Impresii din timpul.. si de dupa..SUPERDIETA(cap7)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

quote:
Originally posted by Marilena12

Lidia, bafta la examen, sa iei note mari!
Adina, iti raspund eu cu privire la masaj: nu are ce rau sa faca masajul atata vreme cat nu intereseaza zona abdomenului. Ar fi bun chiar un masaj de relaxare, cel anticelulitic nu cred ca va avea cine stie ce efect, atat de curand dupa nastere.

Mari



MERCI ...ASA SA FIE !

LIDIA si Stefan-Eduard (21.08.2006)/.../www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2badf071b77356f846bd48" target="_blank">Cum a fost si cum este voinicul meu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

'Neata!

LIDIA - Bafta! Sa treci cu bine examenul!

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Mai, fetelor, eu nu mai slabesc chiar daca tin regim!
Ce-oi avea?!!

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Adina, de unde ai auzit ca electrostimularea nu merge cu alaptatul? Ca eu am facut si electro si impachetari cand o alaptam pe fii-mea nr 2 si a fost f OK. Si nu eram singura mama alaptatoare de pe acolo!

lina, cu Alina si Ana... si tati, evident

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

Buna initiativa celei care a deschis acest topic!

Cu toate ca sunt vegetariana si nu mananc dulciuri DELOC, nu reusesc sa slabesc la greutate normala de inainte de nastere. Ce ma intreb este daca intr-adevar dieta de fructe si legume slabeste si e suficient de sanatoasa. Eu cand mananc numai legume fara orez sau paste sau cartofi ma umflu de zici ca explodez. Si sa nu mai zic de "aerele" care se provoaca....De multe ori in zilele in care nu mananc ceva langa legume am o stare continua de neliniste pt ca organismul meu nu este saturat..am incercat deci....trebuie sa iau ceva cum ar fi paine sau paste sau orez....In plus eu stiu ca nu e sanatos sa excludem grasimile din organism, mai ales cele saturate cum ar fi pestele. Am vazut ca din saptamana a-3a este voie sa mananci peste. Asta e bine.
Ceea ce vreau sa va intreb este daca nu va simtiti slabite in primele zile de dieta? Eu ma simt fara vlaga, imi vine sa dorm tot mereu de oboseala...
In plus aveti grija cu ciupercile, cele care aveti candida. Ciupercile sunt o familie de "ciuperci" care trebuie eliminata in caz ca aveti candida. De fapt tot ce e facut prin "fermentare" trebuie exclus.

Azi am mancat deja doua sendviciuri cu sunca de pui si branza, dar de maine am sa incerc dieta sa vad cum ma simt.

Succes la toate!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

quote:
Originally posted by Amonar

Buna initiativa celei care a deschis acest topic!

Cu toate ca sunt vegetariana si nu mananc dulciuri DELOC, nu reusesc sa slabesc la greutate normala de inainte de nastere.

Azi am mancat deja doua sendviciuri cu sunca de pui si branza, dar de maine am sa incerc dieta sa vad cum ma simt.

Succes la toate!



Cum adica esti vegetariana si mananci sunca de pui?

lina, cu Alina si Ana... si tati, evident

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

Ah..da am uitat sa spun ca pe perioada sarcinii am simtit nevoia de carne....si am cedat dupa 10 ani de vegetarism....puiul meu are acum 13 luni, iar eu mananc din cand in cand pe paine sunca de pui. In rest mai mananc peste, dar aici nu este considerat "carne". Cu toate ca vegetarienii nu mananca nici peste.
De cand am ramas gravida si sunt mamica mai pun din cand in cand carne in gura in forma de sunca pe paine si asta foarte rar....ai dreptate, nu mai sunt vegetarina cu toate ca in rest nu mi-am schimbat meniurile....





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Raspund si eu la apel la cantarirea de dupa prima saptamana.am 70 kg, - 1kg.ieri i-am luat motzul lu fi-miu, am fost la curte la niste prieteni, normal ca am mancat diverse, nu enumar, in cantitati mici, dar tot se numeste ca n-am tinut regim.
asa ca de azi o iau de la coada, mai repet prima saptamana.
sa-l vedeti pe fi-miu1 zici ca e beckamp. a avut tot timpul bretonul strans in motz, siacum ca e scurt ii sta in sus. o sa va pun poze dupa ce incarc acumulatorii, ca am facut poze pana nu a mai avut aparatul putere sa se inchida.
am si eu poze de data asta, ca am mai descarcat aparatul inainte, iar o suta de poze si eu in nici una . asa ca am protestat si o sa pun si poze la panoul luptatoarelor.
m-am cam intins, ma duc sa calc.

Miri si David - 23.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghibuadina spune:

Serios, carolina?
Eu asa am citit pe-aici pe net.Poate ca n-am inteles bine.Mai e o chestie la mine, eu am nascut princezariana, acum 3 luni si jumatate si din cate intelesesem electrostimularea ar fi k, dupa 6 luni de la cezariana.

Pai fetelor, va rog, dc e k imi spuneti si mie as vrea sa ma apuc

ADINA si mititica ALEXIA-23.02.2007-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastad spune:

Buna dragelor!
Am vazut pozele voastre si sunt foarte hotarata ca de azi sa incep superdieta.
Cateva dintre voi ma stiti de la " un nou stil de viata"

Greutate de inceput: 64 kg .
Stau foarte prost cu timpul, acum sunt la serviciu si trebuie sa plec.
Va

Doina, Oana(03.04.2003) si Doru(23.06.2006)

Album Oana si Doru


Mergi la inceput