Mamici de Noiembrie-Decembrie 2007 (35)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

BB nu-mi aduce aminte te rog..ca astazi nu am avut ce face si am citit la prematuri..voi stiati ca sunt mamici care au nascut si la 24 saptamani, si la 26???

ROXANA 22+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

PETRO..ce burtica frumoasa!!..de mamica nu mai spunem!!
BB de care pepene iei..din ala de la turci sau au aparut si cei romanesti??

ROXANA 22+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

BB...22 saptamani fac peste 2 zile dar nu am mai avut rabdare..vreau sa incep saptamana in forta maxima

ROXANA 22+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

vaiii roxana, tu vrei bataita?? vrei sa-l nelinistesti pe george?? ai facut acuma ca si cu drobul de sare..... daca o iei asa, doamne fereste in orice moment se poate intampla orice cu mama sau cu bebe, asta nu inseamna ca trebuie sa fim nelinistite ca dc se va intampla.......


_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 19+ 70% Yasmina Alisa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

Fetelor apropo de sport...oare sa urcam scarile....10 etaje ( ca eu la 10 stau) avem voie?!

Si eu stiam ca ceaiul verde e si diuretic si laxativ....si chiar da rezultate in cure de slabire....!

Of eu mi-am facut programare la 4D la 22 sapt si 3 zile...crezand ca sunt 21 si 6 zile....oare e ok sau e prea tarziu (dr mi-a zis sa imi fac pt 22 sapt)...


Eu va pup pe toate!Gata cu sv pe ziua da azi!Vb miane!
PS Pofta buna la ciorbitza de rosii!

Cum pot sa vad si eu pozele voastre de pe adresa comuna cum aflu parola?mi-o trimite si mie cineva pe dada_gero@yahoo.com?!Pls!

17+ ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

roxana, atunci imi permit si eu sa fac 20 de saptamani cu 2 zile mai devreme, nu ??
pepenele habar nu am de unde e , dar e gustossss........singurul inconvenient e ca ma transformat intr-o "pisarcoasa"

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 20+ 70% Yasmina Alisa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

da BB te rog sa faci si tu 20 saptamani...e bine as sti ca esti "pisecioasa"..eu mai mult de la asta m-am ingrasat adica kg mele sunt de fapt lichide retinute in corp...


ROXANA 22+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

quote:
Originally posted by RGE

BB nu-mi aduce aminte te rog..ca astazi nu am avut ce face si am citit la prematuri..voi stiati ca sunt mamici care au nascut si la 24 saptamani, si la 26???

ROXANA 22+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"



eu, fiind predispusa la nastere prematura ..am citit, dar vreau sa ajung cu bine la 32 de sapt. si dupa nu ma mai stresez!



PUSSI 14+ &

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

DANY chiar este recomandat sa renunti la lift si sa mergi pe scari...asa am citit in toate cartile..si eu stau la 4/4..si nu am lift..zilnic cobor si urc de cateva ori..

ROXANA 22+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

roxana, gata am facut si eu 20 de saptamani!!! cine mai vrea.....??? [

dany, eu stiu ca eco morfofetala de trim II se face intre 18 (19) sapt si 23 saptamani!! deci te incadrezi! eu o voi face peste 3 zile, cand voi avea 20 de sapt si 1 zi!!

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 20+ 70% Yasmina Alisa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput