Contractii nedureroase (2)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

azi parca e mai bine dar am luat de 3 ori si no-spa si scobutil.
eu imi fec griji si pt ca placenta e pe peretele anterior si cam jos inserata.marti sper sa isi faca dr mai mult timp ca vreau sa vorbesc mai multe cu el. sa stiu si cum sa reactionez in caz de nastere prematura.zilele astea am tot citit din cartile de ginecologie sa vad ce e de facut.
dr tau ce zice? ti-a zis ceva de riscuri?

ENI 27+ IULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Fetelor din pacate conractiile au revenit si la mine,azi-noapte si azi dimineata am avut burta pietroi asa ca am bagat 2 no-spa..

anca 29+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

fetelor, voi stati in pat? eu de o saptamana nu am mai iesit din casa. ma mai plimb prin casa. acum imi e cel mai frica.....pt ca e tot mai aproape si bebeluta trebuie sa mai stea in burtica.....

ENI 27+ IULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

Buna fetelor,vin si eu la voi cu tot cu contractiile mele din pacate,cu toate ca imi iau regulat medicamentele si stau linistita in pat tot le mai am,debia astept sa ma duc peste doua sapt la dr sa vad ce mai imi zice si sa o intreb si de col cum sta ca mie aici nu mia zis niciodata daca sa mai scurtat sau nu,doar ca este bine inchis.Va pe toate si va doresc la toate sa nu mai aveti nici o contractie si sa aveti sarcini usoare pina la termen

Mirela 24+

SARA-MARIA

DARUL DE LA DUMNEZEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gill spune:

Ancutza?....Mirela?......si la voi??.....uff.......
.......
Eni.....si eu stau la pat de o luna.......ultima data cand am iesit din casa....a fost acum o saptamana......cand am mers la medic......am zile cand ma simt mai bine......si m-a tenta o mica plimbare.......dar am o colega de servici patzita.....tot asa....pe la 34 de sap a zis"ce poate sa-mi faca o mica plimbare?......si a iesit 20 de min.....iar noaptea a nascut........asa ca.....de cate ori am tentatii.......ma gandesc la asta.........
.......am perioade.....ca aseara......cand simt ca clachez .......ca nu mai pot rezista 9 saptamani..........apoi ma gandesc la Sarita.....frantura mea de suflet.....ca depinde 100% de mine.......si apoi ma rog la doamne doamne........ca eu si copilul meu.....depindem 100% de el.............
.................nici macar nu pot sa plang......sa ma descarc.....pt ca am observat ca si plansul imi provoaca contractii.............asa ca singura mea solutie e sa ma plang la voi....virtual
.............sper ca nu v-ati suparat pe mine

GILL
29+..si "printzesa"mamei-"binecuvantarea lui Dumnezeu"SARITA
Au mai ramas 9 saptamani....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gill spune:

Eni.....bafta maine la dr!!!!......sa ne spui ce ti-a zis!!!

GILL
29+..si "printzesa"mamei-"binecuvantarea lui Dumnezeu"SARITA
Au mai ramas 9 saptamani....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

greu.....dar in speranta ca o sa avem BB sanatosi si speram LA TERMEN .....trebuie sa rezstam. cu plansul asa e....si la mine da contractii...dar uneori ma pufneste din senin....si curg lacrimile siroaie...dar cand o simt pe bebeluta.....e asa bine....abia astept ziua de maine... la dr.......doar ca ma si gandesc cu groaza la drum...50 km....si iarasi contractii mai dese....

ENI 27+ IULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gill spune:

la ce dr. mergi asa departe?

quote:
Originally posted by g24hit

greu.....dar in speranta ca o sa avem BB sanatosi si speram LA TERMEN .....trebuie sa rezstam. cu plansul asa e....si la mine da contractii...dar uneori ma pufneste din senin....si curg lacrimile siroaie...dar cand o simt pe bebeluta.....e asa bine....abia astept ziua de maine... la dr.......doar ca ma si gandesc cu groaza la drum...50 km....si iarasi contractii mai dese....

ENI 27+ IULIA



GILL
29+..si "printzesa"mamei-"binecuvantarea lui Dumnezeu"SARITA
Au mai ramas 9 saptamani....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

merg la dr in Sibiu.eu sunt din Medias-55 km de Sibiu.
aici la noi e jale mai ales daca ai sarcina cu probleme. asa ca.... tot drumuri....

ENI 27+ IULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gill spune:

.....bafta la dr. ENI si ANCUTZA..!!!

quote:
Originally posted by g24hit

merg la dr in Sibiu.eu sunt din Medias-55 km de Sibiu.
aici la noi e jale mai ales daca ai sarcina cu probleme. asa ca.... tot drumuri....

ENI 27+ IULIA



GILL
29+..si "printzesa"mamei-"binecuvantarea lui Dumnezeu"SARITA
Au mai ramas 9 saptamani....

Mergi la inceput