Stelute de ianuarie-februarie 2007 (33)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

laura ai dreptate, ele daca oxideaza...oxideaza imediat. eu de ex ii fac sucul inainte si pun biberonul in recipient din ala de polistiren.

fata io daca as fi 100% sigura ca e baiat poate m-as risca sa fac un bb repede, dar am asa o strangere de inimaaaa.

catalina noi avem in casa 28 de grade, deci tot sauna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mediterana spune:

Buna seara dragelor,
iar ati scris mult tare, citit, inteles pe jumatate din cauza caldurii, vazut poze bebei si bebele frumusele!
Revenind la cumparaturi in Romania transmit fetelor din strainatate ca preturile sunt cam asa in provincie/la Bacau(in mod sigur la Bucuresti este mult mai mare oferta) o pereche de blugi pe care scrie Dolce Gabbana sau Armani/100 euro/nu sunt originali, am verificat. O pereche de blugi normali, subtiri minim 30 de euro. La fel rochii de vara de la 70 de euro in sus/nu exceptionale/dragute.Posete de la 50 de euro in sus/desi nu prea inteleg de ce_!! Cartile de la minim 5 euro in sus, azi am cumparat 4 carti/150 de lei. Foarte multe carti de literatura contemporana se gasesc...Faine! Un CD e intre 20 lei si 60 lei. O icoana mica pe lemn incepe de la 40/cea mai mica si ajunge in functie de marime, artist...la 100...De mancare se gaseste absolut orice, buuuun!!! Putine magazine au aer conditionat asa ca te lua cu lesin sa umbli prea mult...
O searta placuta!
Botez frumos si fericit Liuda!
La multi ani si bebeilor si bebicelor aniversati astazi si maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

daconst,cica au perioade cand plang cu toata lumea,numai cu mama nu.
vaaaai,cristiana,ce dragut din partea ta sa imi dai bujori ! aproape uitasem cum arata. sunt superbi !!!!
multumesc!
daconst,iti dai seama ca am mai facut si inainte si dupa alte zeci de drumuri fara sa se intample nimic.dar atunci au curs toate.
si toate pt ca orpirile au fost facute dupa capul mamei,careia ii spusesm sa se tina dupa noi si ea nimic,se credea la iarba verde!
si ne lua la ironii ca hai ,frate,ea mergea in anii 70-80 prin toata lumea si nu se intampla nimic,suntem noi cu capul!
nici dupa prima intamplare in Franta nu se potolisera,ziceau ca " hai,de ca nu o fi peste tot asa!"
nu mai spun ca faceau din faruri,noaptea,sa oprim in parcarile alea de pe marginea autostrazilor,alea ca in padure,stii la care ma refer,si prin Germania sunt.
Mergeam mai departe si opream la prima beniznarie sau restaurant si incepeau cu gura ca hai domle,nu maiopreati odata ca fac pe mine..sau ca ma doar burta vreau sa mananc...ca aia micii au fost.
nu mai spun ca initial au mers cu 110 ,nu voiau sa sara maimult,chiar daca eram doar noi pe 4 benzi.
pe vremea aia se permitea mai mult si noi eram obisnuiti sa mergem cu viteza mai mare.
acum e altceva,au mai pus limite,dar oricum e 120.
zicea ca i se uzeaza masina dca merge mai tare! barbatu_meu a zis ca ii lasa si pleaca mai departe,ca el nu rezista asa la drum,ca oboseste,ca nu mai ajungem in ritmul lor...
si am zis eu ca hai dracu,unde lasi tembelii pe drumurile astea?? ca daca ii lasam ei ar fi dormit in padurile alea de parcari,ca cica doar o juma de ora ! ii lua cu totul !
asa m-am enervat atunci ca aveam si masina plina cu varf,si in spate,din cauza lor,ca am carat ca magarii,adica nu ne mai bazam pe masina la viteza,daca era ceva,ca era plina si grea.
a fost ultima data cand i-am luat dupanoi.
am mai luat-o pe mama odata cu noi in masina,si ce a facut,ca nu oprim,ca ce e aia!! si i-am zis ca al meu merge in ritmu llui nu-i convine gratis la noi,sa dea bani la altul care face o saptamana pe drum si ii arata si peisajul!
catalina,probabil de-aia acum imi e frica sa stau in casa daca nu incui bine tot,imi e frica sa dorm cu geamul deschis,cu usa deschisa la dormitor nici gand,o mai deschid acum din cand in cand ca dau drumul la aerul condi din sufragerie(aer pe care l-am pus nu de moft,ci pt ca eu dormeam vara cu gemurile inchise,deschideam cand nu mai puteam,noaptea,dar stateam cu ochii la geam sa vad care urca stiu ca e de ras.
si mi-au mai spar si usa aici cu levierul,noroc ca nu eram in casa,ca sigur o fi sunat la usa,si eu oricum nu raspund de fe ca stiu ca suna aia cu publicitate de le vine rau !
asa,eu prind curaj ca fac si dreg ..dar cand eram gravida eram panicata,stiamc a o sperietura din asta ....
acum ,cu copilul la fel,ca nu mai e vorba doar de mine...
cand am mai citit dincolo la mamici de nov-dec ca la cristina in casa au intrat unii,i-au pus cutitul la gat sotului,ea plangea si au taiat-o la picior sa nu mai planga,si copiii (fetita de 4 ani si cea nou nascuta sus in dormitoare).au plecat dupa ce au furat una alta si i-au lasat in viata.asta s-a intamplat la Londra!
si pe aici strainii numai cu asa ceva se ocupa.intra in case cand e lumea acasa,pt ca in rest sunt alarmele puse,si asa intra cu asalt,leaga copiii,cer conturile ,pe o mama au luat-o cu copilul de 3 ani in portbagaj.
cazuri din ce in ce mai dese...
si ce mi se pare RUSINOS,e ca pana acum cativa ani romanii nu faceau asa ceva,mai furau pe ici pe colo,se mai auzea una alta,asaltau sudamericanii si albano-kosovarii.dar acum fac si romanii destul de des.
mi se pare RUSINOS.
niciodata nu ne-am pus pe aceeasi linie cu albano-kosovarii si cu columbienii,tari in care se stie cum se traieste,in razboaie si arme si droguri..

