Deserturile Nataliei si nu numai ale ei (16)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Daniela, din pacate, nu se deschid pozele, imi cere sa ma loghez in Flickr.

------------------
Numai bine,
Natalia si Vlad

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.
Poze
Lucrusoare pentru bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Am facut aseara "O alta prajitura cu miere" Am taiat-o dis de dimineata,inainte de a pleca la serviciu.Bineinteles ca am si papat din ea. De asta n-am mai avut timp sa fac si poze. Eram ocupata cu linsul degetelor. Poate diseara cand ajung acasa o sa fac si poze...

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

www.flickr.com/photos/organize/?start_batch=recent_uploads" target="_blank">aici

Am mai facut o incercare. Nu m-am prins exact cum sa pun pozele de pe flickr sa vie vizibile, adica ce link sa pun. Sper ca e bine. Daca nu, pe flickr se poate da cautare la a_dana2000 si la creatii culinare primele poze.

Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma,poze noi,si mai noi,cele mai noi,nou-noute,
poze yahoo


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gratiela arata tare bine prajitura ta.

Mihaela lasa linsul degetelor si fa o poza si pentru noi.

Daniela tot nu se vad pozele. Iar cu cautare probabil le pot vedea doar fetele care au cont pe flickr. Cred ca le-ai setat pe private, nu pe public, si-atunci e irelevant ce link dai. Eu am intrat acum pe contul meu si am cautat si la cautare imi spune "We couldn't find any photos matching a_dana2000".



Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Daniela, am reusit sa vad pozele (mama, ce nebunie de fructe!), dar prin cautare, cum mi-ai sugerat tu, caci linkul tot nu merge. Am impresia ca el trebuie sa contina si ID-ul tau, ca sa se deschida anume pozele tale.

------------------
Numai bine,
Natalia si Vlad

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.
Poze
Lucrusoare pentru bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Alina, cauta la "people", nu la "photos". Asa am cautat si eu initial, si nu mi-a gasit pozele, iar la people le-a gasit imediat.

------------------
Numai bine,
Natalia si Vlad

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.
Poze
Lucrusoare pentru bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Alinutzo, ba le-am setat pe toate pe public, insa am fost tot pe fuga pe site-ul asta, care oricum mi se pare aiurea...ma documentez eu mai bine inainte sa pun alte linkuri. Reteta ta de Gacho imi face de multisor cu ochiul si o sa o incerc cu prima ocazie cand am musafiri ca altfel ma tem pt silueta mea.
Natalia, asa ma bate un gand sa fac cheese cake-ul tau cremos cu capsuni sau piersici (acum sa vad ce inspiratie de moment am eu maine), insa avand in vedere ca vreau sa adaptez reteta in asa fel incat sa iasa prajitura cat mai dietetica, m-am gandit sa renunt la laptele condesat. In aceasta ordine de idei, vreau sa te intreb daca ai facut-o candva astfel si cum iese?? Ma gandesc sa folosesc indulcitor in loc de zahar si cea mai light crema de branza gen Philadelphia de pe piata, plus ceva biscuiti multicereale, dietetici si fara zahar + margarina light in loc de unt sau poate chiar unt ultra light. Crezi ca poate iesi ceva gustos?

Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma,poze noi,si mai noi,cele mai noi,nou-noute,
poze yahoo


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Daniela, daca nu mai pui lapte condensat in cizul cremos, iese o cu totul alta reteta, iti dai seama, iese o alta consistenta. Tot cheese cake, dar altul, deci il faci dupa o alta reteta, alte proportii. Cred ca poate iesi bun si cu toate ingredientele cit mai light, dar ma indoiesc ca ar fi la fel de bun ca in varianta originala, in fond, tot ce e bun, ingrasa, nu? Incearca, oricum, si zi-ne impresiile tale.
Pina la urma, nu tot ce-i light e si neaparat sanatos, cel putin din cauza indulcitorului si a margarinei. Prefer sa maninc o bucatica mai mica dintr-o prajitura facuta cu ingrediente naturale, decit sa devorez bucati mari dintr-o prajitura nesanatoasa. Dar asta e strict parerea mea personala.

------------------
Numai bine,
Natalia si Vlad

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.
Poze
Lucrusoare pentru bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Mai mai mai..ce de bunatati faceti voi aici..si eu n-am mai facut nik in ultima vreme.
Am intrat sa-i urez si aici la multi ani Mihaelei(mariussimiuc)!
Petrecere frumoasa si nu uita ca asteptam sa vedem ce bunatati ai pregatit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Mihaela!

Daniela poti sa faci Gacio linistita si sunt convinsa ca o vor devora musafirii. Am vazut in pozele tale 'tort Sumeghi', l-ai facut cumva dupa reteta mea, sau ai si tu o reteta Sumeghi?


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput