Stelute de ianuarie-februarie 2007 (30)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Messa spune:

gio, n-am incercat inca polyvital, trebe sa-mi fac drum pe la farmacie...

gabriela, mercic!

lore, ce-i dai sa manance? (poate fi si de la caldura, dar poate fi si de la mancare...)

lilimicule... treaba e - din ce am vazut eu la a mea - vazand si facand, ca altfel, dupa carte, mori cu copilu'n bratze, tu program si lapte si el nu si nu. Ia-te si tu dupa el... ce vrea, cum vrea si cand vrea si fa-i programul asa.

liudo, io cu bb2 sunt ultima. pe bune. capu' la coada sunt io.

ivona, ai bagat conopida cu orez si lapte?

nadiuta, ce mai face puiuta ta?

tonylexa, nush cat de mare esti tu, da io sunt... sa-l prinda pacatul si ceasul rau pe vreun bezmetic sa se apropie numa' de fi-mea, ca-l fac una cu pavajul, de-l aduna politia cu farasul si nu-l recunoaste nici muma-sa care-l facu.

dana, a luat normal, adica nici prea-prea, nici foarte-foarte. Dano, io nu vars la manele, ci surzesc brusc...

--------------------
Aici e un ticker cu Bebe Arianna ca sa stiti exact cat de maaaaare suntem!

Si aici sunt www.animalutze.com/images/messa/bebe/" target="_blank">pozele si filmuletzele noastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ivona1977 spune:

cica am vrut sa ma uit la film da e emisiune despre fotbal la tv

Messa nu am reusit sa zdrobesc cum trebuie conopida asa ca am bagat o lingurita de fulgi de orez cu o lingura de lapte cu 2 lingurite de borcanas de spanac cu cartofi si a papat cam jumate din chestia asta. Mai tarziu a baut lapte pe care l-a borat da spanacu nu a iesit ceea ce e bine.

Dana, da, am mai diversificat noi dar am facut o diaree asa ca am facut pauza vreo saptamana. Si poimaine vine mama pentru 3 luni asa ca o sa aiba cine sa se joace cu lingurita...M-ai distrat cu maneaua...hihi

Mutumesc ca mi-ati vazut hlizita

va pup, mai incerc tv ul poate e gata emisiunea

Ivona si Ella 12 ianuarie 2007

Poze botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marybell spune:

deci... vazand ca tot vorbiti, zi de zi despre diversificarea la bebei si ce noutati mai mananca ai vostri scumpici, si cat anume mananca ei, m-am simtit la un moment dat ramasa in urma rau de tot, cu toate ca hotarasem in prima faza, ca pana la 6 luni sa ii dau exclusiv lapte de la mine (la san)
citind zi de zi cate "noutati" incearca micutii vostri de la mere la caise, de la cartof la dovleac, s.a.m.d am simtit ca al meu saracu' e vitregit de mine in privinta asta.
asa ca...azi am hotarat, si am inceput si noi diversificarea. si pentru inceput am mancat un castronel de cereale millupa cu morcov si mar, si va rugam sa priviti cum mancam noi singurei
si priviti aici cum s-a murdarit pe guritza


lily sa te uiti te rog la Erik, www.youtube.com/watch?v=CLfT-tW6iwM" target="_blank">la cheliutza lui sa-mi spui ce parere ai despre forma...

dana deci, Lucas inca se mai trezeste noaptea, nu si-a revenit la program...sper sa treaca mai repede si la voi chinul cu dintisorii ca sa isi revina micutzul cu somnul noaptea si sa te odihnesti si tu mai bine.

Marybell si Erik (23 dec 2006)
poze bb
varsta lui Erik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

va pupik,

sa stiti ca va urmaresc, dar din motive de "ocupare" maxima, examene si bb Margicutza nu am timp sa va mai raspund... si oricum despre diversificare noi nu prea avem multe de zis...

haideti sa va veselesc un pic:

www.youtube.com/watch?v=le4FBuKEJ-Y&mode=related&search=" target="_blank">un bb de belea (nu e Margicutza)

dar sa stiti ca si eol are momente un care rade asa cu hohote maxime!!!


pup fete cucuiete!!



Alinuk si bb Teo 10 /01/2007
poveste de bb / / www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2ad52edce530b33f65f3b1&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">spicuiri de botez
nasterea - una dintre minunile lumii
franturi de viata
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
...................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuchi spune:

In sfarsit liniste!!!! M-a capiat de cap in seara asta, am iesit afara, apoi am venit acasa ne-am jucat si cred ca am stimulat-o nervos prea mult ca in loc sa adoarma s-a pus pe un plans nervos si nu am putut s-o calmam o ora; s-a linistit un pic la baitza si apoi dai plansete de ziceai c-o taie cineva. Asta invatatura sa-mi fie sa nu ma mai joc asa de mult cu ea, dar era asa dragutza si radea, am facut rasuciri cu ea pina cand i s-au rasucit creierii!!!!