nadiuta nu trebuie sa iti fie frica daca iti iei toate masurile de siguranta.
nu opriti decat in locuri publice si nu lasati masina singura nici 3 minute,nici in fatza benzinariilor.
niciodata nu lasati cheile in contact,chiar daca tu esti in dreapta.
al meu ,la benzinarie de fiecare data scoate cheile,INCUIE MASINA CU MINE INAUNTRU,si se duce sa plateasca.
beti o cafea la un bar,sa fiemasina la vedere.
in orase nu se prea intampla,dar pe utostrazi,benzinarii,parcari,sunt locurile prin care umbla ei special.
lilimic pai eu fac totul ca sa imi inving teama,ca urasc sa traiesc asa.
unde sa punem foto?
gabriela,vai de el,saracul,bine ca nu i-au dat in cap ! puteau sa il omoare!
aici a fost o faza cu pietre,dar nu pt furat,niste cretini de tiganusi ,urcati pe un pod,dadeau cu pietroaie in masini de distractie.o piatra din asta a venit direct in fatza unei fete,care era in dreapta,nu a murit ,dar i-au distrus fatza,luni de spitalizari si operatii de reconstituire...
gabriela cat ma bucur ca tatal tau s-a facut bine atunci !! inima acelui prieten e MARE! sa-i dea si lui dzeu sanatate,pt cat v-a ajutat!
barbatu-meu asa zice: "rudele nu mi le-am ales eu ,mi le-a ales dzeu sau cine o fi...dar prietenii mi-i aleg eu"..si prin asta isi si scuza rudele cumva..ca ele vin asa cum iti sunt date.
cristina,si eu am un trandafir plin d purici albi,trebuie neaparatsa cumpar ceva sa stroipesc ca se distruge.e din ala japonez ii zicea pe la noi,e adus din tara.
eu aici am zis ca iau o frunza si merg la o florarie sa imi dea ele de acolo o solutie.
poate faci si tu la fel,ca ele stiu mai bine cu ce sa dai,ca ai vazut cum tin plantele in florarii!
loremunteanu
cum se poate asa ceva sa nu fie vaccinuri cand ele sunt OBLIGATORII??
aa,sunt obligatorii doar cand vor ei!
ivona
nu se intampla chiar la orice pas!
dar trebuie avuta multa grija! drumurile nu mai sunt ce erau odata cand puneai cortul la marginea santului .
catalina:

quote:
De bine ce v-am tras de motz ca dormiti, m-am culcat io.



