Piticlonti de iulie-august 2004 (224)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

da, da, autan/off. e de baza
ma duc la cosmetica. pup u!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Sinteti bestiale..voi carati casa dupa voi!Apropo de ce ziceai tu Daria...ce cari in parc...eu in parc merg cu mana in buzunar...nada ..
Medicamente nu car..ca..farmacii sint peste tot..si oricum fara reteta..nu pot lua chestii f f serioase..
Am facut si eu bagajele, Roxa..de duminica ...ieri am pus aspiratorul..azi curat baile..sa gasim curat cind revenim...
Daria plecam in sudul Californiei..deci cam la 5 ore de condus...Apoi la Disney..3 zile in San Doegi, lacele trei parcuri de distractie...In Ro venim in cel mai rau caz in 8 luni...dar se poate si..mult mai devreme..depinde de mai multi factori...

Gabi nervi de otel...Sa ai vacanta frumoasa...Nici eu nu m-am hotarit ce sa iau cadou lui Luca...vroiam sa iau un dvd portabil..sotul sustine ca decit sa dam 150$ pe unul din asta..mai bine luam al doilea laptop

Vazut gorodica..super!

Papa macar ai tai nu-s in Buc...Ce ochi ai la..gogosi si profiterol ..acum mi-ai facut pofta..

Roxa...relaxare placuta!

BlueAngel se muta in casa noua...Laura Oprescu termina primul an din masterul de care s-a apucat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Blue s-o stapanesti sanatoasa!
Laura multe succese. Ti-am admirat flacaii!!!
Kim am okiu format la d-astea si azi face Ionu gogosi sa-ti trimit un email:))) da' acu sa nu te obraznicesti sa ceri si profiterol :))
aaaaaa acu mi s-au culcat si mie maimutele de amiaza...la noapte cred ca stau cu skimbu trei la parole.



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Gogosi...yammy....Da un profiterol ce are? Dau banana split la schimb! Asa devreme ai dat stingerea?

Am uitat sa va spun..ce era mai important...Luca a venit muscat pt prima data ..de umar...Educatoarele spun ca este cea mai serioasa muscatura pe care au avut-o ei..pina acum..Este pina la singe

si edit la edit...Ric acum doua zile cind am vorbit cu Dana..era f bine..poate pina la sfirsitul saptaminii o sa fie externat..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

da, viroza. Tot Dani e cel mai afectat:(
Io am ramas cu muci si tuse productiva. Dar o stare de extenuare........Dani e fff obosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
la noi e o vreme oribila, umezeala si nori si zapuseala. aseara a tunat si fulgerat din nou in van..fara nici un strop de ploaie. si dom prim ministru cica nu e nici o problema cu seceta. poate la el in birou....
Carmen ai ma chiar aparat si pastile de tantari? p-alea chiar ca nu le-as lua
Simona mutare usoara.
Laura spor mult la invatat.
Olila 8 luuuuunii????
sanatate multa lui Ric si familiei Lia.
ma duc la munci ca fac bagaje ptr ultimul seminar din vara asta. pana in 14 septembrie pauza
o zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

sa le scot?;))

quote:
Originally posted by roxanaz

neata
Carmen ai ma chiar aparat si pastile de tantari? p-alea chiar ca nu le-as lua
o zi frumoasa tuturor!



...anii cei mai buni sunt cei care-or sa vina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Carmen, nu le scoate, caci daca semeni macar 10% cu mine, o sa ai mare nevoie de aparat si pastile pentru tintari...la mine sunt nelipsite din orice bagaj, mai ales la mare!!!

Pe la noi prin Bucuresti parca s-a mai racorit nitel - peste noapte s-a racorit chiar bine asa incit am dormit dusa de era sa intirzii si la servici...

Mai, cind va vad in febra pregatirior de plecare prin vacante ma apuca si pe mine dorul, asa ca am hotarit sa numar zilele - AMR18!!!!

O zi buna va doresc!


Gabriela si Stefan David (8 Iulie 2004)
Poze nou-noutze cu Stefanutz

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Salutare la toata lumea !
Kim - nuuu, medicamentele alea le luam in vacanta :-) In rest,m am rucsacul cu de toate pt Giulik si nervii ei :-))) Deci veti avea o vacanta suuuper activa ! Ce fain ! Iar alea 8 luni vor trece repede !
Multumim pt vestile despre fete !
Liaaa - muuulta sanatate tuturor !!!




Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Salutare!

Ne mai tineti minte?

N-am mai intrat cam de multicel, dar nu din motive serioase, ci pur si simplu din lipsa de timp. Nu stiu ce naiba fac, ca stau acasa toata ziua si tot n-am timp liber aproape deloc. Cand oi merge la servici nu stiu cum va fi....

Despre noi
Ne pregatim sa-i serbam ziua lui Tudor duminica, vom merge (vreo 20 de persoane) la gradina noastra. De vreo doua saptamani am inceput sa pregatim copilul, pentru ca dupa ce implineste trei ani vreau sa renuntam la urmatoarele trei: biberon, mers cu caruciorul, si pampers noaptea. Sincer eu sunt tare neincrazatoare ca reusim. Mai ales cu biberonul, nu cred ca pot sa i-l scot dintr-o data. Iar cu pampersul mi-e groaza deja de noptile albe care vor urma.

Avem si noi problema cu pleznitul copiilor ...nu suporta sa i se ia jucaria din mana, daca vreun copil indrazneste asta, e jale, se repede la el sa-l bata. Deocamdata vorba buna nu a functionat, asa ca a trebuit sa-l inchidem in masina sau chiar sa plecam, cand s-a intamplat asta. Am mai observat ca are antipatii foarte clare, de la inceput, sunt copii pe care nu-i suporta si cu asta basta. Mi-e cam teama de chestia asta, ca s-ar putea sa ne puna probleme la gradinita.

Mara, a devenit si mai mobila, nu merge inca in patru labe, dar se taraste, se trage cumva in manute, si ajunge unde vrea. Eu o las in sufragerie pe covor si in 2 minute o gasesc pe sub scaune. Noaptea doarme foarte prost, se trezeste si la o ora, sau se agita in somn si maraie. De fiecare data o readorm numai la san (ca altfel nu mai vrea sa adoarma la loc), asa ca sta numai la noi in pat, ca sa nu mai fac eu atata gimnastica cu pus in pat-luat din pat. Nu e bine, stiu, dar deocamdata nu stiu cum sa fac altfel. E dependenta in continuare de san, eu am lapte o gramada, ea nu da nici un semn ca s-ar lasa....parca ma vad ca si la un an jumate ii mai dau sa suga (idee care nu-mi place).

Ei doi interactioneaza foarte frumos, ma tot mir ce delicat e Tudor cu ea si ce grijuliu....o singura problema avem: nu suporta sa o vada dormind. S-a intamplat de nenumarate ori, sa ma duc sa o adorm si cand era in sfarsit adormita, sa apara Tudor in dormitor, trantind usa de perete si sa o trezeasca. Nimic nu functioneaza, l-am certat, i-am exlicat frumos, l-am pedepsit...nimic. Saraca de ea, doarme linistita doar dimineata cand Tudor e plecat. In rest, trebuie sa o culc pe furis, sa nu vada el. Se si trezeste la cel mai mic zgomot...

Cam asta despre noi....sa stiti ca v-am tot citit, dar e mult mai greu sa stau sa scriu. va pup.

Mergi la inceput