Deserturile Nataliei si nu numai ale ei (16)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

La multi ani, Mihaela! Sa ai o viata dulce precum deserturile pe care le faci pentru familia ta! Sarcina usoara si un bebe sanatos!

------------------
Numai bine,
Natalia si Vlad

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.
Poze
Lucrusoare pentru bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Alina,am facut tortul dupa o reteta de pe culinar, dar nu o mai am la indemana. Seamana oricum tare cu reteta ta.O sa o caut si o sa-ti dau linkul.
Natalia, am facut cheese-ul meu light si a iesit minunat si racoros. Nu am pus margarina, ci unt light in biscuiti dietetici multicereale. Am folosit Philadelphia light si lapte condensat light (insa nu cel de care pomeniti voi ca nu am mai ajuns la timp la supermarketul cu pricina si a fost musai sa improvizez cu laptele meu condensat pt cafea), am pus cateva pliculete de zahar vanilat si doar un stropulet de indulcitor lichid, plus cateva fructe uscate - papaya si ananas - pt a indulci usor umplutura. L-am acoperit cu un stratulet de frisca si multe capsuni si kiwi. O sa pun si poza maine ca acum mi-e o leneeee.

Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma,poze noi,si mai noi,cele mai noi,nou-noute,
poze yahoo


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Daniela chiar suna delicios cheese cake-ul tau, chiar daca e dietetic. Ce inseamna 'unt light'? Cat la suta grasime?

Abia aseara m-am invrednicit si eu sa fac poza la desertul de weekend: www.flickr.com/photos/9684774@N08/1264324490/in/set-72157600636179296/" target="_blank">ciocolata de casa.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

25%, Alinutza

Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma,poze noi,si mai noi,cele mai noi,nou-noute,
poze yahoo


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Daniela ce mi-ar place sa se gaseasca si la noi unt light. Din pacate cel mai slab are 60%.

Natalia am uitat sa-ti spun c-am vazut frisca Milli la Billa. si la Metro. Si era si in cutie de 1 litru, nu doar la 200 ml. Acum ma gandesc ca poate de aia au retras-o din fabricatie pe cea de Napolact. Tare rau mi-a parut, pentru ca era foarte buna si convenabila ca pret.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Alina, exista frisca si de la Napolact? Eu nici nu stiam. Da, am vazut si eu mai tirziu ca exista Milli si la 1 l, la doar 10 lei cutia, super pret, zic eu.

Daniela, ma bucur ca a cizul a iesit bun, in pofida tuturor modificarilor. Astept sa-ti treaca lenea si sa pui poza.

------------------
Numai bine,
Natalia si Vlad

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.
Poze
Lucrusoare pentru bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Iata pozele, Natalia.

Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma,poze noi,si mai noi,cele mai noi,nou-noute,
poze yahoo


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Natalia Napolactul facea frisca, aveau si lichida (in borcanele de 200 de ml, similare ca dimensiune/forma cu cele mici de iaurt/sana) si batuta gata (in caserole), si era undeva la 2 lei borcanelul, deci un pret super. Bine, o produceau in cantitate destul de mica, trebuia sa mergi dimineata ca sa gasesti. Si nu stiu daca o si duceau in alte parti, fiind extrem de perisabila. Numai ca au scos-o din fabricatie de vreo cateva luni (spre disperarea mea de atunci, pentru ca eu foloseam si la mancare, nu doar la prajituri). Acum ma gandeam, vazand ca au scos frisca Milli, ca poate au scos-o sa nu fie concurenta (sunt aceeasi firma, care a decis sa pastreze brandul 'Napolact' pentru ca era foarte cunoscut si avea deja 'piata', desi unele retete ale produselor le-au schimbat, si nu in bine). Eu mai am o alternativa, imi mai ia mama frisca de la Albalact (cred), numai ca e ceva mai slaba (parca doar 25%) insa se comporta ok, am folosit-o si la Krem si la alte prajituri.

Daniela tare bine arata tortuletzul tau.

Aseara am facut si eu niste www.flickr.com/photos/9684774@N08/1273851272/in/set-72157600636179296/" target="_blank">gomboti ca m-a tot batut sotzul la cap.

Edit: Natalia daca ai reusit sa faci "O noapte la Venetia" imi spui si mie te rog cam cat se fierb galbenusele pt crema pe abur?


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

natalia am facut si eu tortuletzul masinuta(de fapt o tentativa...chiar le ziceam fetelor ca daca nu aveam schema ta cred ca-mi iesea avion)
poza este aici:
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri/photo#5104330226758249906

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Daniela, Alina, Monica, am ajuns sa vad pozele voastre taman dupa mincare, pe post de desert. Pacat ca nu se pot materializa pozele, altfel ma delectam pe bune.

Alina, nu mai stiu cit exact tin galbenusurile la bain-marie, pina se ingroasa crema. Vreo 20 de minute, sa zic, poate mai mult.

Monica, masinuta ta chiar arata a masinuta, nu-ti face griji.

------------------
Numai bine,
Natalia si Vlad

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.
Poze
Lucrusoare pentru bb2

Mergi la inceput