Piticodromul de sept-oct 2005 (181)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Catush si eu i-am mai dat cirese, doar nu e prima data dar acum i-au picat prost, or fi fost prea multe, or fi fost stropite .... nu stiu ce sa zic.

Alina, mama de Vlad (25.09.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Alina, sanatate si mamei si copilului!

Nici miruna nu s-a simtit prea bine dupa ce intr-o zi a mincat mai multe feluri de fructe nespalate (fura din piata). Ii trece repede cu mincare de regim si biotics baby.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana30 spune:

Diplodocus,ma bucur de vestile bune si sper ca in viitor sa ne dai doar vesti de astea.

Alina,sa va faceti bine repede.

Diana,Petrut in curand va spune fraze.
Mihnea in ultimul timp emite cel putin un cuvant nou pe zi.

Ank,pachetul de 64 bucati de scutece pampers n.6 e aproximativ 15 eur.Chilotzeii sunt mai scumpi,nu stiu cat costa ca nu folosim.

Ioana,nu stiam ca Oana a fost in tara.Ce mai fac ei?
Ce-a papat Miruna bun cu "furculitza"?Smaranda ce face?Cat e de mare acum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeapui spune:

Diplodocus, multa sanatate in continuare lui Calin! Eu de ce nu pot vedea pozele lui Mary_Ilie?
Noi am fost in weekend la tzara, ne putem lauda cu multe julituri si piscaturi de tantar. Alex a mancat visine la greu in aceste 2 zile, si nu a avut nimic. In rest totul ok, l-am lasat sa umble descult si ii era foarte drag, ca sa nu mai vorbim de stratul de jeg .
Eu sunt la servici, mor de somn si mi-e asa drag cand ma gandesc ca am de umblat prin oras sa platesc diverse dari...

Deea si Alex
http://new.photos.yahoo.com/andreeatitza/album/576460762365304991

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Diplodocus, fruntea sus! Calin o sa fie bine, o sa fie bine, ne gandim la voi!

Ank, nu se vede in poze ca ai copii asa de mari, pari o pustoaica! Iar Miki e un mare smecheras! Are noroc cu fratii lui mai mari si tu ai mare noroc ca ai bone "in house" tot timpul.

Mifloricico, asa-i! Super suna concediul vostru! Noi plecam in Grecia cam in aceleasi conditii, am inchiriat o viluta cu 3 dormitoare si plecam impreuna cu cumnata mea si cu sotul ei. Mi se pare o chestie buna, atunci cand ai copii mici! Si pentru mine a fost importanta bucataria, ca sa am unde sa ma desfasor pentru Alexutza. Oricum (mersic Jadi) o sa ma blindez cu borcanele cu mancare si cu fructe pentru toata perioada, macar sa manance ea de la noi din farfurie si sa ma intorc cu ele acasa...decat sa stau sa chitzai dupa borcanele si sa alerg la piata dupa mancarea ei. Am incredere ca va manca musaca, ii place carnea tocata. Lapte praf duc si eu 2 cutii, ca nu stiu daca gasesc.
Mifloricico, nu vad de ce sa nu te lase cu laptele praf la tine. Pentru biberon e mai simplu, ca ceri la stewardese apa calda pentru laptic, ele au pentru ceai si o pot combina cu apa plata ca sa fie o temperatura buna. Asa ca nu are rost sa te cari si cu apa in biberon pentru Ana, e posibil sa nu iti dea drumul cu ea in avion, mai bine nu risti. Carutul si eu stiu ca nu se cantareste la check in, doar iti pune un tag pentru bagaje pe el si il iei cu tine pana la usa avionului unde au un loc special si le tin. Ti-l da dupa aterizare, cand iesi. Nu uita trusa cu medicamente de urgenta, e la calatorii un topic cu lista lor (am completat si eu pe acolo cu lista primita de la dr Alexutzei).

Am fost la targul de gradinite si cred ca i-am gasit in sfarsit o gradinita unde o primesc de acum si unde li se gateste (nu ma prea incanta ideea de catering). Se numeste gradinita Junior, au si transport, mi-au zis ca o iau peste vara la program scurt, si poate de la toamna sta toata ziua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Diana, Oana e bine; nu cred ca se mai intoarce curind in Romania, au avut tot felul de peripetii cu actele (birocratie mare, stii si tu). Andrew e bine, dar tot se mai trezeste sa manince lapte noaptea. Miruna a mincat ce am mincat si noi cu furculita, adica cartofi prajiti cu pui si salata. Smaranda e bine, multumesc, e si mai mare decit era Miruna la aceeasi virsta a sarcinii, dr a zis sa ma astept ca al 2-lea copil sa fie mai mare si se pare ca are dreptate.
Deea, sa va fie de bine juliturile. Ce frumos ca puteti merge la tara cu Alex.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Buna seara frumoase mamici,

Nu v-am mai scris de mult dar sunt la zi cu cititul si admiratul de poze de copii frumosi.

