Stelute de ianuarie-februarie 2007 (31)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Messa, multumesc de explicatii m-am cam pierdut in ele dar ma scot io la suprafata.

Stiu ca ai dreptate in ceea ce spui cu sotul si casa si toate alea. Asa cum zicea Marina, am o pasa proasta. O sa ies eu din ea. Doar ca acum sunt la faza la care m-am saturat sa imi faca toata lumea observatie mie ca nu fac cum trebuie una si alta, ba n-am grija de copil ca lumea, ba ii dau prostii sa manance, ba casa e curu in sus, ba nu sunt nevasta cum trebuie si multe altele. Cand am faza asta nu am alte solutii decat sa ma pun intr=un colt si sa imi treaca. Din cauza de Matei nu pot acuma, tre sa o duc pe picioare. :)
Sunt foarte constienta ca sunt o fandosita, ca nu am probleme si ii multumesc lui Dumnezeu pt tot ce mi-a dat si sper sa nu ma bata numa in cap ca ma plang atata.
Te admir din toata inima si il fericesc pe barbatu ala al tau. Depinde foarte mult sa stii cum am crescut si ce fond avem. Al meu se pare ca e naspa rau si incerc sa il fentez. Sper sa si reusesc.

Acum am o nasoleala de PMS. Pastilele imi amplifica rau rau starile nasoale si am uitat complet de chestia asta, imi vine sa imi dau cu ceva in cap. Dar ti-am zis ca le las.

O sa copiez ce mi-ai scris despre gatit pt bebel cand ajung acasa, acuma scriu de la mama. Colac peste pupaza m-am intalnit pe strada si cu socra-miu si acu tre sa ma duc si la soacra ca se supara daca nu o trec (desi am fost alaltaieri). Fata, asa obosesc cateodata de cei din jur!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura ionescu spune:

Bravou Messa pt capitol! Sar-mana.. am ramas masca cand am vazut dimineata cat ati scris.


vroiam sa raspuns si eu la cate cineva da' nu mai tin minte. aaaa, intrebare: OARE EU SUNT SINGURA CARE NU GATESTE SUPA IN FIECARE ZI?!?! sa ma ierte D-zeu, dar nu pot ma prajesc la aragaz in fiecare dimineata pt 10 lingurite de piure. Asa ca eu fac o oala mare si pasez supa fierbinte, o bag in recipiente si direct la congelator. Asa fierbinte. Va rog nu dati cu roshii..

am citit ca branza se da 1 data pe sapt. URAAA! asa fac, o dau o data pe sapt ca si asa o fac din formula si nu mi se pare cine stie ce.




Laura si Eva
11.ian.2007
poze cu Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Laura, ba dimpotriva cred ca tu faci bine. Nu ca mine care fac supa in fiecare zi. Bine, de ce sa zic, ca mai mult de juma de ora maxim nu imi ia. Dar cred ca o sa incep si eu cu congelatul. In ce o pui la congelat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liuda spune:

bei nu zic nici buna dimineata ca sa nu o scap pe Messa.... auzi MESSA partea aia multa cu diversificareata... nu prea ma interesat ca am incetat sa mai despic firul si mananca hoata manacare la mine la lingurita si nu mai imi fac griji! Dar ultima parte aia cu neglijeul.... e adevarat mamico!!! aAcolo ai toata dreptatea!!!

va zic ceva... eu cam vreo 6 ani am stat numai in preajma barbatilor, aveam o gasca, unii casatoriti altii nu, pai la un moment dat am realizat ca am ajuns sa inteleg barbarii mai bine... Stiam care cu cine, unde a fost, cum o avea berberita... ce pozitii,cat timp, de ce s-a dus cu aia, ce i-a zis lu' nevasta-sa deci, eram un soi de barbatel intre barbati... Al meu la un moment dat a zis ca prea am intrat eu in amanunte, ca nu o sa mai poata sa ma mai minta ca eu stiam toate minciunele posibile si imposibile care le spun barbatii acasa!!! Ei nu se mai sfiau in fata mea - " Ca Liuda stie..." Pai partea care o zici tu cu neglijeul... ala este visul barbatului... iti zic eu ca am auzit comentarii milioane!
Si inca ceva... sper sa nu va sperii, dar daca barbatul doarme langa o femeie doua saptamani si nu trage de ea, nu are nici o nevoie, nu este pentru ca va intelege ca santeti obosita, stresata cu copilul casa si curatenia.... pentru ca isi satisface nevoile in alta parte! Suna cam nasol, dar e adevarat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rali spune:

La multe lunite sarbatoritilor zilei! Sa cresteti sanantosi, mari si voiosi!
bb. Vlad- Alexandru de A.Alina
bb. Serban de ralu 74
bb. Lidia nicoleta de Nadiutapm
bb. Roni Cristian De loremunteanu
bb. Cristina Teodora Sofia de amaya


Tonylexa- multam de schema...

Messa - esti o comoara la casa omului... si eu ca laura popy...copy, paste si save si forward si la o alta mamica ...

Marybell- nu stiam ce si cum sta treaba cu cartoful...acum stiu si stiu si despre dovleac...



