Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (57)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Acum e ora 2...ce tristete...se desparte Robert de familia lui. Nici nu pot sa-mi imaginez ce mare durere...


ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)
www.dropshots.com/day.php?userid=286023&cdate=20070508&ctime=045559" target="_blank">filmuletz
poze David Mihai
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">David si prietenii lui


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

A_deju, tare scuuump motan! Dar ar fi cazul sa va luati un lighean mai mare, bre, sa incapa lunganul cum trebuie!

Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)
Poze Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

danita, noua ne-a spus pediatra ca bebe ar trebui sa bea cel putin 100 ml apa. Insa pe atunci David nu prea consuma lichide si o fi zis femeia o cantitate rezonabila, acum cred, pe caldurile astea, ca poti sa-i dai lui Paul atat cat cere el. Mai ales ca e un mancacios si nu-ti pui probleme ca poate refuza mai incolo mancarea.


ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)
www.dropshots.com/day.php?userid=286023&cdate=20070508&ctime=045559" target="_blank">filmuletz
poze David Mihai
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">David si prietenii lui


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Frumooooos de tot motanu tau, Deea ! Nici nu s evede ca nu papa lapte, asa mare si fain e!
Stiu ca ai incercat toate marcile de lapte si o sa zici ca-s , dar cu Topfer ai incercat?? Tu stii ca la noi tare bine a mers.
Oricum cred ca e o faza pasagera asta cu refuzul laptelui, noi de atatea ori am trecut prin asa ceva si ne-am revenit spectaculos, cand imi pierdusem orice speranta. Eu il plimbam in brate prin toata casa si asa termina biberonul, sau il tineam mai multe ore sa fie flamand, da' flamand, sau ii puneam lapte in tot, in piureul de legume, in cereale cu fructe, numai sa aiba lapte in stomacel. Nici nu mai stiu daca am procedat corect sau nu...
Acum insa ne putem lauda ca bea 200 ml la o masa. Insa stam mai prost cu mancarica. Maxim 130 gr.


ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)
www.dropshots.com/day.php?userid=286023&cdate=20070508&ctime=045559" target="_blank">filmuletz
poze David Mihai
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">David si prietenii lui


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

quote:
Originally posted by acs

Multumesc Dia, Adina!

O sa discut cu sotu', poate ne incumetam sa punem aerul conditionat vara asta, caci tare bine ne-ar prinde. Dia, ai putea sa-mi spui ce fel de aparat aveti voi si daca face fata unei camere mari? Ne gandeam sa punem unul singur pe hol si sa raceasca si cele doua dormitoare care sunt micute. Este in regula asa?

Masina este un Renault Estate si am ales-o special pentru a intra trei scaunele de copii in spate si pentru porbagajul mare. Suntem multumiti de ea si prin prisma raportului calitate-pret.

Cat despre varsta: am 32 (Stef e cu 3 luni mai mic decat mine :) ), dar ma simt mai tanara ;). Am ales o poza in care sa arat cat de cat omeneste, adica nu prea obosita si sa nu se vada toate sunculitele :). Am fost harnici cu copiii :), caci ni i-am dorit foarte mult.

Multa sanatate,


Manuela, Stefan si cele 3 minuni



da, un aer conditionat de minim 12000 BTU ar trebui sa faca fata... adik la noi raceste tot apartamentul (care are cam 90 mp), e pus in bucatarie (si noi am intentionat sa-l punem pe hol, dar nu s-a putut din cauza ca teava aia de condens nu avea panta de scurgere, ca ar fi trebuit s-o ducem prin bucatarie si la noi e mobila f sus si deasupra ei nu avea panta) si de acolo raceste tot apartamentul
si chiar ati fost harnici cu copii, sunt minunati, sa va traisca ... si cand ma gandesc ca noi avem 30 ani si numai 1 copil... dar recuperam noi imediat

Dia de Oana (29.11.2006)



poze OANA
luna a-7-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

a-deju:pai bine mai, eu stiu k motanii nu iubesc apa, dar tu chiar il tii pe uscat in lighanul ala???De-aia se uiata asa mirat bietul copil..cred k isi zicea in mintea lui: "ba, mama asta n-o fi stiind k in lighean se pune de obicei apa. la batranete, o s-o pun si eu in cada asa pe uscat, sa vada cum e..."

acs: doamne ce tineri si cu 3 copii! sa fiti sanatosi...
Si noi avem un singur aparat de AC de 12.000 BTU, la o supr de 65 mp, pus pe hol, si face fata f bine.