Diana_n, cu "un pic" de intarziere, un mare buchet de pt tine, felicitari pt dubla aniversare, multi ani plini de bucurii si sanatate alaturi de ce dragi.
Inteleg ce spui despre vizita mamei tale, cand te obisnuiesti trebe sa plece, de ce nu i-ai luat bilet pt 3 luni?

Diplodocus, ma bucur ca sotul tau e spre bine, multa sanatate si refacere grabnica.

Alina, sanatate tie si lui Vladut.

Despre noi ce sa va spun, maine implinesc 36 de sapt, peste 10 zile imi va scoate cerclajul si spoi...vine bb cand vrea muschii ei.
Victor e simpatic, smecher si nazdravan, acum o sapt a reusit sotul performanta sa-l duca la coafor sa-l tunda, proces care a implicat lacrimi multe si urlete extreme, rezultatul il puteti viziona aici.
Mai nou se cere plimbat cu masina in fiecare seara, cum vine sotul acasa cum ii zice "pa-pa, ptu-ptu" si-i arata masina cu degetul, nu-i loc de intors.

Cam atat deocamdata, pupaturi,

Anto 35 cu siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Ioana! Ce scumpa trebuie sa fie Miruna mancand din furculita pui si cartofi! Smaranda va fi o norocoasa sa aiba o surioara model ca Miru! Ce ai mai facut cu gradinita? Ca stiu ca erai nehotarata dar nu imi amintesc sa fi citit ca ai dat-o altundeva.

Anto, recunosc ca te-am pandit un pic la clubul gravidoaselor si vazusem deja pozele cu Vladut tunsulici si cu burtica ta gatita pentru vizita la doctor! Sunteti niste draguti! Mai ai asa putin, cred ca ai niste emotii...

Chiar. Meme? Unde e Meme? Dar Tonnia? Mamicile noastre reloaded nu sunt prea active (inteleg de ce) dar macar din cand in cand cate un semn!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank_miki spune:

Dina,da,am casa plina de copii,dar cred cainebunesc cat de curand1
Unul vrea aia,altul ailalta,si uite asa,eu ma impart intre ei cum pot.
La mine sa intamplat pur si simplu sa raman gravi.Am stiut din ziua respectiva,dar totusi am asteptat sa fac testul,si....surpriza,eram cum banuiam gravi.La inceput nu am vrut,nici eu nici sotul sa mai facem inca un bebe.Nu mai aveam chef sa o iau d ela capat cu pampers,lapte praf,nedormitul noaptea,etc.M-am hotarat la inceputul lunii a 4-a,cand eram programata pt.chiuretaj.Si in ultima clipa ne-am hotarat manadoi,bineinteles contribuind o buna prietena sa-l facem.Acum nu ne mai pare rau,din contra e lumina noastra,acum la batranete.

Ioana,Diana,cred ca cel mai bineeste,sa ma ambalez de aici,cu cateva pachete,si gata.

Alinam,eu am inceput sa-i dau lui Miki din mancarea noastra de pe la 4 luni jumate.Eeee,numai asa putin pe limba,sa invete gustul mancarii.Iar acum,mananca la angro cu noi la masa,dar bineinteles si din borcanele,iar seara inainte de culcare,ii dau gris cu lapte,piure de fructe.

Fructe,papa cu mare placere,pepene rosu,piersici,mere,pere...

Kiduleee,asa tanara ma vezi.sunt baba,fata!!!!Am ajutor,dar acum nu prea il mai am,Iulia nu mai sta cu noi de 3 sapt.

Gata ma duc sai fac baie lui Miki.
Maine va mai zic,multi.


Capra cu trei iezi!!
Miki la gradina
Geamul cu pricina
pozuci
Pozuci noi,noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catush spune:

Stiu si eu ce inseamna 3 copii, am stat si eu un we cu fata mea si cei doi verisori...
RESPECT SI ADMIRATIE PENTRU MAMELE CU 3 COPILASI

[JOS PALARIA]


Fata mea face foarte mari progrese in ale vorbitului...
A produs si cateva propozitii "Da-mi apa mie","Mami da-mi boboaie!"
si inca alte cateva care nu-mi vin in minte...
La tara e in elementul ei,striga pe toata lumea , este atenta la tot si la toate,doarme si mananca foarte bine.... E ca o rata,cum gaseste putina apa se balaceste in ea....
Bineinteles ca tot timpul intreaba "Mami une e?", "Tati une e?","mamaie une e?" (mamaie e vecina noastra) si tot ea da raspunsul , ne imparte in 2 categorii ori suntem "pa" ori facem "nani"......
Am pus cateva poze... in 'Briana 1a7l'...

Catush & Briana Maria(13.10.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/fbalcau/my_photos

Mergi la inceput