Piticlonti de iulie-august 2004 (222)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

quote:
Originally posted by leeloo2004
In plus abia astept sa plecam - 4 zile voi minca numai inghetata din aia buna, va imaginati??



iti poti da seama cat te urasc, nu?? in mod clar. nici nu mai vorbesc cu tine
si eu sper sa fie doar o etapa, saru mana de ganduri....si sper sa meagra ultra-morala pe care o inghite de doua zile
Daria astia ai mei inca nu au gasit in nici un depozit havrix-ul. oricum comanda e pusa....dar intarzie. nu s-a mai intamplat niciodata asta, sper sa nu te incurc prea tare. mii de scuze!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Rox - sar`na. Poi tu ma incurci deloc. Oricum tre` sa-l facem sfarsitul lui mai ... toata luna iunie. Deci nicio problema ! Asa`st io norocoasa de cand ma jtiu

Mey, da` restu` pe unde umblati iarasi ???...


Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

quote:
Originally posted by carmenp

oricum, e-o faza trecatoare la pat, is sigura


...m-ai pus in incurcatura,nu stiam ce legatura are imparteala si bataie pe jucarii cu fazele trecatoare la pat...m-am prins pana la urma
Bravo Ilincai,a mea o sa adoarma cu mine,pan' s-o marita
Leeloo vreau si io inghetata din aia buna!!!!!!
AndreeaP si io am vazut de ieri pozele,peisaje deosebite,turisti frumosi...meii am s-o invatz pe mandra un cantecel in engleza si o pun sa-i faca dedicatie speciala pentru Pupi

www.dropshots.com/emig" target="_blank">filmuletze,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Daria, sorry again, e doar vorba de o problema in aprovizionare probabil, si nu la noi. imi pare rau ca aveai deadline in iunie...poate se rezolva pana atunci. ma gandesc ca nu e tragic daca il faceti cand e vaccinul....adica chiar in toamna?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

Gabi nu mai vorbi de lucruri da'stea interzise - gen inghetata - in timpul programului ... Petrecere frumoasa la Roma ... Si o rugaminte ... la intoarcere sa ne arati poze cu nepoata la prima comuniune, ca sunt curioasa cum e acolo ... Ne pregatim si noi pentru asta, peste 2 ani vine si randul Feliciei

Pako ... petrecere frumoasa la botez...Asteptam poze ... Ce ai mai facut cu cercelusii Andreei, ai reusit sa ii pui ?

Carmen ... vazut pozele ... Pai la cat de scumpa e Ilinca in poza aia de langa gard, eu i-as fi dat bani si fara pupic ... Moama, da ce lunguta pare, s-a mai inaltat in ultima vreme ? Ca mie m-i se pare ca e la concurenta cu Giulia si Maria de Cristal ...

Andreea ... si eu va invidiez si imi dau seama cat de sedentari si comozi suntem noi in comparatie cu voi ... Pupi e realmente delicios cu freza asta, sa nu cumva sa i-o schimbi ... Complimente si tie, ca si tu arati bine ... Cum se simte tati al vostru cu operatia de la picior ? Presupun ca e bine daca face drumetii ...

Bey, eu de 1 iunie vreau sa ma fofilez si sa nu le cumpar jucarii ca am constatat pana si eu ca au mult prea multe si deja nu le mai apreciaza cum trebuie (si aici imi fac mea culpa, ca eu sunt cea cu aprovizionarea ) ... Sper sa am timp in we si sa tina timpul cu noi ca sa le scot undeva la distractie si atat ...Sper sa imi iasa faza, da nu stiu daca pot sa o pacalesc pe Feli doar cu atat

Multumesc inca o data pt. felicitari ... Se pare ca maine mergem la Otopeni la premiere si un fel de gala a laureatilor

Carolina, Felicia si Alessia
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Uite, sunt draguta si ma gindesc si la voi, ca sa nu va suparati...Deschid lista pentru inghetata ...
Kro - sigur am sa fac poze!

