*** Mamici de Mai-Iunie 2007 *** (66)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Elteka felicitari pentru baietel! Ai asteptat tu, dar iata ca a aparut minunea!
Angelabv bine ai revenit acasa si pe forum! Refacere grabnica!
Key sincere pareri de rau pentru cele suferite! Nu ar fi mai bine sa mergi la alt medic?! Stiu ca ti-i greu, dar...
Ella, e scumpel David!
La multi ani, tuturor bebelusilor!

Alina-Mirela 37+ cu DAVID
Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

LA MULTI ANI TUTUROR BEBICILOR DE 1 IUNIE (si celor care mai sunt inca in burtica la mami)
Elteka, felicitari mamico! Sa te refaci repede si sa vii sa ne povestesti despre Dolofanel!
Angelabv, Ancamari, felicitari si voua!
Mi se pare mie sau avem cei mai frumosi copii din odisee?
Andrada, te inteleg perfect cu Antonio, nici Stef nu mai doarme vreo 2-3 ore dupa ce mananca! Si ar manca intr-una. Si numai mami e buna....uite deja s-a trezit si a inceput sa maraie...Si numai patul lui mami si al lui tati e bun (deh, aici e si greseala mea - eu l-am invatat, dar sincer mi-e mai comod sa il alaptez din pozitia culcat, decat sa il tin in brate pe operatie).
Ancamari, eu firul de la cezariana mi l-a scos la o saptamana, pe mine m-a durut mai tare scoaterea firului decat operatia in sine!, si apoi am mai purtat bandaj o sapt! Si acum ma ung cu miere de albine, deja s-au inmuiat si am cazut scoartele de la operatie, acum e doar o linie fina). Si kg am mai dat si acasa, am dat 10 in spital si 3 acasa, dar mai e drum lung de la 71 cat am acum pana la 60, cat aveam inainte!
Gata, fug, s-a trezit printisorul si il freaca burtica!

diana de IANIS STEFAN 14 mai 2007
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana spune:

Kay, nu imi vine sa cred ce se intimpla!!!! Cum adica Tutunaru nu deschidea usa salonului??!!! Si Vladareanu asta se crede vreun D-zeu??!! Ca am mai auzit ca pune bete in roate cand e vorba de pacientele lui Tutunaru...
Tocmai de asta mi-a fost mie frica si nu am nascut cu Tutunaru. Fiindca am auzit de la mai multe fete ca isi cam uita pacientele. Eu zic sa te duci la cabinet si sa-i ceri explicatii...poate impreuna cu sotul tau. Fiindca acum esti intr-o situatie mai delicata si nu trebuie sa te mai supere si ei. Hai ca m-am enervat si nu e bine. Tu trebuie sa te calmezi, sa nu mai plangi ca iti faci rau tie si Sosonicii si chiar nu merita pentru nimic/nimeni in lume.
Fetelor, cele cu cezariana, a folosit cineva Bioptronul pt operatie? Ca pe instructiuni scrie ca e bun in aplatizarea cicatricilor...
Dar spray Oximed? Fiindca doar apa si sapun mi se pare putin si dupa dus supureaza foarte rau.
Incerc sa citesc cate ceva din urma...
Va pup
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poohy spune:

Kay, mi s-a facut pielea gaina cand am citit!! Nu imi vine sa cred. D'asta nu am vrut eu Elias sau doctor renumit. Cum adica te-au tinut 3 saptamani pe diazepam!?!? Mai bine nu te duci singura la consult... Nu e bine sa te enervezi acum. Multa sanatate si numai bine pentru tine si Sosonica-Rosioara Sigur la Euroclinic nu isi permit sa se poarte asa cu tine

Andrada, si tu ai parte numai de belele! Multa sanatate

LA MULTI ANI tuturor bebelusilor, bebelonelor, bebelonilor, copiilor si mamicilor si taticilor (ca doar si noi suntem copii, nu?)