(31.01.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Liuda .... ce sa mai, sa te mai contrazic inca o data? La faza cu "barbatul doarme langa o femeie doua saptamani si nu trage de ea, nu are nici o nevoie, nu este pentru ca va intelege ca santeti obosita, stresata cu copilul casa si curatenia.... pentru ca isi satisface nevoile in alta parte! "
Pai ce sa mai zic de al meu ca noi in sarcina nu s-a putut, deci a dormit 9 luni nu doua saptamani, plus inca doua dupa aia ca nu era voie?
Eu zic ca depinde de barbat, de femeie si de relatie. Dar refuz sa generalizez!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liuda spune:

Marinar parca tu intrebai daca am inlocuit o masa cat ii dau?! Pai la 12 in loc de lapte mananca supa pasata sau piure de legume, am senzatia ca e acelasi lucru si mananca tot cam atat cat mananca lapte adica pana in 150 ml. Apoi la 3 mananca lapte. Seara la 6 la fel 150 de cereale, sau mar, sau piure de fructe... deci eu ii fac cam tot atat cat ar manca in cantitate de lapte.... si in majoritatea cazurilor mananca tot, uneori e mai sclifosita si mananca masa!!!

Catalina - fata mi-ai descris cu baia, pai exact asa fac eu. ca voi poate aveti noroc inca de mai mult ajutor... la mine emai putin dar nu ma plang si ma descurc si singura si cu bai si mancaruri... si ce mai este ca sa cresti un copil mare!
A si sa inteleg ca tu esti disperata cu curatenia? Vin-o fata si la mine!!!! Vai de tine am nevoie!!! Ca eu nu pun mana decat in cazuri de extrema necesitate... face curat bona, ca daca nu - cocina era! Adica eu ma descurc repede - mai aduc o femeie si pentru curatenie, dar nu pun eu osul meu prea mult la treaba!

Laura Ionescu - eu nu fac supa in fiecare zi.... o fac odata in cratita de doua ori cat un ibric. nu stiu ca cantitate. O pasez si o bag la frigi, dar nu in congelator. Si imi ajunge 3 zile, pun in cana incalzesc si gata papa.

AQLINATXA
MICIURIN
LOREMUNTEANU
MEGBENG
mIHACARM
AMAYA
ALBINUTZA
AISKA
OANA_BUCUR
PAKO
CRISS68
ROANDRE
CORAHOPE
BITS
SALINA
MADY 23
asta sant unele din multele fete disparute de pe forum dar care au fost destul de active cant au fost cu bebeica la burtica.
poate mai citesc si se mai regasesc in lista de apel si ne mai zic cum o mai duc cu noii sefi in casa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shine spune:

feteeee, mi-am gasit bona.

e super, se poarta bine cu Alexandru, il iubeste la nebunie, aproape ca nu ma lasa sa fac nimik atunci cand vine ea.

la mine vine doar vinerea.
daca vreti v-o imprumut, va dau pm cu nr ei de telefon.
e disponibila de saptamana viitoare, in fiecare zi, in afara de week-end.

pentru cine este interesat, am mai multe amanunte, inclusiv poze, www.rodino.ro/Blogs/BlogFamilyRO/tabid/128/EntryID/64/Default.aspx" target="_blank">aici

Shine si BB Alexandru (02.02.2007)
www.rodino.ro/Blogs/BlogFamilyRO/tabid/128/EntryID/14/Default.aspx" target="_blank"> Povestea Noastra

www.rodino.ro/Photos/tabid/54/Default.aspx" target="_blank"> Poze Alexandru
www.rodino.ro/Blogs/BlogFamilyRO/tabid/128/EntryID/53/Default.aspx" target="_blank"> Repere in dezvoltarea bebelusului
www.rodino.ro/Blogs/BlogFamilyRO/tabid/128/EntryID/56/Default.aspx" target="_blank"> Diversificarea bat-o vina


edit: saru-mana doamna alinuk, acum e pus bine linku'
eu zic sa intrati ca e de bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liuda spune:

Catalina - eu nu te contrazic deloc !!! Asa este cum zici tu, pentru linistea ta! dar doar o intrebare am si tac pe tema asta.... "EL 9 LUNI NU A AVUT NEVOIE SA SE DESCARCE?" ca la barbat necesitatea asta este mult mai necesara decat la femeie. Si daca zici "da" ... tot nu o sa te contrazic, fiecare crede in basmul care crede, dar un barbat dupa 2 saptamani de lipsa de femeie incepe efectiv sa turbeze ... Fara suparare dar ar trebui sa recunoastem partea animalica din barbat, el e pradator, ... bine nu mai zic nimic, ca e prea mult de zis mai ales pentru una ca mine care 6 ani a stat numai intre barbati zi de zi, ora de ora si care nu si-au ascuns gandurile, aventurile si problemele de acasa! Cred ca Messa ar explica mai bine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loremunteanu spune:

Multumim de urari!
Liudo, am scris.... Tocmai ce ma laudam cu cerceii lu' fi-meu... Primele doua mesaje doin capitol sunt ale noastre...

Marina, se vede ca vreau fetita... Sa va spun ca voiam sa-i pun un cercelus lui Roni? N-am fost suficient de convingatoare cu tati si nici n-am avut cu mine, la maternitate cercelus... Dar mai tarziu daca va vrea, o sa-i pun... Lu' tati ii e teama ca-si ia lumea in cap si se face smecheras daca-i pun cercel de pe-acum... Nu-i plac smecherii de cartier... N-am reusit sa-l conving inca... Dar abia avem 4luni...

Ma duc ca tre' sa papam si revin..

Loredana Roni-Cristian 08.02.2007
Poze Roni www.flickr.com/photos/8401629@N06/" target="_blank">1 si 2
Poze mami aici

Mergi la inceput