Contractii nedureroase (2)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

Anca esti curajoasa. eu nu ies decat cand merg la medic. mi-e frica.... daca fac putina miscare, chiar si in casa, se inmultesc contractiile............

ENI 29+ IULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gill spune:

Danonigue......stiu ca in astfel de situatii se indica cerclaj......tie nu ti-a indicat....?????......daca nu singura solutie e repauz la pat........au fost mamici carora li s-a inchis colul.......altora nu.......dar din cate am citit.......toate au reusit cu odihna si vointa sa duca sarcina la termen........
pupici!

quote:
Originally posted by danonique

Si eu am contractii cam de 3 ori pe zi dar cel mai grav e ca mi s-a deschis colul.Mai are cineva probleme cu deschiderea colului?Dr mi-a recomandat odihna.Trebuie sa port o centura pt ridicarea burtii.Stiu ca e cam dificil sa se mai inchida dupa ce s-a deschis dar sper sa ramana asa pana dupa 37 sapt.

danonique 23+




GILL
31+..si "printzesa"mamei-"binecuvantarea lui Dumnezeu"SARITA
Au mai ramas 7 saptamani....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

ce mai faci GILL?

ENI 29+ IULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gill spune:

Mirela...felicitari pt bebeliba!!!!...a luat foarte bine in greutate......a mea la 28 sapt avea 1050 g.........tot inainte!!!!!.........si pe bebelina mea tot Sara o sa o cheme....stii ca in ebraica "sara" inseamna "printzesa"???!!!!

quote:
Originally posted by MIKUTA4

Buna si noi am fost azi la dr si totul este bn bebita mea este mare mai mare cu doua sapt si are 1100 grame,am intrebato pe dr de contractii daca in momentul cind noi avem aceste blestemate contracti bebiti sufera sau ii afecteaza in vreun mod si mia zis sa stau linistita ca nu ii afecteaza in nici un mod,colul este inchis si lung si mia zis sa iau in continuare tratamentul pina la sfirsitul sarcini,dar nu va ginditi cu tot cu tratament am contractii nedureroase ca alea dureroase sau mai rarit multtttttttttttt.Va pup pe toate si va doresc un sfirsit de sptamina bun si fara nici o contractie de acum inainte pina la sfirsitul sarcini.

Ancuta LA MULTI ANI!!!!!!!MARIUCAI TALE SI MULTA SANATATE SI SA CREASCA MARE SI SA VINA PE LUME SANATOASA

Mirela 26+

SARA-MARIA

DARUL DE LA DUMNEZEU




GILL
31+..si "printzesa"mamei-"binecuvantarea lui Dumnezeu"SARITA
Au mai ramas 7 saptamani....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

quote:
Originally posted by g24hit

Anca imi pare rau.....sunt dureroase? iei ceva?
Ginger bravo pt col. cu mangaiatul burticii, asa e....

voi prin casa mai faceti cate o plimbarica?

ENI 29+ IULIA



Eu cam atat ma plimb: in baie , in bucatarie sa mananc si seara mai stau in bucatarie dar in fotoliu, asa, mai intinsa decat sezut...

+21 sufletelele mele

Atat mai avem

http://www.flickr.com/gp/12633231@N05/Tj0xtE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Eni eu nu l-as numi curaj...sa zicem nebunie,dar de azi ma potolesc ca vreau macar 34 de saptamani sa apuc.
Gill fetita mea la 28 de saptamani avea 1220 de grame.

anca 31+

Maria
poze

AMR 9 saptamani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

Anca nu deschizi tu capitol nou?

ENI 29+ IULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Hai ca ma apuc

anca 31+

Maria
poze

AMR 9 saptamani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gill spune:

Eni....eu.....si zile mai bune......si mai rele......luni , pe 17 merg la dr sa vad ce mai imi spune.........
......despre injectii.......sa nu tii muschiul incordat cand le faci si sa rogi pe cel care ti le face sa apese f fff incet pt introducerea serului......si nu o sa mai fie asa dureroase........

.....eu mai nou am probleme si cu insomniile si cu constipatia.......am supozitoare cu glicerina......dar mi-e frica sa le folosesc ........ca nu cumva durerile"laxative"......sa-mi declanseze contractii.....iAR la cap "insomnie"...o pacaleam cu ceai de tei.......nu mai tine

quote:
Originally posted by g24hit

ce mai faci GILL?

ENI 29+ IULIA



GILL
31+..si "printzesa"mamei-"binecuvantarea lui Dumnezeu"SARITA
Au mai ramas 7 saptamani....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gill spune:

......curata nebunie....potoleste-te si tu cu iesirile......vrei o "batuta a la Maria"????????

quote:
Originally posted by ancadragoman

Eni eu nu l-as numi curaj...sa zicem nebunie,dar de azi ma potolesc ca vreau macar 34 de saptamani sa apuc.
Gill fetita mea la 28 de saptamani avea 1220 de grame.

anca 31+

Maria
poze

AMR 9 saptamani







GILL
31+..si "printzesa"mamei-"binecuvantarea lui Dumnezeu"SARITA
Au mai ramas 7 saptamani....

Mergi la inceput