Mamici de Noiembrie-Decembrie (33)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loub_erika spune:

bb_yasmidepinde cum privesti...,deci daca as fi luat din mall Bucuresti de la Mothercare ,ceva asemanator cu Motherhood ,doua perechi de panataloni,un tricou si o rochie,fiecare in jur de 300RON,asta ar insemna in jur de 300 Euro..,e eu am comandat 19 prosuse de la Motherhood ptr. 350$ ,si pe langa am platit acele taxe,dar tot ramai cu 19 produse ,nu doar 4...!

18+ Angelina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Buna fetelor, dar ati scris, nu gluma!!!

Am fost la control, pliul nucal e ok, are 1.45mm. BB e putin mai mare, azi eu sunt 12+1 si ar fi 55-56mm, BB a iesit de 60mm (CRL). Inima batea, dormea, dar l-a trezit doctorul si a zis c ain general bb-ilor le place sa se miste mai mult cand simt mamicile razand mult (pentru ca eu cam rad tot timpul si nu ma puteam stapani nici acolo...).
Deci e totul ok, pe 20.8. abia facem organ screening (banuiesc ca este acest eco morfofetal de trim II).

Si noi mergem in concediu in Italia, n-as sti de ce nu, atata timp cat este o sarcina fara complicatii. In afara de asta, miscarea in apa este chiar recomandata pe timpul sarcinii... Iar in saptamana 25 ca. vom merge si in RO, cu masina. Sigur, daca nu vor fi complicatii pana atunci, dar nu vor fi, sunt sigura!

Va pup
Adina 12+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

BB, preturile Erikai sunt dolari, nu euro.
Eu mi-am cumparat o bluza de la Mothercare cu (daca imi amintesc bine) 1,5 mil= adica vreo 60$ (si nu este cine stie ce "frumusete" fata de ce am vazut pe acel siteul dat de Erika).
Cred ca este f. avantajos sa iei de pe siteul Motherhood daca iti comanzi mai multe - ma gandesc ca fiind in timpul verii este nevoie de mai multe...).
Daca iei o bluza/rochie cu mai putin de 20$ (500.000 lei) este ok.


Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Adina,felicitari!!!Distractie placuta in vacanta!
Si eu stiu ca apa/innotul fac foarte bine pt. o gravida. O sa am grija sa nu "ma sparga" valurile (dupa cum am inteles de la alte gravidute...), am ales un hotel cu piscina atat pt. adulti, cat si cu piscina pt. copii (sa am o varianta la apa marii).

Gianina,felcitari!

Erika, m-am uitat la pozele tale,esti o graviduta tare frumoasa! Burtica mea cred ca este mai mica decat a ta, dar in schimb te intrec cu brio la fund ; ultima data cand m-am masurat aveam tot cat tine, dar m-am masurat de ceva timp si siiigur s-a marit binisor

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

adina ma bucur ca sunteti mari si sanatosi!!!
erikace ti-ai cumparat?? n-am intele tot..merg la celalalt capitol...poate ma luminez



PUSSI 13+ din care unul

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Superbe hainutele de pe Motherhood .. :)


------------------------
Flory 18+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

erika ne-am prins mergem si noi la stdiat! Plata cu cardul sau la livrare?



PUSSI 13+ din care unul

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

Flory spuneai in cap.trecut ca ai intreb.dr de apa cu spuma si ti-a zis ca nu e nimic doar sa nu fie ferbinte;eu uit de fiecare data sa-l intreb si eu sunt inebunita sa fac baie cu spuma stateam si cate 2 ore in cada imi placea sa invat nustiu de ce da parca retineam mai bine,dar de cand am ramas insarcinata mi-e frica daca deterg. intra la bb si-iface rau?poate ca zici ca sunt... da mie mi-e frica si mai bine lasa si fara spuma baia n-are nici un farmec pot sa- l numesc dus ca baie nu-i nu-mi mai place sa stau in cada

stefania
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Stefania, cred ca si eu am ajuns la concluzia ca uneori ne facem prea multe griji ...


------------------------
Flory 18+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura10 spune:

Fetelor, eu sunt foarte suparata ca nu mai am nimik de imbracat nu ma mai descurc deloc, nu ma mai incape nimik peste burta. Si asa eram grasuta rau si nu gaseam nimik de imbracat acum nu mai gases deloc. De unde v-ati luat voi hainute? Ca sa caut marime mai mare la cele normale cred ca nu o sa mai gasesc.

La un moment dat era in Plazza Romania un magazin ML se numea unde erau haine pentru grasute si haine de gravide si erau foarte dragutze. E, acest magazin s-a desfintat si era apoi pe Mosilor, dar acum nu mai e nici acolo. Aveti idee unde este acum?

Orice sugestie de magazin pentru gravide grasute este binevenita.

Nu stiu daca marimile normale sunt aceleasi cu marimile de gravida. Adika am gasit intr-un loc un pantalon la marimea 44 si zicea ca are cam 115 cm circumferinta soldurilor.

Voi ce stiti despre asta?

pupici

12+

Laura

Mergi la inceput