rali,la flikcr exista posibilitatea sa punem pozele privat si sa intram doar cu parola?cum aveam la yahoo.ca eu nu le am publice.
nadiuta,am vazut cucuietele frumaose! iti sta bine cu breton!
dianamizzi si eu la fel,le strangeam vara,si nu le mai suportam sul ,ca nu prea am unde sa le pun,m-am saturat sa tin in casa tot felul de chesti pe care nu el folosesc,imi place sa am liber,si de cate ori faceam curat in sifoniere si aruncam haine,barbatu-meu zicea sa arunc si covoarele ca ii stau in cap stranse sul ..si tot mai arucanm una alt..pana cand ,inainte sa fiu gravida,am zugravit toata casa si atunci am aaruncat tot ce era adunat in camera mica,inclusiv gioarse de mobila,am lasat doar peretii ,ca sa facem camera copilului nou nouta.si asa am scapat si de covoare,ca doar nu le mai puneam in camera copilului depozitate!
vara nusuport covoare,ca mor de cald.
datr ce au ,draga,de nu spala cu mopul?ca daca schimbi apa si clatesti mopul des,se spala la fel de bine! eu,cand am exces de zel,dupa ce spal pe jos,am un alt fel de mopt ,lat,cu calti,nu stiu cum sa zic...din bumbac ,si dau cu spray pe el si mai frec o data.sau mai folosesc servetele imbibate in nu stiu ce ca de mobila,si dau pe jos,la fel,cu un fel de mop .dar ce-am omorat pe cineva sa stau in genunchi?-pai asa e!
aia nu trag apa??
ce frumoasa e Thea !!!
haha ce misto sta in hamac!!!
aveti romani pe-acolo?
sraluca nu trebuie sa te tunzi scurt!! taie-i varfuirile peste tot,si e de ajuns! nici nu o sa se cunoasca tare.
eu l-am scurtat,dar tot nu e scurt,si asa era prea luing.
imediat s-a cunoscut la cadere!



ma duc ca am pus fata la usa baii,ma asteapta-n maxi cosi (ca mesajul atsa e inceput din secolul trecut) si o sa fac iar dush cu strigaturi.catalinooooooooooooo,iar ma pazeste fii-mea-n usa si eu iar ma scalambai la ea prin geamul cazii si ii caaaaaant vai dar ce ii frumos pot sa ii acnt,AM SPERIAT VECINIIIIIIIIIIIII,ma duc la microfon(dushul) !






S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

stati ca pun si niste muzica TAREEEEEEEEE ca sa auzim din dush si sa facem karaoke ca lumea acolo !!!




S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura ionescu spune:

Lili- stam la socrii mei care sunt din C-ta. sper sa stam 2 sapt ca si eu vreau sa ne vedem. si cu raluca vreau sa ma vad si cu mihacarm.

ma duc si eu la dus ca prea se zbatuie aelita singura in baie. copilul e la plimbare cu taica-su... am baia numai pt mineeeee, la,la,la,la

Laura si Eva
11.ian.2007
poze cu Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Cristiana, am baut apa dar degeaba. Azi mi-a fost FOARTE rau. Am zacut toata ziua, m-am ridicat doar cat sa ii fac lui Matei de mancare si sa scriu nitel aici. Ma doare capul, am ameteli, sunt extraordinar de irascibila si simt ca parca nu pot sa respir. Imi este din ce in ce mai clar ca sunt fff meteo sensibila. Parca se amplifica de la an la an. Mi se pare o super nasoleala sa fi dependent de cum e vremea, mai ales ca nu ai control asupra ei.
Senzatia e chiar si acuma ca parca am o placa de fier in cap si se zguduie chiar cand misc doar ochii. Am iesit afara dupa ploaie, am zis ca e racoare, ei bine, nu stiu la voi cum o fi fost dar aici in parc era cumplit. Iesea ca o caldura, un abur din pamant, am transpirat instant toti trei. Ce vremi ne-or mai astepta ... .

Raluca, nu i-am dat baby drink. Decat baby calm. Oricum nu a mai facut si ala era tare asa ca nu m-am ingrijorat.

Laura, deci esti in asentimentul meu cu baby drink. Vaz ca si cu borcanasele, stiam io de ce imi place de tine. Multumesc pt ideea cum sa ii dau fructele in parc. Chiar ma intrebam.

