Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (57)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

sara (pe deal..) buna :)
offf...doamne...sarmana alina...nici nu stiu si nici nu pot sa zic si altceva...

ariadna, motanu' haleste iaurt zuzu. nu e ales dupa niciun criteriu iesit din comun afara, e pur si simplu iaurtul care-mi place mie cel mai mult (ala bleu, natural..). bine..ca sa fiu foarte sincera, mie nu prea-mi place niciun fel de iaurt, daca nu e dulce, si cu fructe :) lui i-am dat amestecat cu fructe sau cu biscuiti.. nu mananca unul intreg, maximul atins a fost cam 3 sferturi ( e si mai marisor, are 200 gr paharelul...). geamul la el in camera e deschis non-stop...nici nu mai stiu de cand.. nu ca s-ar simti, e la fel de cald...

am incercat sa-l ud si eu azi, pe zi.. aham, am reusit sa-l dau cu capu' de lighean, si m-am potolit rapid :) seara, ne-am racorit in carrefour, iar daca din stocuri lipseste cam juma' de marfaraie...e la mine prin dulapuri... mi-e si rusine sa ma gandesc cat am putut sa cheltui... huaaaa (mie, si anume..). cu acesta fericita ocazie, am studiat butelcutele de danonino, par a fi ok (adica branza de vaci si fructe) si comparat cu baby yogo (nestle), e cam tot pe-acolo la artificialitati. insa.. INSA.. contin capsuni. deci, cine foloseste, aveti grija la paharelul rosu!!

acestea fiind zise, ma duc sa bag capu' sub robinet si sa adorm repede repede, pana nu ma usuc :)
o noapte buna si voua :)

Deea, mami de Eric (15.12.2006)


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariadna30 spune:



adinazot, multumesc.
Is asa de molesita, incat nici de scris n-am chef. Cred ca imi pun un film si ma bag in pat. Mai las deschis la bucatarie cat stau la film...ca toata noaptea nu e posibil (stau la parter). Daca cu noi in casa, treji, mi-a intrat un pustan si mi-a furat tv-ul din bucatarie, cand dorm...ce siguranta pot avea? Asta s-a intamplat acum 3 ani(de ziua sotului....chindie mare, bla, bla, bla.. - n-am auzit hotu` decat in mom. in care sarea geamul). Intre timp s-a pus gard si s-a ingradit gradinuta din fata geamurilor mele si ale vecinului, dar tot nu ma risc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

quote:
Originally posted by danita

dragelor ,
cam cata apa ar te sa bea bb pe caldura asta ? asa un ordin de masura ...... 100 ml ?

in-afara ca ne coacem ca vinetele pe aragaz .... in rest suntem ok .
pupici
D

BeBelusca




la temperaturile astea..chiar nu mai e cu limite..

Deea, mami de Eric (15.12.2006)


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariadna30 spune:


a deju, multzam pt. raspuns. Chiar in seara asta am luat Zuzu albastru...la recomandarea unei vanzatoare. Sa vedem daca ma hotarasc sa i-l dau.
La voi nu e racoare noaptea? Sau e apartamentul calduros? La noi a mai crescut cu un grad temp., deci is 29 de grade (in casa). De cand am schimbat geamurile am pus pe ele autocolant negru...si mai opreste din lumina/caldura; plus ca stau cu jaluzelele trase non-stop (verticale). E cald, dar nu e chiar de speriat deocamdata. (chiar daca azi, in timp ce adormeam copilu` am transpirat in asa hal...incat am udat juma` de tricou (la spate), ceea ce nu mi s-a mai intamplat vreodata...mai ales in casa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Si eu las geamul deschis la bblina!
Ma duc sa ma culc ca nu mai sunt in stare sa gandesc dupa ce am citit despre Robert!

carla2005 de Alexandra Maria 16.11.2006
www.ringo.com/photos/albums.html?memberId=164309722" target="_blank">Alexuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

eu nu pun nimic pe capul copilului .i-am cumparat umbreluta speciala pt carut,roz(au mai multe culori,eu am huse roz la carut,cumparate separat ,ca sa nu tin copilul pe husele initiale ),care se aplica printr-un suport.
sunt flexibile si se pot aseza in functie de soare.
asa ca niciodata nu sta copilul in soare.

care nu aveti umbrela,puneti palaria doar cand treceti prin soare.
in rest,e bine sa ii tineti pe la umbra. sub un an nu e bine sa stea direct in soare.

donia,imi pare rau de mama ta...cum asa cu cateva zile??si ce ati facut cu nunta,cu inmormantarea?
asa e,Alinei o sa iifie tare greu,mai ales ca va trebui sa boteze copilul,si botezul era programat c nunta lor..deci alta durere..


fetelor,despre ce calduri imi spuneti!!! ma faceti sa nu mai ivn in tara.
eu am 26º in casa si tot mai pun aerul seara.

fetelor,am sa ii scriu Alinei,la mamici ian-feb,ca suntetisi voi alaturi de ea.poate cineva ii va transmite.
sunt cateva fete care vor merge la inmormantare,noi am comandat o coroana de la "mamici" si apoi se va deschide un cont pt copilitza ramasa fara tata ,pt ca e si copilasul nostru,cele de ianuarie-februarie.




Alina,suntem alaturi de tine ! Ne rugam pt sufletul lui Robert !



S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

Piscotica si Toby Ionut (a doua mamica de la noi,a nascut in septembrie,dupa Veronici) sunt bine,mi-a spus o prietena de-a ei.
Sper sa mai intre si pe la noi.


Alina,suntem alaturi de tine ! Ne rugam pt sufletul lui ROBERT !



S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Am cazut de pe pagina!

Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)
Poze Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Miro, superbe pozele.... vai ce va invidiez (cer iertare pentru asta), dar tare imi este dor de natura si iarba verde...
La Cluj e racoare...
Mai am 5 pagini de citit din capitolul trecut, plus ce ati scris in noul capitol.. sper ca apuc...
Pupici si Sa ne traiasca fulguieti de astazi: Pascal si Sophia (cu pupici speciali de la Luchitza), Gabriela si Cristina
Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)

fulgi de nea
poze Luca
slide Luca
varsta Luca Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">fulgi de nea
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca
slide Luca
varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Vad ca deja avem activitate pe aici, Teutz a recuperat subiectul, iar Yagmur isi face inviorarea citind...
Eu am intrat doar sa va urez o zi buna, sa va incurajez din nou sa puneti ventilatorul in functiune si sa va doresc temperaturi cat mai placute!
Iar mie imi urez somn usor si sa fiu apta maine, ca in noaptea asta mi-am cam facut de cap in loc sa sforai.



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput