Mamici de septembrie - octombrie 2007 (35)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mada_Ele07 spune:

Piciulika, LA MULTI ANI, sa ai un bebe frumos si sanatos!!!!

Terrapin, ai scris ca ai contractii, eu am 23-24 saptamani si am de ceva timp, cam zilnic, mai ales seara. sunt cam ingrijorata. e normal sa avem contractii de pe acum? stii care e cauza si ce avem de facut? eu ma duc sambata la doctor dar voiam sa cer si parerea fetelor de aici.

pupici la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:


Piciulika, LA MULTI ANI!!!!!! sa fi sanatoasa si iubita si tu si bebe.

Bine ai venit Urmy, sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos si frumos.

Anisia, fatooooooo dar esti de belea, oricat ar fi omul de posac cu tine nu se poate, tot il faci sa rada, vad ca mai ales noaptea ai talentul asta, e super bine, dimineata cand citesc ce ai scris, imi inveseslesti sigur ziua. Tine-o tot asa.

Eu am o stare cam ciudata azi, parca as avea niste arsuri, stiu ca sunt normale, dar totusi nu este cam devreme pentru ele, sau o fii baiatul meu mai paros(parca ii creste parul cand avem arsuri, eu asa stiu). Asa ca la mine se tin lant, ba durere de spate(ziceam ca parca m-a lasat...m-am inselat, nu mai este asa pronuntata dar tot doare) ba arsuri. Sper sa ma opresc aici. De picioarele mele de manechin nu spun nimic, ca si voi le aveti la fel, banuiesc.( butoiase nu picioare)



cecilia,26+Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Si bv spune:

LA multi ani, Piciulika! Iti doresc sa fii o mamica fericita si mereu la fel de frumoasa! (ti-am vazut pozele ).

Marunztika, ne-ai uimit pe toate cu talentul tau! Felicitari!

Roxali, felicitari pentru fetita!

Urmychance, bine ai venit! cred ca te-a lamurit Annisia noastra cu toate! a-propos de asta, Annnisia esti mortala!

Eu sunt foarte pleostita azi... Ieri am cautat sa-mi mai cumpar niste haine de gravi, dar Brasovul e jale la capitolul asta!
Credeti ca merita sa vin pana in Bucuresti pentru o sesiune de cumparaturi? am sanse sa plec multumita?
Am inceput sa ma cam ingrozesc de proportile pe care le-am luat , cand am vazut ce parasute de haine mai reuseam sa trag si eu pe mine!

Va doresc o zi minunata!

Si 25+


Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

quote:
Originally posted by Terrapin

Piciulika La Multi Ani!!! din tot sufletul, multa sanatate si bucurii alaturi de bebe.

Urmychance, bine ai venit! Se pare ca nasti in aceeasi perioada cu mine dar la alt spital...Eu am DPN pe 25 sept si voi naste la CF2. Nici eu nu ma omor cu scrisul pe aici dar nu imi scapa nici un rand necitit. Parca le cunosc pe fete de cand lumea, sunt super ok.

Eu voi merge in sfarsit astazi la doctor, nu l-am mai vazut pe bebica de la 19 sapt. Acum a inceput sa-mi topaie si mie burta si e grozav, mai ales ca tot mi-era frica sa nu fie bebe prea bleg...
Contractii tot mai am, nu ft dese dar chiar nu ma agit din cauza lor.

Fetelor la cate saptamani ar trebuie sa fac o noua eco 3/4D? Prima a fost la 19+ acum am 24+ Ce parere aveti de Sanador? Nu stiu daca mai am rabdare sa astept o luna la Iosup...si parca ma bate gandul sa vad daca alt dr imi zice acelasi lucru legat de IR marit si gradul 2 al placentei...




24+ Mario Andrei Laurentiu





multumesc pt urare. eu am vazut nishte eco 4 D facute la sanador, erau super...se vedea totul foarte clar , au costat cam 325 ron parca.