Aelito hai ca m-ai inveselit. Multumesc. La ziua asta nasoala chiar imi trebuia. Da' ce-ti veni fata sa imi pove de aia care au intrat hotii peste ei. Nu stii ca si io sunt singura toata ziua cu Matei? Azi de bine ce eram in pat vai de capul meu au venit unii sa repare nu stiu ce la vecina alaturi si au cazut peste usa mea. Va dati voi seama cam ce pishare pe mine am tras ...

Gata, iar m-a luat si tre sa fac si baie la copil. Doamne, de ar fi maine o zi mai buna ...

Va pupacesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maryela spune:

Fetele( Laura, Rali, Daconst, Catalina, Dianamizzi)) multumesc mult de sfaturi si incurajari, zau ca prind tare bine.
Om scoate-o noi la capat pana la urma.

Shine cum mai sunteti?

Marilena si cel mai dulce bebe, MIHNEA- GABRIEL( 24 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Aelito,mama,dar voi aveti actiune mereu acolo.Eu,recunosc ca de cind sunt aici mi-au trecut multe dintre fricile pe care le aveam.Inainte nu mergeam seara pe strada sau mergem ziua pe strada si intorceam mereu capul sa vad daca se tine cineva dupa mine.Aici stiu ca n-are nici naiba treaba si poate sa fie cit de tarziu,nu mi-e frica sa ies noaptea sa ma plimb,daca am chef.Asta la noi in orasel,ca in orasele mari nu garantez ca nu se mai intampla minuni.
Da cine v-a spart usa?Stiu cind ai povestit la mamicile de nov_dec,dar nu mi-am permis sa te intreb atunci.
Eu aici dorm cu cheia in usa,pe dinafara.Stam la casa si suntem 3 familii,dar n-am nicio taina.
In Ro sunt si eu speriata de moarte ca dupa cazul cu Romanitza Iovan vroiam si eu pistol,de a zis sotul ca-s nebuna.Dar daca intra peste mine-n casa,pai fac si eu moarte de om,ca n-am ce face.
Nu stiam de faza cu Cristina ca n-am mai citit in ultima vreme acolo,dar stiam ca sunt o familie instarita.Doamne,bine ca au scapat cu viata.

Laura,concediu placut,auzi la ea 2 saptamani!Sa va bucurati de ele!

Maryela,si la mine e cam naspa ca dupa 2 ore vrea lapte,ca el asa e invatat.Parca mancarea asta e ca nimica.
Ce ma enerveaza iar la diversificarea asta,e ca vomita si mancare si pateaza ca naiba.Trebuie sa spal rapid atunci,altfel adio haine curate.

Liudo,petrecere frumoasa la botez si sa faceti poze multe!

Catalina,pai mananca putin Matei pe linga noi.Ca asta tot 900ml pe zi baga.Desi mai baga si papica,parca nu simte.

Rali,pai arati super fata la 1.60 si 52kg.Of ca visez si eu la greutatea de dinainte!

Marybell,da un semn fata sa stim ca sunteti bine.A scapat Erik de dureri?

Eli,tu ai plecat la mare fara sa ne spui pa?

Ma duc sa ma apuc de calcat,ca s-au adunat 2 masini de rufe.

Dana si Lucas Paul(18.01.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ivona1977 spune:

Lilic este PayPal in Romania dar poti doar sa trimiti bani, nu si sa primesti. Adica poti sa platesti dar nu sa fii platit. Pana la servicii complete, mai este...Cred ca asta vroiau de fapt cei care au facut petitia.

Dana si eu stiam de Cristina din Londra ce a patit cu hotii, eu am vorbit cu ea pe mess la doua saptamani dupa incident, era zguduita tare. Si fetita era traumatizata, mititica...Bine ca mi-ati amintit sa ii mai scriu un mesaj ca de atunci nu am mai vorbit cu ea, cred...

Nici mie nu mi-e frica in casa, avem politist arondat zonei care e amabil. Nu cred ca as vrea sa stau in Londra...

Pup la fete

Ivona si Ella 12 ianuarie 2007

Poze botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ivona1977 spune:

N-am pus de mult poze ca nu mi-a mers Yahoo pictures i recent am aflat de ce :)

Poze de azi si de mai demult daca aveti chef sa vedeti www.dropshots.com/day.php?userid=309787&cdate=20070615" target="_blank">aici

fetitele si bebelusii

Ivona si Ella 12 ianuarie 2007

Poze botez

Mergi la inceput