Mamici de Noiembrie-Decembrie 2007 (38)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Victo si nu ai luat nr de tel al copilului, ca poate se inrudea cu vreuna de pe aici, ca asa copil educat mai rar gasesti. Hai ca incep si eu ca babele : cinste parintilor care l-au invatat (sau bunicilor dupa caz).

Va pup.

Anca 21+ Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

ggaby Bine ai revenit! Cum e vremea pe la Geneva? Cred ca a inceput sa mi se faca dor deja de Elvetia, ca de , tocmai ce am intrerupt "naveta" spre tara asta . Mai avem o elvetianca printre noi, dar nu a mai scris demult, dsb, dc imi aduc bine aminte e din Bienne. Te pup.

Anca 21+ Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

mersi darleena
fetele, gasit remediu arsuri..o punga fistic..:) seminte...la mine astea merg.laptele nu prea.

21+ piticul Stefanut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

Buna seara! bucurosi de visita?sau chiar va deranjez...

STEFANIA+15Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine


foto cu burtici

nu am fost niciodata un manechin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

cam slabuta miscare.. .aici sta sa ploua ce bine ar fi ....

STEFANIA+15Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...
nu vreau sa stiu sexul lui bb, vreau doar sa stiu ca e bine


foto cu burtici

nu am fost niciodata un manechin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Anca A, am vazut ca intrebai azi de lichidul de la sini si-ti faceai griji ca se duce lapticul bebelinei pina apare ea. Am citit undeva, chiar zilele astea, ca nu trebuie sa credem asa ceva, ca lapticul nu dispare si nici nu se imputineaza, chiar daca acesta curge inca din timpul sarcinii, asa ca stai linistita, nu e afectata cantitatea de lapte.


bebe si burtik

Jasmin18+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

sa fie cu noroc!! Doamne ajuta!

sheri o fi greu, dar nu gasesc usoare...imi trebuie si cu landou..ca vine barza in noiembrie cu ei in cioc si ce ma fac, cum ii scot afara fara landou si cu carucior care nu are pozitie orizontala la spatar! Mai am varianta sa fie o iarna calduroasa..ca efect al incalzirii globale! sau in loc sa dau banii la sala imi plimb gemenii gratuit...ei se simt bine si eu fac muschiulet la picioare si brate...cu abdomenul mai vedem



PUSSI 15+ CONSTANTIN & ANA

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Darleena, sunt tare curioasa ce-o sa-mi zica si mie Iosup, pe 13 iulie. E ciudat, ca eu la 13 saptamini ma asteptam sa-mi zica si mie de faza cu placenta imbatrinita, dar nu mi-a zis nimic, i-a dictat doar asistentei, la sfirsit, placenta grad 1/2 de maturitate (nu stiu ce inseamna 1/2, poate jumatate, adica mai putin de 1 ?), cert e ca nu mi-a atras deloc atentia asupra acestui lucru. Iar despre IR, stinga era de 0,50 iar dreapta era 0,86 si a scris in dreptul ei valori crescute etc., dar nu mi-a zis deloc ca ar fi o problema, mi-a spus la sfisit ca nu e nici o problema. De curind m-am gindit ca poate nu mi-a zis nimic tocmai fiindca stia ca in primul trimestru IR crescut nu are relevanta si ca se gindea ca o sa scada si n-are de ce sa ma impacienteze... zic eu. Acum sunt curioasa ce-o sa-mi zica.

Anca D, si eu ma gindesc ca pe 13 iulie voi face ultima eco la Iosup, ca ajunge, mai incercam si pe la altii...Cum a fost la eco?

Dany, eu cred ca deja l-am simtit pe bebe saptamina trecuta, in saptamina 17, eram in Spania, stateam linistita in pat si am simtit niste clipoceli venind din burtica, (Ancuta D spune ca asa se simte la inceput, sub forma de clipoceli si fluturari) nu a fost o senzatie puternica, a fost ceva ce n-am mai simtit pina atunci si asta m-a facut sa cred ca era bebe, dar de atunci nu am mai simtit asa ceva, desi nici nu am mai stat asa de linistita de cind am venit acasa, ma tot agit...



bebe si burtik

Jasmin18+Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

noi am fost sa ne luam pijamale adecvate de spital..maine fac bagajul si in functie de ce zice dr. maine seara ...fac sau nu cerclajul



PUSSI 15+ CONSTANTIN & ANA

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Fetelor, eu citesc inca din celalalt capitol si raspund pe masura ce citesc, asa ca momentan nu am ajuns aici. Asa ca scuzati nepotrivelile.

Pussi, of, iar amenintare de cerclaj? Speram sa scapi...

Ramo, si eu ma gindeam sa intreb de tine, ca nu mai aparusesi de mult. Ai dat bir cu fugitii?

Da, asa cum zice Cami, e normal ca placenta sa imbatrineasca pe masura ce inaintam in sarcina.


bebe si burtik

Jasmin18+Daniel

Mergi la inceput