Despre noi:Darius doarme de 3 ore,adica de la 12.30...Am fost de cateva ori la el sa vad dc mai respira, dc n-are febta dc e in regula caci si dimineata a dormit foarte mult-pana la 10.30, fara sa se trezeasca peste noapte.Credeti k e vreo problema? ar trebui sa ma ingrijorez???

Madalina +Darius Cristian ( 14.12.2006 )

poze Darius-luna a VI-a

SITE FULGULETI,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Condoleante pentru AlinaDoamne nici nu pot sa-mi imaginez cat de greu poate sa-i fie.

Eu nu prea mai apuc sa intru ca merg in fiecare zi la lucru cate 4 ore. Iar dimineata devreme si seara pana foarte tarziu suntem pe afara .
De citit am citit mai pe sarite in schimb am vizionat toate pozele. De la asta nu pot lipsi ca bebicii sunt superbi.

Si-a dat si Matia drumul la mers in 4 labe. Si de atunci e teroare ca prinde o viteza. Peste tot ajunge acum si m-a prins cam nepregatita. Trebuie sa iau coltare pentru sertare si sa fac o gramada de modificari. Nu stiu ce are de vreo saptamana ziua nu mai doarme aproape deloc, noaptea se trezeste de o gramada de ori, e super carlicios si plangacios.
De diversivicat suntem tot la 2 mese. Am incercat cu 3 dar n-a vrut

Dia n-ai mai trecut pe la pre maman? Nu au primit cumva minge?

Acs cum ati legat scoica pe mijloc? Ca dilema asta am si eu cum voi merge cu toti 3 in concediu. Ca n-am decat 2 centuri in spate.

Daria- 29.01.1999
Alex - 07.02.2003
Matia - 31.10.2006
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

Salutare, tocmai ce am venit si noi de la mare ... unde a fost f fain, fetele au fost cuminti si ne-am distrat de minune.Pozele le pun aku .... si multumim pt. urarile de La multi ani! pt. Sara ... astazi are 2 ani(la 16,10 cam pe vremea asta) ii doresc tot binele din lume.LA MULTI ANI IUBITA.
Revin cu pozele.


Mariana - de ANTONIA (21.11.2006)
Mamicuta de 3 -ANDRA, SARA si ANTONIA
ANTONIA - 1 ,2 ,3 ,4,5,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

multumesc de raspunsuri ! bb bea intre 75-100 ml pe zi ..deci suntem in grafic ! :)

vizionat motan si 3 minuni ! super !!

azi as vrea sa achizitionez un colac sa il bag in vana . la un magazinas mi-a recomadnat tipa vesta :)) nu stia ce tzacaneli am eu in cap . sa vedem daca gasim .......

pupici si o zi frumoasa !
D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

La ora asta,Alina si Robertica s-au despartit de tati pt totdeauna.


anateo,multa sanatate!
acs,ce minuni ai !!!!!!!!!!!! felicitari!poza asta e o minune de la Dumnezeu!
a_deju,frumosi si tu si "motanul" !
saryta
,chiar acum e ora pt Sara! LA MULTI ANI ,SA FIE SANATOASA,SA CREASCA MARE ,FRUMOASA,SI SA VA BUCURE INIMILE CLIPA DE CLIPA !


FETELOOOOOOOOOR,totusi m-au dat la televizooor! mi-a spus nepoata-mea ca m-a vazut pe toate canalele.fac ce fac si apar vedeta draceasca .
m-au mai dat la stiri acu doi ani in mangalia de ma sunau toti sa-mi spuna.
na.,m-au prins,ieri cu fetita cazuta!! si eu am crezut ca nu mai erau!
bine can u m-au filmat la usa in chiloti





Alina,suntem alaturi de tine ! Ne rugam pt sufletul lui ROBERT !



S.

Mergi la inceput