Lore da, mi-am adus aminte ca ne-am angajat in acelasi timp.
Dana asta a fost greseala sotului ca nu a intrebat cat o sa aibe salariul, cand i s-a oferit contractul asta, nu si-a inchipuit ca va fi asa de putin. Iar din cauza birocratiei, fluturasul i-a venit abia dupa 2 luni de munca, ca deh contractul a fost gata dupa 18 zile si nu au mai avut timp in prima luna sa-i calculeze salariul si i-au dat un avans asa de supravietuire!!!!! Iar in contract nu era trecut salariul, numai categoria la care se incadreaza. El a tot intrebat cat va fi salariul insa i s-a spus ca nu se stie, nici macar aproximativ; asa ca asta ne-a suparat cel mai tare, am facut atatea sacrificii sa venim aici, am cheltuit o groaza cu mutarea plus stressul cu actele fetei si sa ajungem sa vedem ca nu merita sa mai stam aici. Ne intoarcem acasa pina cand ne gasim altceva in UK.
Preturile, da mi se par comparabile cu UK, chiria noi aici platim la fel ca acolo, iar conditiile erau mai bune acolo. Utilitatile la fel ca pret, cheltuielile cu mancarea aceleasi, aceasi suma o dadeam si acolo si aici pe mancare. Iar aparatele electronice sau elctrocasnice sunt mai ieftine in UK.
Ivona am vazut-o pe Ellutza zambareatza, , dulcica foc, abia astept sa rada asa si a mea ca acu isi ranjeste numa gingiile si scoate numa cate un chiot ! Poate in curand ne vom face iar colege de tara.

Pupam, ma duc si eu sa-mi intind oasele, acu vaz ca o sa se trezeasca la papica ca-i nemancata de la 7!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

www.youtube.com/watch?v=kCylrKUE9FI&mode=related&search=" target="_blank">vai capu meuuuuuuuuuu



Alinuk si bb Teo 10 /01/2007
poveste de bb / / www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2ad52edce530b33f65f3b1&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">spicuiri de botez
nasterea - una dintre minunile lumii
franturi de viata
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
...................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacarm2002 spune:

lore, Roni e frumos foc!
Helenutza, l-am vazut pe Horia cum chiua cu limbuta scoasa!
Ivona, am vazut-o pe Ella cum rade in hohote!
Rali, cred ca lui Vadut ii place sa te simta aproape! Nici Evei nu ii place sa stea singura in camera. Iar cand e in camera cu noi trebuie sa vorbim intre noi, in niciun caz sa ma uit la TV. In brate insa tipa, cred ca ii e prea cald. Cand o iau in brate trebuie sa o tin dreapta ca pt scos aerul.
gabrielas, spor la invatat!


Mihaela si Eva Florina (9 feb. 2007)
Eva~Florina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacarm2002 spune:

Marybell, E comic Erik cu mancarea pe fata! Cate linguri a papat pana la urma? Am vazut ca s-a si apucat de studiat manuale scolare

Mihaela si Eva Florina (9 feb. 2007)
Eva~Florina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marybell spune:

alinuk vreau sa spun ca am ras cu lacrimi, asa cum nu am mai facut-o de cand eram in facultate si radeam cu colegele de nebune la te miri ce prostii de nimic.
suuuuuuppppeeerrr faza cu cei 4 bebelushi care rad. mi-a placut teribil de tare

mihacarm sarumana pentru aprecieri, a mancat o masura dintr-aia cum scrie pe cutie ca trebuie sa faci... adica 45 de gr de cereale amestecate cu 130 ml de apa fiarta.

Marybell si Erik (23 dec 2006)
poze bb
varsta lui Erik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Dana, daca eu ma grabesc si le amestec ... ce sa mai zic de ce am auzit pe aici cu azi legume, maine fructe, poimaine carne ... etc. Sa nu crezi ca am renuntat asa usor cum ti se pare, cu morcovul cel putin incerc de am albit ... si tot nu-l vrea. In orice caz ... cand voi gasi reteta perfecta intai ma imbat si apoi o impartasesc cu voi.

Laura multumesc mult de detalii. Bine de stiut.

Plec la masaj ... pa

Mergi la inceput