"Piticii nazdravani" de mai-iunie 2004 - LMA! (85)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Anacami, o sa-mi fac timp sa pun ceva poze recente.
Cate kg ai acum?

IUSTIN(5.06.2004) si TEODOR(6.09.2006)
www.totsites.com/tot/iustin_si_teo" target="_blank"> Doi baieti frumosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Salutare fetelor!!!

Cami, lasa mai ca le dai tu jos dupa ... cand o sa fugi dupa doi ;)
Eu sunt inca la 3-4 kg in minus ... sa-l vezi pe dr. ce se bucura cand mai iau putin, e singura lui grija . In ultima sapt. am pus exact 600 g si era sa ma felicite. Eu cred ca-i "gogoasa" si presimt ca o sa ma rupa in doua ;) ... oricum, eu tot asa arat, doar ca am inceput sa ma rotunjesc la fata. Asa a fost si la Cris inainte sa vina ... oi retine apa?
Luni intru in 37+, deci dupa chiar ar fi la termen. M-am linistit, astept cuminte. Trebuia sa stiu ca si la Cris tot asa a fost ... m-au zapacit toti (care se pricepeau cica) ca vine (mai tin minte ca si atunci va dispeream aici :))si io nu mai nasteam ... Daca nu-mi zicea nimic, daca nu se intampla cu dopul (probabil ca de la control) stateam linistita si asteptam ... dar sa te puna unul pe jar, mai stai de poti. E bine ca-s pregatita ... cu toate ca prind toate praf ;) Mai vedem!
Acum ne bucuram de München ... deja am vorbit cu niste prieteni si i-am chemat la un gratar si o vorba (vineri seara), sambata ne pregatim de "familie" ... si duminica vine Crisulica ... iuhu! De abia astept, asa dor imi e de el!!!
Am uitat sa-ti spun, Sebi e un frumusel ... iti seamana perfect! Si-mi place si prietena lui ... incepe de mic :)
Cum te mai simti? De la caldura poti avea probl. cu tensiunea, de acolo si durerile de cap ... Sper sa treaca si sa-ti fie bine!

Carmen, bine ai revenit!!! Asteptam pozele!!!! Sa mai vedem si noi baieti cu ochi frumosi :)

Nico, cum s-a rezolvat problema? Ati facut ceva in privinta asta?

Trec la calcat ... la pranz fac vinete umplute si deja salivez!
Pupici, o zi faina!!!

Irinusha cu Cris ( 3 Mai 04 ) & "Gogoasa infuriata" ( DPN: 2 Iulie 07 )


www.cristian.in-guide.de" target="_blank">albumul lui Crisulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Am uitat! Am citit eu bine de Flaviutza (cu Alexia ... nu trece pe la noi, dar e activa pe forum) ca-i gravida iar? S-o trec pe listuta noastra :)
Pupici din nou!

Irinusha cu Cris ( 3 Mai 04 ) & "Gogoasa infuriata" ( DPN: 2 Iulie 07 )


www.cristian.in-guide.de" target="_blank">albumul lui Crisulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alus spune:

LA MULTI ANI VICTORIA ANDREA

La noi mai nimic nou, este tare cald. Astazi este sabatoare la noi " TRUPUL LUI DUMNEZEU" deci tata sta acasa si maine le-a dat liber, deci ne apcam sa-i facem camera in sfarsit.

DianaA - lasa ca o sa fie totul bine. Suntem cu voi. Pupici

Cand va citesc si vad ce probleme aveti imi este rusine de mine insumi ca am o singura problema si nu asa de mare, unica mea problemea este ca sotl nu vrea al bebe.

Va pup pe toate si un weekend placut, noi maine cred ca plecam si venim dabea duminica.

http://community.webshots.com/user/julicia101

Alus + Julia
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64324" target="_blank">Cum sau nascut Sylwia si Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Salutare!

La multi ani sarbatoritilor ultimelor zile!

Fetelor, eu de azi sunt in concediu, ma mai duc la serv. doar pt a-mi lua cartea de munca. O sa am f multe de facut, bagaje, cumparaturi, asa ca nu stiu daca o sa mai am timp de mesaje, dar voi reveni in forta (sper).
Va multumesc din suflet pt incurajarile legate de comportamentul lui Darius. Si eu am sunt pt aplicarea unor mici pedepse, dar nu prea mai tin, nu suntem toti consecventi. O sa vad cum va fi, unii zic si ca ar fi o etapa fireasca in dezvoltarea copilului, o fi si asa, dar parca nu-mi vine a crede.

Imi pare rau ca nu am timp sa scriu fiecareia, dar va asigur ca sunteti in gandul si inima mea si o sa revin cand voi putea. In Buc. o sa am net unde vom sta cu chirie, dar nu stiu cat timp voi avea. Poate mai bag un rand de la serv, o sa ma orientez la fata locului, sper sa pot.

Inca o rugaminte: nu ocoliti subiectul de la generale despre micuta Diana care a suferit un grav accident de masina, dragele si inimoasele noastre DanaA si Carmenbr, alaturi de alte mamici minunate tin permanent legatura cu mama fetitei si se roaga pt ea. Haideti sa fim din nou alaturi de un sufletel nevinovat.

Pupici tuturor!


Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004)


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_s spune:

Pentru toti parintii bucuresteni care au copii de gradinita, in acest week-end (8-10 iunie) va fi un targ de gradinite particulare la Palatul Copiilor, cu multe surprize si petrceri pentru copii!

Este si un topic deschis pe aceasta tema: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=101711 br /

Madalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

In album am pus cateva poze recente.

IUSTIN(5.06.2004) si TEODOR(6.09.2006)
www.totsites.com/tot/iustin_si_teo" target="_blank"> Doi baieti frumosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Buna!
Carmen, ti-am vazut frumosii! am avut dreptate ca trebuie sa fii tare mandra cu ei!!si tu arati f. bine,felicitari pt. vointa!!
Mai intrebat ceva, imi este cam rusine sa raspund, dar iti spun: cred ca am in jur la 70 kg (am luat deja vreo 6), in conditiile in care am 1.64 inaltime si inca vreo 5 luni de sarcina...Sper sa nu depasesc 80 inainte de nastere, incerc...Eu am plecat cu vreo 10 kg in plus fata de data trecuta...Nu stiu cand dupa...dar sper sa ajung din nou la o greutate nu mai mare de 55-57 kg...Felicitari inca o data pt. vointa cu care ti-ai revenit!
Bertha,bafta!! te astepta cu noi forte!
Irinusha, cred ca Flaviutza este graviduta de ian. 2008.
Cum te mai simti?


Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Salut fetelor!!!

Vroiam doar sa va doresc un week-end fain!
Ne pregatim de plecarea la München ... nu stiu daca mai pot intra peste week-end, asa ca va pup de acum!!!
Numai bine ... si pititi cuminti si sanatosi! :)

Irinusha cu Cris ( 3 Mai 04 ) & "Gogoasa infuriata" ( DPN: 2 Iulie 07 )


www.cristian.in-guide.de" target="_blank">albumul lui Crisulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:



La multi ani Frumusete rara (Darius)!!!

La multi ani Alexandra!!!




Sa cresteti mari si sanatosi, baftosi .... si banosi! :) O copilarie fericita!!!
Bertha, Clau, sa va traiasca minunile si sa va bucurati de ei!!!


PS: Fetelor, mai stiti ceva despre Clau? ... parca era gravidutza si ea? O fi nascut deja?

Mergi la inceput