*** Mamici de mai-iunie 2007 *** (72)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Paflo spune:

Sobi si Doxinu, in primul rand felicitari! sa va traiasca puiutii si sa creasca mari! Sobi, si noi am venit din maternitae cu o iritatie urata de scutec, dar dupa cam 3-4 zile (in care in afara de ceea ce deja faci si tu, am mai aplicat de 2-3 ori pe zi si bepanthene si am mai lasat-o cate o ora cu fundelul gol la aer) s-a vindecat perfect. Sa te tii de spalatul de kk cu apa simpla, fara sapun (evita servetelele macar acum cat e iritat). Noi nici acum nu folosim servetele decat atunci cand suntem in deplasare si ne prinde cate un kk si de atunci nu am mai avut niciodata probleme. Brrr! ce exprimare alambicata. Bag de seama ca mi-s cu neuroniicam varza azi.
va doresc la toate o zi buna

Florina R.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michigan spune:

la multi ani chris sper ca mai primesti urari de bine si din partea unei intarziate...
bravo fetelor: moko, alynta, florina, mi-a placut replica sotului alyntei , cea cu respectul...sa veniti sanatoase acasa cu puii vostti mici si sa ne trimiteti poze
deci intram in linie dreapta
abia astept sa mergem la scutece!

Mihaela si pui mic Octavian Andrei
POZE
www.onetruemedia.com/shared?p=2c46885e2ba34b699c9eef&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">40 de saptamani pt o minune
Tavi mic si cuminte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

sobi, bine ai venit acasa!
Noi speram sa ne treaca bubitele de pe fata sa facem o pozica frumoasa, desi nu prea cred....

Chiqui + Livia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

Wooowwww, mai sunt doar 9 gravidute!!!!!!!! ce fain.
am intrat pe fuga , nu am avut timp deloc zilele astea, si nu din cauza bebelinei ci din cauza ca ne-am tot plimbat. Daca e vreme frumoasa si micuta e cuminte tot ne plimbam.
ce mai faceti?nu am mai citi ultimele pagini decat pe sarite asa ca raspund la fel.
Andradap, felicitari pentru atitudine. Nota 10. Sincer nu cred ca m-as fi abtiunut in locul tau, sincer chiar vroiam sa raspund eu cand am citit acele randuri(stii la care ma refer). Dar fiecare cu opinia lui. I-am arata sotului filmarea cu Antonio ca sa vada ca e normal cum face si bebelusa noastra cand sta pe burtica. Antonio e punct de reper pentru noi ca doar e la o zi diferenta fata de Eliza mea. Ahhhh, si am sa trimit si eu poze pe mail, vreau sa ma vad si eu acolo in clip. Nu se poate sa lipsesc. Acuim am trimis dupa cablu sa descarc pozele.
Sobi, bine ai venit.
Moko, Felicitari.

Sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poohy spune:

Sobi, bine ati revenit! Ma bucur ca totul a fost foarte bine Conteaza extrem de mult personalul - am vazut-o pe pielea mea :) Recuperare rapida :)

Paflo, merci pentru sfaturi Eu o dau pe fata cu apa de la robinet, nu e bine, trebuie fiarta si racita? Pe corp nu prea e iritata (chiar deloc), doar pe fata si un pic sub gusulita spre piept si pe umeri (ca avem o gusuliiita mama-mama!) Dar nu mai ii trec, si ma cam sperie
Ma gandeam sa o dau mai des cu un prosop imbibat in apa? e bine?

Mica, eu de cand am nascut iau galactogil direct - cu lingura (sunt la a 4-a cutie, si ca si moberi, suspectez ca din cauza lui nu slabesc) si beau 3-4 l de ceai de fenicul/anason/chimen pe zi
Din pacate, cum galactogilul e dulce si mie nu imi plac dulciurile si ceaiurile in nici un caz, imi dau , m-a durut stomacul din ce in ce mai tare si azi noapte a fost apogeul... Mi-a fost rau si nu pot sa inghit - si vad ca mi-a scazut si lapticul pe care il aveam. Deci ajuta mult galactogilul (daca iti plac dulciurile, sigur o sa iti placa!) si ceaiul

Cristinamaria, de tantari intrebi?
http://www.becurieconomice.ro/Product/ISOKAT_Junior.aspx?prod=889&ou=1289 (se gaseste in Cora)
http://www.becurieconomice.ro/Product/Aparat_antitantari_portabil.aspx?prod=976&ou=1292

Ella, merci Eu tot am incercat sa imi fac cont si nu am reusit! (imi tot zice ca adresa nu e buna). oare nu mai accepta conturi din Romania?

Andrada, merci mult trimit diseara! Sa caut o poza di'nainte sa apara iritatia pe fata

Si legat de denumirea de la scutece - eu votez tot strumfi (sau strumfy etc)

Anca de Manu
din burtica
asa cresc eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

POOHY,

adresa trebuie scrisa fara puncte sau virgule, doar spatii; incearca asa.
Fetele vad ca au comandat la greu, am terminat si eu acum de umplut cosul si vreau sa validez comanda; din cate vad io mai livreaza in RO, doar daca se pierde coletul nu-l mai retrimit asa cum faceau pana acum...se pare ca dispar multe, functionarii de la POsta cica le shutesc la greu.

Bafta mare!

, mamica de David
www.flickr.com/photos/7556221@N02/?saved=1" target="_blank">poze David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eimotto spune:

Paflo - mie la primul bb mi-a recomandat pediatra sa fac o infuzie de galbenele in care sa pun o lingurita de bicarbonat alimentar (la juma de litru). Dupa ce spalam bebelina clateam cu aceasta solutie si in max 1 zi disparea iritatia de scutec. Cum ti se pare aceasta reteta (in afara de a fi babeasca)?


Daca e ok sa o recomandam pt Sobi ma rog pentru Vladut

Mamica de Iulia Eleni(06.02.2004) si Yannis Victor (09.04.2007)



Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poohy spune:

ELLA, merci muuuult !!! Am reusit sa imi fac cont in sfarsit!!!! Sunt niste rochite asa frumoase de bebeloni, si nu rezist sa nu ii iau si eu gagalicii pentru cand face 2-3 luni
Vad ca au si caruselul fisher-price... Daca stiam, nu ii luam altceva ;) Dar deocamdata nu o prea intereseaza jucariile

Anca de Manu
din burtica
asa cresc eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

POOHY,

si eu i-am comandat lui david cand au fost reducerile mari din februarie mai multe lucruri, desi el era inca in burtica.
Acum am ochit niste pulovere super si salopete.
Am vazut ca au o gramada de rochite cu chilotel,tare dragalase.
Succes la cumparaturi!

Nu uita sa bagi un cod la sfarsit! io saptmana trecuta am comandat ceva si am pus codul care-mi da o geanta izoterma; fetele care au primit-o spun ca e ok.

, mamica de David
www.flickr.com/photos/7556221@N02/?saved=1" target="_blank">poze David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Buna fetelor!Intru sa va intreb ce stiti de Pepsi,a venit acasa?

SUFLETEL scump te asteptam




Mergi la inceput