Impresii din timpul.. si de dupa..SUPERDIETA(cap7)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ghibuadina spune:

Buna fetelor,

In primul rand ...felicitari tuturor ambitioaselor care au slabit.

Curaj Marilena!!!
Am mai intrat eu pe la voi si eu as fi vrut sa pot incepe superdieta insa alaptez exclusiv.Phupiul meu are acum 3 luni si jumatate.Pe la 5 luni vreau sa-i introduc diversificarea si pe la 6-7 luni, sper ca ma inscriu si eu in lupta cu kg.

Eu am 1,67 si 65 de kg acum.Cd m ramas insarcinata aveam 62 insa eu cel mai bine ma simt sub 50.Asa ca ..vreau sa fiu o mamica beton.

V-am mai intrebat de electrostimulare, nici asta nu pot face...am citit ca e contraindicata in alaptare.

dar vreau sa incerc ceva masaj.sper ca asta am voie la 3 luni si jumatate-4 dupa cezariana.bineinteles ca se poate evita zona respectiva.

Va rog raspundeti-mi ce parere avetide masaj in tp alaptarii la 4 luni de la cezariana???
Va multumesc!

Adina

ADINA si mititica ALEXIA-23.02.2007-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghibuadina spune:

Scuze sub 60 de kg, am vrut sa zic...

ADINA si mititica ALEXIA-23.02.2007-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

LIDIA - Ma salvezi mereu!

Azi ciuperci mananc!

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_j spune:

Fetelor, ieri am dat-o rau de gard... am mancat mult si aproape tot ce am mancat (nu va spun ce, sa nu va fac pofta) era din gama NEPERMISELOR!!!
Trebuie sa imi revin repede de tot si sa nu mai fac din astea...

Vestea buna este ca am stiut la examen. Urmatorul: vineri.

Voi cum rezistati?
Lidia, cum stai cu invatatul?

Duminica placuta sa aveti.

Gabici
'Be yourself. Everybody else is taken.'
www.sosdogs.ro" target="_blank">ADOPTA UN CATEL
www.chitarist.ro" target="_blank">ROCK&JAZZ PENTRU CONNAISSEURS
www.telefonie-mobila.ro" target="_blank">FITZE MOBILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Buna tuturor,
Lidia, m-ai derutat putin. Ce anume te-a surprins atat de tare ?
In alta ordine de idei, azi dimineata aveam 64.500, deci mi se cuvine o , sau sa scap de porc .
Recunosc ca nu am avut nici timp nici stare sa mananc, si nici lichide nu am prea servit, in afara de apa de dimineata, pe care s-ar putea sa incep sa o inlocuiesc cu ceai de plante (am de baut pe stomacul gol 2 cani).
Pe aici, cam pustiu in we...
Succes in continuare!


Mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

quote:
Originally posted by Marilena12

Buna tuturor,
Lidia, m-ai derutat putin. Ce anume te-a surprins atat de tare ?
In alta ordine de idei, azi dimineata aveam 64.500, deci mi se cuvine o , sau sa scap de porc .
Recunosc ca nu am avut nici timp nici stare sa mananc, si nici lichide nu am prea servit, in afara de apa de dimineata, pe care s-ar putea sa incep sa o inlocuiesc cu ceai de plante (am de baut pe stomacul gol 2 cani).
Pe aici, cam pustiu in we...
Succes in continuare!

Mari



Am fost placut surprinsa ...si cum sunt foarte prinsa cu examanele pe care le am de dat ...am incercat sa ma exprim in cit mai putine cuvinte ..si sper sa reusesti sa ajungi la greutatea pe care ti-o doresti


LIDIA si Stefan-Eduard (21.08.2006)/.../www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2badf071b77356f846bd48" target="_blank">Cum a fost si cum este voinicul meu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

quote:
Originally posted by gabi_j

Fetelor, ieri am dat-o rau de gard... am mancat mult si aproape tot ce am mancat (nu va spun ce, sa nu va fac pofta) era din gama NEPERMISELOR!!!

Trebuie sa imi revin repede de tot si sa nu mai fac din astea...

Vestea buna este ca am stiut la examen. Urmatorul: vineri.

Voi cum rezistati?
Lidia, cum stai cu invatatul?

Duminica placuta sa aveti.

Gabici
'Be yourself. Everybody else is taken.'
www.sosdogs.ro" target="_blank">ADOPTA UN CATEL
www.chitarist.ro" target="_blank">ROCK&JAZZ PENTRU CONNAISSEURS
www.telefonie-mobila.ro" target="_blank">FITZE MOBILE



Ce bine ar fi fost sa pot sa zic si eu acelasi lucru ..
dupa primul examen ...m-as fi bagat complet in frigider ..numai sa il iau ..dar slabe sanse.

Iar acum ..stresul cred ca a ajuns la cote foarte inalte ..ca
nu prea accept sa il ratez si pe asta ..si nu mai e decit o
zi in fata ...asa ca incerc sa ma MOBILIZEZ la maxim ..pe ultima suta de metri

LIDIA si Stefan-Eduard (21.08.2006)/.../www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2badf071b77356f846bd48" target="_blank">Cum a fost si cum este voinicul meu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

quote:
Originally posted by ghibuadina

Buna fetelor,

Am mai intrat eu pe la voi si eu as fi vrut sa pot incepe superdieta insa alaptez exclusiv.Phupiul meu are acum 3 luni si jumatate.Pe la 5 luni vreau sa-i introduc diversificarea si pe la 6-7 luni, sper ca ma inscriu si eu in lupta cu kg.

Eu am 1,67 si 65 de kg acum.Cd m ramas insarcinata aveam 62 insa eu cel mai bine ma simt sub 50.Asa ca ..vreau sa fiu o mamica beton.

V-am mai intrebat de electrostimulare, nici asta nu pot face...am citit ca e contraindicata in alaptare.

dar vreau sa incerc ceva masaj.sper ca asta am voie la 3 luni si jumatate-4 dupa cezariana.bineinteles ca se poate evita zona respectiva.

Va rog raspundeti-mi ce parere avetide masaj in tp alaptarii la 4 luni de la cezariana???
Va multumesc!

Adina

ADINA si mititica ALEXIA-23.02.2007-



Scuze Adina ...ca iti raspund cam tirziu ..
dar pe mine nu prea "ma pasioneaza" masajul..
adica imi place ..dar cind in face sotzul
nu la salon ...ca ma costa cam mult ..

Asa ca nu stiu ce sa iti raspund ..
Dar eu continui sa fac electrostimulare..
si in curind voi reincepe si SUPERDIETA ..

Asa ca te asteptam ...curind ..in echipa luptatoarelor

LIDIA si Stefan-Eduard (21.08.2006)/.../www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2badf071b77356f846bd48" target="_blank">Cum a fost si cum este voinicul meu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Lidia, bafta la examen, sa iei note mari!
Adina, iti raspund eu cu privire la masaj: nu are ce rau sa faca masajul atata vreme cat nu intereseaza zona abdomenului. Ar fi bun chiar un masaj de relaxare, cel anticelulitic nu cred ca va avea cine stie ce efect, atat de curand dupa nastere.

Mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

cu ..

Azi e ultima zi de invatat ..
Miine 12 IUNIE am examen...
si deja imi tremura si "chilotii"pe mine de atita stres

..si TINETI-MI PUMNII

LIDIA si Stefan-Eduard (21.08.2006)/.../www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2badf071b77356f846bd48" target="_blank">Cum a fost si cum este voinicul meu?

Mergi la inceput