Eu am facut eco la Iosup asa: 14 saptamani, 21 saptamani si mai tb la 32. Sa vad daca fac tot la el, m-ar tenta si la Sanador, dar e cam scump.

urmychance25baietelul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Neata la 12 ca eu am dormit aiurea m-a chinuit un tantar toata noaptea(nu stiu cum a intrat ca am plase la geamuri).Sim cred ca trebuie sa bem cu o sapt doua inainte de nastere dar mai ales dupa ceai pt lactatie.Mada unele contractii sunt normale daca sunt rare si nedureroase (acum fiecare dr am vazut ca trateaza cum stie el acest subiect unii zic ca sunt normale altii nu prea) deci vezi la dr tau. Daca se intrec cu gluma(contractiile) adica sunt mai dese sau dureroase poti lua no spa.Cecilia astea sunt unele din placerile sarcinii nu?. Trebuie suportate.Gabriela nu mai zic nimic de tuse ca inseamna ca a trecut sssttt.Ayumi sa vii cu vesti de la dr si poate culoarea carucioarelor.Si bv daca vii si pt cumparaturi pt bebe cred ca merita.Myral27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

LA MULTI ANI, PICIULIKA!Si mai era parca o fata Adelina ii spunem si ei LA multi ani! desi nu prea scrie poate ne citeste.Myral27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

multumesc tututor care mi-au urat "bun venit".

mai revin cu nishte intrebari, daca vreti raspundeti, daca nu, imi bag nasul in fundsi tac.

am vazut ca voi ati mai cumparat cate ceva pt bebe, eu inca nu, am zis ca ma apuc prin luna a 8-a - a 9-a la inceput, dar acum am inceput sa ma interesez. Am intrat pe un site de cumparaturi online si mi-am scos urmatoarea lista.

voi ce parere aveti? ce e in plus, ce lipseste si e musai necesar?

sampon
sapun sau gel de dus? (care din ele)
crema corp? pentru fata si fundulet tb speciale? daca iau crema , mai tb si ulei? sau pot alege una din 2?
pudra
Pampers
forfecuta unghii
pieptene sau perie? chiar o fi cazul?
burete baie
prosop
halat cu gluga
servetele umede
aspirator pt nas si urechi
betisoare vata
dezinfectant pt biberon si tetine
termometru (pt apa sau corp)
biberoane? cate?
suzeta? am fost sfatuita sa nu ii dau ca se obisnuieste,
tetine? cate?
carucior
patut
lenjerie patut/ carucior
body pt bebe
baliuta (cadita pt spalat)
salopeta cu maneca lunga (tip maieu)

caciulita
bluzite
scutece bumbac...

urmychance25baietelul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada_Ele07 spune:

Myral, mercic frumos....m-am mai linistit, nu sunt dureroase si nici prea dese. oricum sambata ma lamureste si dr. eu am burtica destul de jos si de asta ma stresez. dr a zis ca nu e grav, asa am eu conformatia si ca sarcina sta acolo unde vrea mama. sunt vorbele ei. dar toti care ma vad isi dau cu parerea ca e burta jos, sa nu am probleme, etc, si asa am ajuns sa cred si eu tampeniile pe care le gandesc altii.....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

La Multi Ani fetelor care isi serbeaza azi data de nastere: Piciulika si Adelina
25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Piciulika sarcina usoara in continuare si un bebik sanatos-voinik.
Multumesc la toate burticile pt aprecieri ! Sunteti niste dragute si chiar incep sa cred ca am talent dupa atatea laude .
Roxali nu am facut nici o scoala de arte din pacate, desi mi-ar fi placut; am liceul de mate-fizica si facultatea de Management-Marketing.
Un we linistit va doresc!

25+ & 17,5kg in +

Foto Burtika
www.wunschkinder.net/forum/ssticker/sstick/19/09/2007/45/11/255/255/0.png" target="_blank">Wunderbaby

Mergi la inceput