Oricum, nu ma invidiati prea mult ca e prima oara cind plec si cu soacra-mea (unii stiu despre ce vorbesc...), chiar daca sunt doar citeva zile...si sunt cam stresata...

Gabriela si Stefan David (8 Iulie 2004)
Poze nou-noutze cu Stefanutz

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Gabi forget it, inghetata conteaza!!! oricum va fi ok zic eu, nu te stresa, cateva zile trec repede. distractie placuta!
Caro super abia asteptam relatari de la premiere!
Carmencito iti dai seama ce morala a inghitit zilele astea care goanga??? adicatelea adina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

gabi, `poi daca pleci cu soacra`ta ma consider razbunata
roxana, da, dinsa goanga pin` la treij`de ani se petrece trii zile si trii nopti, no??;))

tzucurei de tzucurei 1, 2, 3,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

quote:
Originally posted by carmenp
roxana, da, dinsa goanga pin` la treij`de ani se petrece trii zile si trii nopti, no??;))


pff nu mai stiu ca prea mult timp a trecut de atunci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcelle spune:

Va mai amintiti de noi?
Va citesc din cand in cand si m-am gandit sa va dau niste vesti de la noi.


Bia e bine, 10 luni a reusit sa nu raceasca si din aprilie a dat-o pe raceli ca sa recupereze. Ultima acum am incheiat-o a durat 2 saptamani. A luat de la gradinitza, am dus-o la gradi de ziua verisorului ei si ea repede a colectat ceva, ca doar -cum era sa plece cu mana goala???
Acum e bine si trebuie sa intru pe program de recuperare cu imunitatea.
Cu mancatul avem si noi probleme ca majoritatea, aceeasi problema ca vrea mult lapte si putina mancare si scandal mare daca nu ii dau... si cu greu reusim sa ajungem la un consens.


Noi nu mai avem pampers nici nopatea din ianuarie, stim franceza destule cuvinte, dar nu stim sa numaram. Orice joc ii fac si orice as face , nu vrea si pace.

Si Bia frecventeaza herghelia din Felix, am citit ca Giuliiei ii place, dar eu mor de frica pana coboara de pe cal.

Noi suntem in faza de proiectare bb2, de vreo 8 luni deja, dar nimic inca la orizont. Sper sa nu fie asa de dificil ca si la Bia.

Olivia- sanatate multa tatalui si socrului.Sper sa treceti cu bine peste greutatile astea.

Dorsilia- Bia a stat in fundic la 10 luni, a incput sa mearga la 1 an si 4 luni si sa vorbeasca la 2. Eu zic sa nu iti faci probleme, ca toate le va face la timpul lor.

Gabi- distractie placuta prin Italia! mare calatoare mai esti!!!

Roxana-- MULTUMIRI SPECIALE- pt ajutorul dat. Am rezolvat atunci probleama cu unguent oftalmic cu canamicina.(recomandat de dr de familie prin telefon bineinteles- dat de mine).

M-am uitat pe pozicile copilasilor, sunt toti superbi. Nu vreau sa ii enumar sa sar peste careva ca toti sunt niste comori.care mai decare mai frumosi si mai dragutzi!

Gagicile cu 2 micutei, Mitzura, Cristalina, am admirat pozele voastre, stiu ca va e greu, dar cand ii vezi in pozici pe cate doi, te topesti si iti trec si greutatile si supararile.Sincer m-au dat lacrimile cata bucurie si implinire poti vedea. Gandul e valabil si pt Dorsilia, Pako si Carmen, chiar daca minuatiile ei sunt mai mari. Frumoase fete!

La multi ani ! tuturor copilasilor pt ziua de maine!
Eu sunt libera maine am ore doar martea, asa ca ii voi oferi distractie Maxima Biencutei ! Sper ca timpul sa ne lase, ca azi e cam urat la noi.

Va pup si numai bine.
Distractie placuta, maine!


Mergi la inceput