Fulguleti de noiembrie decembrie 2006 (55)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aka spune:

din cauza caldurii am postat la sfarsitul capitolului trecut. mai scriu odata si aici.

multumim, multumim pentru raspunsuri. am hotarat, nu dau antibiotic pentru o nimica toata. i-am dat aseara si azi cu tantum verde si glicerina si vad ca e un pic mai bine. sper in cateva zile sa treaca de tot.
Anateo e glicerina cu nistatin preparata la farmacie. sper sa nu fie nimic in neregula cu ea.
Dianocica si Ktrinel ziceati ceva de tantum verde...ce e cu el? nu e bun?
sa va spun si voua...facut hemogarama si au iesit niste rezultate aiurea. adica sa va exemplific sa ma intelegeti
eozinofile la noi 5.9 la valorile normale 0.0-4.0, bazofile la noi 1.3 la valorile normale 0.0-1.1 si monocite la noi 9.8 la valorile normale 0.8-6.3. le-am aratat pediatrei si a zis ca la valorile normale or fi trecute valorile pt adulti. si ea fiind copil e normal sa apara decalaje. dar ma indoiesc, pentru ca toate celelalte sunt bune. acum, ce o insemna asta? am deschis un subiect si la parintii intreba dar nu stie nimeni sa-mi raspunda .
asa, multumim inca odata pentru urari.
Ana Mihaela, David Mihai, Antonio, Rares Bogdan
La Multi Ani si fetitei mele iubite, sa fi sanatoasa, sa cresti mare si sa stii ca tu esti cea mai importanta fiinta din viata noastra. Te iubim mult.

l-am votat si eu pe Daniel aseara, dar poate trece cineva linkul la inceputul capitolelor sa fie mai usor. tocmai incepe sa se foiasca, sper sa mai doarma un pic...tocmai s-a trezit...



Monica de www.totsites.com/tot/mariachristina" target="_blank">Maria Cristina (20.12.2006)

Maria Cristina 1, 2, 3,4, 5, 6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

ariadna - gata, gasit... n-am vazut, ca incepusi cu dieta si cu kilele, de-aia cred ca s-a stres din memorie instant :) denialu' asata, ca face din om.... deci dieta..s-a terminat dupa cum a si inceput... am ajuns la vreo 72 de kile, atat am putut, ma declar invinsa (zise ea de colo..si mai musca din batonul de ciocolata..:)) ). copchilu'..e lung de la mama natura, generoasa genetic... mai zisei eu si in urma, subsemnata detine 1.80, iar tatal de familie, in calitate de stalp al celulei de baza, cam 1.85... deci..avem de unde... :))

Deea, mami de Eric (15.12.2006)


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flore26 spune:

Tot citesc de zor, d/or s/o incumeta sa deschida cineva capitol nou .Sa va spun patania de ieri si raspunsul la intrebarea mea, de ce se trezeste printesuca mea. Dupa ce ieri noaptea am avut show life, ieri am hotarat sa mergem iar la orl/ist. Poate i/o fii revenit otita. Raspunsul: fetita e ok, ce naiba tot mergem cu ea la doctor. Bun...deci nu/s urechile. Ma uit in gurita...nici urma de roseata, sau dinte. O fii durut/o burta, fugi si ia bonisan, ca vine seara si poate incepe shoul. Aseara la ora 22 a adormit. La 22.45 urlete Ma durea capul, imi era cald...muream, cu alte cuvinte. O iau in brate...mai rau. Cum stam la casa, o scot in curte.ne/am plimbat vreo 10 minute, si am intrat in casa. am intins plapuma de jos...am pus/o pe plapuma...a adormit instantaneu. Am trezit/o eu la 6 sa o mut in patut. I/am dat papa si a dormit pana la 9. DECI ERA CALDURA! de azi stam doar pe jos! Bun...dormim toata noaptea pe jos...da cand o fii mai racoare...o mai vrea in patut?? Asadar sunt linistita...

DIA nici noi nu am facut nicio analiza. Maine mergem la vaccin, si o sa intreb pediatra. Bai, da tu chiar vrei sa innebunesti forumu cu jucariile alea?? MIngea noastra face 2 saptamani pana in RO...mai avem de asteptat o saptamana. Asa e si Nicu. CAnd prinde niste ore libere o zapaceste pe Alessia. EL o spala, ii da papa(daca nu sunt eu), o schimba, se joaca cu ea. Am intalnit insa si tati care nu au rabdare sa se joace cu copiii lor .

FLORE ALESSIA LIANE ( 16-12-2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

link-ul pt daniel se poate trece si la inceputul capitolului, dar.. laura deja il are trecut in semnatura, deci apare in fiecare postare a ei..... cum doriti, numai sa ziceti :)

Deea, mami de Eric (15.12.2006)


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Nu-mi merge link-ul sa votez pe Dani ieri a mers azi imi scrie NOT FOUND la voi merge?

BambolettadeAntonia-Gabriela(1 nov 2006)
luna 8
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
www.smi.ro/fulguleti/" target="_blank">Fulguleti nov-dec 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flore26 spune:

Am uitat: mi/ati zis voi ca e de la caldura!!!

S/a trezit...o dragalesc putin si revin ca mai am de scris cate ceva.

FLORE ALESSIA LIANE ( 16-12-2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

bambo, la mine a mers, am dat click pe "votati-ne" la laura in mesaj, si am mai dat un ursulet :)

Deea, mami de Eric (15.12.2006)


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flore26 spune:

quote:
Originally posted by bamboletta

Nu-mi merge link-ul sa votez pe Dani ieri a mers azi imi scrie NOT FOUND la voi merge?

BambolettadeAntonia-Gabriela(1 nov 2006)
luna 8
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
www.smi.ro/fulguleti/" target="_blank">Fulguleti nov-dec 2006

Si la mine zice la fel: NOT FOUND

FLORE ALESSIA LIANE ( 16-12-2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

si la mine a mers. dar vroiam sa scriu un comentariu si a zis sa ma loghez...

Monica de www.totsites.com/tot/mariachristina" target="_blank">Maria Cristina (20.12.2006)

Maria Cristina 1, 2, 3,4, 5, 6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

neavand ce face..m-am apucat de studiat si comparat ingrediente de pe cutiile de biscuiti, adica de pe cutia de ulker indicata pt copiii de peste 6 luni si un pachet normal de Petit Beurre : sa va scriu si voua sa va dati cu parerea:
Ulker-Baby(de la 6 luni):
faina de grau,zahar, ulei vegetal, sirop de fructoza, oligofructoza inulina, sirop de glucoza,amidon din porumb, lapte, sare, ou,agenti de crestere(bicarbonat de sodiu si de amoniu)amestec de vitamine(A,C D,B1,6,12,nianicina,acid pantothenicacid folic, biotina, emulgator(lecitina din soia),aroma artificiala(etilanilina)

Petit Beurre :
faina de grau, zahar,grasimi vegetale,amidon de porumb, agenti de afanare(bicarbonat de sodiu si de amoniu)sare, emulsificator(lecitina din soia), conservant(metabisulfit de sodiu)acidifiant(acid citric),aroma artificiala(etilanilina).

De ce primii sunt indicati, iar ceilati nu? Ce parere aveti? Care ar fi ingredientele contraindicate din Petit B ?

Madalina +Darius Cristian ( 14.12.2006 )

poze Darius-luna a VI-a

SITE FULGULETI,

Mergi la inceput