Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (50)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

edit, ca cica doar un meniu pe zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Raportam si noi doi dintisori! Si fetelor se poate sa iasa dintii fara dureri si fara insomnii! Mucii au trecut dar ne-au chinuit rau! Ultima masuratore 77cm si 8,4Kg!
Iar acum partea frumoasa diversificarea...lapte , lapte, lapte...:) ! Glumeam : dimineata lapte, la 10 cereale cu para sau banana cu branza dulce sau piersica cu cereale( fructe simple nu vrea), urmatoarea masa lapte, la 2 pire de legume cu carne de vita sau pui, la 5laptic, seara laptic cu cereale si mai avem o masa la 5 dimineata -lapte! Intre mese bem ceai sau apa in medie cam 60--100ml /zi! Apa mai slabuta activitatea! Revin cu poze super!

carla2005 de Alexandra Maria 16.11.2006
Alexuta

Nu uitati de ANAMEA detalii pe mailul comun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

sorry... poate nu am priceput eu... nu trebuia un singur meniu pe zi? adica sa scrie o singura pesrsoana? ca sterg mes meu?

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Ktrinel...diversificarea...noi n-am ajuns departe ca nu ne grabim nicaieri...am inceput duminica trecuta cu cereale...si tot la cereale am ramas si-n ziua de azi ...la masa de la 18.00...Maine vreau sa-i pasez un morcov...cred ca fructele le bagam peste vreo 2 sapt doar...mai vad eu...papam si san si crestem mari intre timp!


Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)
Slideshow Ingerasul nostru drag
www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank">Varsta Denis



A child is not a vase to be filled, but a fire to be lit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Laura, nu sterge mesajul, ca al tau e ala OFICIAL ...Trimis PM...Pupici!
Carla, felicitari pentru dintisori!!!!

Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)
Slideshow Ingerasul nostru drag
www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank">Varsta Denis



A child is not a vase to be filled, but a fire to be lit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

avem si noi pozeeeeee
ma joc in funduletz , fac si sfoara
aici si aici suntem in 4 labe, aici sunt fetitza cu rochita si agrafe in par , iar aici imi puteti vedea jucaria de la carucior

Dia de Oana (29.11.2006)



poze OANA
luna a-6-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

A_deju-super pozele vreau si eu la mare cred ca in august venim si noi

Karina,Alexandra-felicitari pt dintisori,bine ati venit in randul

Carla-Alexandra are 77 cm? cred ca e cel mai lung fulgulet

Dia-f faina jucaria de la carucior

Laura-felicitari pt statul in fundulet
(vreau si eu parola)

fug la somnic acus se trezeste antonia fresh
n buna

BambolettadeAntonia-Gabriela(1 nov 2006)
luna 8
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
www.smi.ro/fulguleti/" target="_blank">Fulguleti nov-dec 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claire spune:

Buna seara! Ma primiti si pe mine in clubul vostru? Ma tot uit mereu pe aici , dar nu am scris niciodata. Cum pot intra si eu in lista "fulguletilor de noiembrie 2006"? Fetita mea se numeste Alexandra Ioana si s-a nascut pe 11 nov 2006 cu 3.200 kg, 48 cm, nastere naturala. Am fi incantate amandoua sa va cunoastem mai bine. Pentru inceput , ca o mica prezentare, pot sa va spun ca Alexandra este un copil care nu mi-a facut nici cea mai mica problema pana acum,multumim lui D-zeu.Mananca foarte bine, doarme toata noaptea de la 3 saptamani (de la 21.00 la 8.00-9.00). Este un copil vesel, plange extrem de rar, doar cand se sperie de ceva...Ne plac plimbarile foarte mult, prin parc , pe la cumparaturi etc. Iar cand am treaba sta singurica si se joaca cu jucariile. Acum va pupam si data viitoare vom posta si poze sa ne cunaosteti mai bine (asta in cazul in care ne primiti si pe noi in gasca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radu.anca spune:

Buna seara, am intrat sa va spun ca am scapat de febra si am dat intr-o eruptie de la dermatita, ne-a mai iesit un dintzisor si maine ne ducem la vaccin. Mi-e o frica, dupa ce am vazut ce au patit puiutii... Da dupa cum spunea A-deju, sunt obligatorii, nu?

Si cel mai important, a spua MA_MA, asa, cu dejtul in gura si uitandu-se pe pereti, da a spus! Deci aveam nevoie de pampersi, viteaza de mine, m-am topit de tot!

Suc de fructe noi bem de la Hero, o combinatie, vreo 30-40 ml numai, ca io ma incapatanez sa i-l dau cu biberonul si el mai mult plimba tetina prin gura si o scartaie in dinti(na, daca are omul dinti)! Da daca nu vrea cu bibe ceva ce ii place, cum o sa vrea lapte? Sper sa pot alapta pana la 1 an, hihihi, ca daca nu am sfeclit-o, sa ii dau cu lingurita 200 de ml la o masa, cred ca ma apuca urmatoarea.

Legume mancam rau tare, am zis ca fac o pauza de cateva zile, sa le mai uite gustul. Si le subtiam cu zeama de la fiert.

La multi ani tuturor sarbatoritilor, sa cresteti mari si frumosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

am recitit mesajul mironei referitor la meniu .
asiza, ai dreptate ca al Laurei e cel oficial , ca e scris asa cum a cerut Mirona.

se pare ca mai multe am inteles gresit si am considerat ca fiecare sa scrie ce a dat de mancare bebelusului, ca sa mai vedem diverse combinatii , sa ne mai inspiram , ceea ce mi se parea ok.
daca vreti sa scrie doar o mamica , ok, fie si asa...desi mai multe "retete" era mai interesant ...imi pare rau ca nu am observat de la inceput toate amanuntele.

ok, eu imi sterg meniul.


Mergi la inceput