Anca 40+4
poze
bebelusa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina25 spune:

Salutare dragi mamici si viitoare mamici,

Eu nu am mai intrat de ceva vreme si acum am reusit sa citesc din urma.Felicitari proaspetelor mamici ptr bebeii lor.
Kay imi pare sincer rau ptr ce ti s-a intamplat .Eu am fost cu tine in sala de travaliu cand a nascut ANDROIX,acum cand ai scris ca ai vazut nasterea ei live mi-am dat seama ca am stat de vb cu tine.In ceea ce priveste conditiile de la spitalul ELIAS ai perfecta dreptate sunt jalnice si personalul lasa de dorit.Eu am nascut in ziua aia seara prin cezariana ,nu am plecat deloc de la dilatatie 2.Te pup si sper sa ajungi cat mai repede sa-ti ti puiul in brate.Eu zic sa ai incredere in Tutunaru .Nici la mine nu a venit sa ma vada dar am fost multumita de operatie si de modul cum a lucrat.Este alegerea ta oricum.

Noi suntem bine am avut probleme mari cu lactatia dar se pare ca am reusit sa-mi desfund canalele si ma lupt sa scot lapticul cu pompita ca bb meu nu mananca tot la o masa si imi raman sanii tari si trebuie sa mai scot.A facut si colici .

ANDROIX cand ai timp poti sa-mi trimiti si mie un pm sa-mi spui si mie cat ai cotizat la dr. ,ca eu sunt intr-o mare dilema si nu stiu ce sa fac.

PUPICI SI VA DORESC NASTERI USOARE IN CONTINUARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pauly spune:

poohy multumim ptr noul capitol.si ptr PM.

kay ma ingrozit ce am citit in mesajul tau.ai trecut prin atatea siinca i-ti este greu , dar incearca sa gasesti putere in adancul sufletului tau si sa mergi mai departe ptr puiutul din burtica.cum este Sosonica?a mai luat in greutate?te pup si i-ti doresc multa sanatate.

andradap i-mi pare rau ca ai problemute de sanatate...i-ti urez insanatosire grabnica si sa revii reped printre noi cu vesti bune.

LA MULTI TUTUROR BEBEILOR SI COPILASILOR DE 1IUNIE!!




37+Riana Alessya

poze

bebelina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7 spune:

Felicitari noilor mamici
Kay, nu te mai stresa. Eu as schimba doctorul si spitalul pentru ca mi-ar fi frica si nu as mai avea incredere in el dupa o experienta cum ai avut tu. Sa ai grija de tine si de bebe!

Ramona 37+ Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxicucu spune:

Eu iau preventiv niste pastilute Nutrinatal care stimuleaza lactatia si cica reduce colicile bebelusilor. Pastilutele sunt naturale si cointin anason, marar si laptisor de matca. Sper sa functioneze ca la bebe1 ne-am chinuit vreo trei luni cu colicile.

Roxana

http://photos.yahoo.com/roxicucu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsy spune:

LA MULTI ANI TUTUROR PRICHINDEILOR DE 1 IUNIE!!!!!!!!!!!


Kay,imi pare foarte rau ca a trebuit sa treci prin asa ceva!!!Sfatul meu este sa nu mai stai pe ganduri si sa schimbi doctorul.Nu stii la ce surprize te poti astepta si la nastere din partea lui!!Incearca sa fii optimista si sa te linistesti de dragul micutei tale!!

Elteka,felicitari!!!Sa-ti traiasca dolofanul si abia asteptam sa-l vedem in poze!!

Ella 74 este tare dragut Davidutul tau si ce talpita totala are!!!!Sa va traiasca!!!

Fetelor eu abia mai pot sa merg ma dor foarte tare oasele dintre picioare si simt niste intepaturi puternice prin vagin!!A mai experimentat cineva asa ceva??
Astazi mergem si noi la doctor si abia asteptam sa vedem cum a mai evoluat bebelusa!!

37+ cuAlexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michigan spune:

ramsy faimoasele dureri de oase dintre picioare si intepaturi la incheietura picioarelor
sunt normale
mai ales acum la sfarsitul sarcinii cand bebe este mai mare si exercita o presiune mai mare asupra bazinului
si eu simt durerile astea de vreo 2 saptamani
mai trec cu no-spa


mihaela
39 sapt Octavian Andrei
POZE
www.onetruemedia.com/shared?p=2c46885e2ba34b699c9eef&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">40 de saptamani pt o minune
AMR 3 zile...pana la internare

Mergi la inceput