A doua liniuta f f f pala...

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

buna!
haideti sa va spun si eu povestea cu liniutele pale...
eu si sotul meu munceam din greu ,poate poate caci dr mi-a zis daca reusesti esti tare, dar tb sa muncesti si tb sa fii constienta de asta! asa ca bineinteles sotul meu era f. bucuros de faptul ca eram eu cea care insista cand aveam un pic de timp... nu vreau sa va plictisesc...
asteptam cu sufletul la gura in fiecare luna poate poate... la un moment dat incercam sa ne resemnam cand o fi o fi... ce rost are sa ne mai stresam...
dupa ce mi-am propus sa nu ma mai gandesc,si sa o luam mai cu calm,urm. luna nu-mi mai vine c.m.; ma trezesc intr-o dimineta si fac un test: a doua liniuta a iesit pala.. de abia se vedea nu as fi stiut ce sa cred! dar imi suradea mustata la faptul ca voi fi mamica.... imi zic :ei, cine stie poate nu e bun testul ... mai fac unul ,pala,pala a doua liniuta ma duc sa fac testul de sange si ... insarcinata in 3 sapt. desi a doua liniuta era pala, pala... deci ...

STEFANIA13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

si la mine a fost tot asa cand mi am facut testul.a doua liniuta era pala,pala,iar alte 2 teste imi iesisera negative.bineinteles ca testele erau facute inainte sa astept sa vad daca mi intarzie menstruatia...am mers pe la farmaciile din cartier ,cu testul de sarcina in mana,sa intreb farmacistele //sunt sau nu insarcinata?//ma gandeam eu ca ele sunt mai avizate sa mi raspunda....am dat peste unele in prag de pensionare,care s au uitat ciudat la mine si au zis ca ele nu si au facut in viata lor test de asta....finalul?unul fericit,crisul meu are 2 ani si 5 luni si am uitat vremea cand a fost doar o liniuta pala pe un amarat de test de sarcina...numeioana,sa dea dumnezeu sa patesti ca mine,pt ca stiu cat iti doresti un copil!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgo spune:

IOANA , potoleste-te ca te bat : si eu am ovare micropolichistice , endometrioza si aderente , si am ramas FARA nici un tratament dupa numai 3 incercari !

De ce sa iei progesteron , nu-nteleg ? Calmeaza-te si bucura-te de sarcina .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Ioana, iti tin pumnii sa se inroseasca tot mai mult a doua liniuta!
Doamne ajuta si sa fie intr-un ceas bun!


Nana, 26+ Razvan Andrei
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Las Vegas
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Ioana asa a fost si la mine a doua linuta... de abea se vedea ...si cand medicul mi-a confirmat mi-a zis ca asa apare a doua linie cand sarcina este f f mica...deci stai linistita ca esti...o viitoare mamica . Eu mi-am facut testul cu o saptamana inainte de data la care trebuia sa imi vina menstruatia ...nu mai aveam rabdare chiar daca a fost prima luna in care am incercat si a fost cu brio

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Fetelor, cum reusiti voi sa ma linistiti!! Deja m-am obisnuit cu ideea ca am un samburel in burtica si ma rog la Doamne-Doamne sa am o sarcina usoara si un bebe sanatos. Va multumesc pentru urari si incurajari!

Ioana 3+

Vine bebe!!



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Ei, Ioana, vreo veste?

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Un pui de somn si-un inger bun...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

CANT TI-AM VAZT TESTELE, MI-AU DAT LACRIMILE...AM RETRAIT SI MI-AU VENIT IN MINTE CLIPELE CAND MI-AM VAZUT TESTUL CU 2 LINII...
SA-TI DEA DUMNEZEU O SARCINA USOARA SI UN BEBEL PERFECT!!!
FELICITARI

34+ bb Kevin Alexander
vacanta Brasil
foto burtik
Sea Paradise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Pai, vestea e ca sunt gravida!

Nikole, mai ai putin! Multumesc pt urari! Sa dea Domnul sa ai si tu un bebe sanatos si frumos!

Ioana 3+

Vine bebe!!



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Felicitari!!! sa ai parte de o sarcina usoara si-un bb mancacios si somnoros si sanatos tun!

Cristina
-----------------------------------------------
http://www.sos-satelecopiilor.ro/

Mergi la inceput