Colectia de toamna iarna 2005(136)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Yu-hu si de la noi.
Kriszti mananca cu placere f mare fructele. Serveste in fiecare zi-depinde ce am in casa:mere, banane, pere, caise, nectarine, piersici, pepene rosu sau galben, i-am dat si capsuni de la mama din gradina, cirese. Nu ma pot plange. Mananca si legumele cu pofta asa ca nu am probleme in acest sens. In schimb nu ii place f mult carnea...aici cred ca seamana cu mine. Mai are si el perioade in care scuipa mancarea, dar per total e ok.

Io, maine am liber, ca nu am luat liber de 1 Mai, asa ca am liber de ziua copilului.Nu stiu ce voi face, habar nu am, dar vom vedea pe maine. Sper macar sa fie o zi frumoasa.Sa putem iesi la plimbare.

Va pupez.

Mandy si Krisztián (23.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Rapid si eu o tura scurta sa zic 2-3 vorbe

Ioana felicitari ptr putzulica!!!!!

Joy n-am inteles ce ai vrut sa zici cu "daca aveam jumatate din cat ai tu de facut, nu faceam"????vezi postarea ta anterioara. Multumesc ptr urari

Negara cum adica sa expui copilul la soare gradual? Sincer n-am mai auzit asta pana acum...chiar e recoamndat sa duci copilul la mare, sa faca bai de soare...nu stat cu el dupa amiaza, in plin soare..dar de la 7-8 pana la 11 si apoi de pe la 17-20 e super ptr ei. Ciudat sfatul..ca sa zic asa

Mandy distractie placuta maine, sa aveti vreme frumoasa si sa profiti la maximum de ziua alaturi de pitic

Addya io ti-am mai spus si azi in parc ce-ti recomand ptr Bulgaria..vb maine si-ti dau si niscai agentii. Daca nu uit of corz..ca stii ca-s toanta

Fructe a mea mananca la orice ora, oricat, orice..fructe sa fie. Se vede ca e fata mea. Se cam stramba la carne, dar legumele si fructele sunt baza.

Gata pauza, fug la calcat si apoi tre sa plec sa ma vad cu Anda sa iau baby phone-ul

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

votati mica dansatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Ioana, felicitari pentru caruciorul albastru.
Madau, mersi, sper sa ne distram maine si sa fie frumos ca sa putem sta muuuult afara.

Mandy si Krisztián (23.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Ioana, felicitari pentru carucior albastru!!

Ripley, tare dor mi-a fost de postarile tale

Ina, multa sanatate Rachelinei! Si Rianna cam da semne de raceala, ieri a stranutat toata ziua si acum a inceput putin sa muceasca. Incerc s-o doftoresc, sper sa nu progreseze raceala.

Madau, sa n-ai teama de avion! Eu am zburat de multe ori cu Rianna si totul a fost ok, mai bine decat ok, de fiecare data. Incearca sa-i tii suzeta in gura in timpul decolarii si aterizarii ca sa nu i se infunde urechile. Si sa nu pari tu panicata ca Mirunici o sa-ti simta teama. Cat despre frustrarea cu cantarirea bagajelor... te inteleg perfect ca eu deja sunt pana peste cap de stresata ca o sa depasesc greutatea cand vin in RO.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Fetelor, daca vreti sa cititi povesti de groaza, aruncati un ochi peste subiectul privind inscrierea copiiilor din Buc la gradi. Brrr!

Fructe cand avem chef. Nu cele acre, gen portocala, dar da mar fainos, kiwi copt (cateodata), capsuni. Dar nu se omoara.
Negara nici nu vreau sa calculez in euro cat ai cheltuit pana acum... Mult succes! Eu mi-am mai revenit, a inceput sa se implice si Doru ba chiar rade de mine, ca sunt prea prapastioasa. Da Doamne sa fie mult zgomot ptr nimic

Ghiciti cine a facut in seara asta febra 38, 3.... da, Ilinca Revenim cu noi vesti... bune, sper

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Hello! Am de corectat un referat pe care l-am facut acum 2 luni si trebuie sa-l predau maine, da' am un cheeef...

Ce atmosfera super pe aici. Imi place!

Feli- offf..o fi vreun dinte. Pupam Chitul zapaug si dadator de ingrijorari lui mami. A...si lui tati, cum sa-l uitam noi pe Brado?

Ioooooooaaaaana- n-am bunghit dimineatza carutul albastru! Felicitari pentru cuplul drag! Cred' ca flacaul va compensa cumintzenia lui fii-ta!

Marea- pai ce treptat nene, ca a mea sta la ora 11-12 afara...deci ce treptata expunere? o s-o scot si eu la plaja dimineata si dupa-amiaza. Ca anul trecut, adica.

Vecina Mihaela- aoleu...si voi, Brutusilor? Sper ca la noapte nu facem iar cu schimbul. Asta seara nu ai iesit..am fost in parc de la 20.30-21.15, ca nu mai puteam sta in casa cu bufnitza...

Capsuni in congelator- si-au pastrat gustul, dar pana la urma le-am papat io, ca Sarah e in crize de personalitate vizavi de fructe de peste jumate de an...

Addya- hi hi hi, si io dormeam cu carpitza cand eram mica si muuult incoace catre tineretze. Pupam Razvanelul sef peste patul mare!

Gata fetelor dragi, la treaba cu mine, ca ma cheama suav referatul...

Somnic usor colectiei dragi si mai ales

LA MUUUUULTI ANI COPILASILOR DRAGI DE 1 IUNIE!!!!!!SA NE TRAIASCA TOTI, FERICITI, SANATOSI SI IUBITI!!!!!






Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 si www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

hop si noi la raportul de seara

Asa m-am enervat in seara asta cu handicapatii aia de la Blue air, nu stiu pe ce lume traiesc, zau asa...pe bilete scrie ca limita maxima de bagaje de cala e 20 kg, noroc ca am sunat sa-mi spuna la tel ca de fapt e 25 kg, dar ca nu stiu daca am voie cu carutul in avion..si sa sun la biroul de bagaje de la Otopeni sa intreb. Am sunat, bineinteles ca mi-a spus tanti aia la tel ca-s dobitoci aia de la companie, cum sa nu poti lua carutul in avion?. Revin cu tel la ei, ii transmit tanticii cu care vb ce au zis aia de la otopeni si-mi raspunde suav ca s-a interesat si ea intre timp si ca am voie cu carutul, si nu numai atat, dar copii au si ei dreptul la 10 kg de bagaj..chiar daca nu au bilet cu loc. Scuze ptr detalii..dar am vrut sa vedeti si voi ce e in capul meu la ora asta.

Feli tinem pumnii sa nu fie nimic grav, poate vreun pardalnic de

Meems mersi ptr pontul cu suzeta, auzisem si eu de el, dar daca zici ca e verificat si merge, parca m-am mai linistit nitel. Dar tot nu m-am vinedact de tot de frica...cred ca o sa iau eu niste Peritol in loc sa-i dau Mirunei

Ma retrag si eu usurel spre pat..noapte buna dragelor si dragilor..maine e zi de sarbatoare

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

votati mica dansatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Buna seara fetelor!!!

Ioana felicitari pt putzoi, sa fie sanatos si mancacios!!!

Madau saracutza de tine cate ai pe cap....offff...dar...te linisteti cand ajungi si va instalati. si ...vacanta placuta!

Noki spor la referat...si bafta multa in continuare!

Si acum lista reactualizata:

1 Ina – Herastrau, Parcul Circului , Cismigiu
2 Lavi- Tineretului
3 Joy-
4 Dordia – IOR
5 Cami-
6 Noki- Herastrau, Parcul circului
7 Catutza- IOR
8 Mada - IOR
9 Meems -
10 Gandacica - Herastrau,Parcul Circului
11 Ioana
12 Roxi - IOR,Tineretului
13 CristinaH - IOR
14.Xandruta
15.Feli - cu semnul intrebarii, nu stie sigur
16.Madutza - Herastrau
17.Mimi dumy - Parcul Circului, Herastrau
18 Mihaelut
19 Pitic - IOR
20 Mirabilis - IOR
21 Anda (daca e in tzara)
22 Ela
23 Addya - IOR


Noi suntem ok, plini de uricarie...maine mergem la dr...si ii fac vaccin... asa de ziua lui mititelul.
Mancam cu mare placere orice fruct dimineata...si cum bine stiti mancam orice fel de mancare in afara de conopida. Nu vrea sub nici o forma. I-a facut mama in toate felurile dar...nici vb sa pape. Asta e...oricum nici noua nu ne place asa ca...nu-i bai.

Acum va poop ca ma intorc la devirusat calculatorul!



Diana mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Cele 2 surioare, in final invingatoare "Dordia-Violeta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Salutare!!!

Feli , cum te mai simti? Pupam micul duracell sa-i treaca febra

Ina , am vazut pozele voaste, sunt superbe! Bravo voua ca mergeti la activitati "extra", vad ca Rachel are si talent

Meems , abia acum am reusit sa vad si eu pozele de la nunta fratelui tau, apropo "Casa de piatra"! Sunt frumoase pozele iar voi niste dragute . Mi-au placut foarte mult aranjamentele, voi le-ati facut? Daca da ar trebui sa va deschideti o firma ca aveti talent.

CristinaN , cum se simte Elise? Mai a facut febra?

Felicia , va faceti casa la curte? Am si eu o intrebare ca am vazut ca te-ai informat, cam cat va costa casa? Ca ma gandesc ca e mult mai bine sa va faceti voi casa decat la bloc. Intreb ca ne bate si pe noi gandul

Astazi am zugravit holul , l-am facut verde deschis a iesit foarte frumos, dar e multa munca nene, Bianca numai in picioarele noastre a stat, nu poti sa faci nimic in casa asta.

Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Hai ca cica am corectat monstrul de referat de 32 de pagini...

Dordia- vezi ca ai uitat votul vecinei Mihaelutza - Parcul Circului si herastrau. Nu trisa!
Spor la vaccin maine si dez-urticareala rapida!

Madau- cum, mami, s ate lase cu carutul in avion? Vezi ca aia-s ametiti rau la ora asta. mie tanti de la agentie mi-a zos clar ca la blu Air nu e voie cu el pana la avion, ci ca-l baga in cala. dar poate ca s-au mai desteptat pe parcurs. io totusi as mai suna si maine sa mai cer io parere, ca sa nu ai surprize...

Catutza- woooow, ai zugravit cu Bia pe langa tine? De fapt, ce ma mir, la cat e de cuminte. NU vreau sa-mi imaginez ce iesea daca faceam aceeasi chestie cu Sarah....

Si acuma, ca sa incepem coiala clasica pe tema intalnirii - pentru ca vad ca scorul e strans: am zis de comun acord ca prioritate au fetele cu 2 bebelaci sau resectiv gravi. Deci ar trebui cumva reliefat votul lor, iar decizia sa se ia in functie de ele, ponderata cu majoritatea celorlalte optiuni.

Gata, amu chiar ca fug la nani. Somnic usor!





Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 si www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput