Montignac:ce am mancat azi(87)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

Sanse..mai stai putin..nu te bucura...
inca sunt ziua 26...si mi-am facut trei teste Sure Check...la unul am a 2 a liniuta vizibila bine..
dar la celelalte 2...se vede abia ..
ma gandesc pentru ca e poate prea devreme pentru teste..nu stiu..
ma dor sanii..si spatele rau de tot..si burta parca..si astea nu sunt simptome de CM?
la naiba nu mai stiu nimic..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acusor spune:

Inuta, felicitari . E sigur bebe. Chiar daca la celalalte teste, liniutele sunt slabe, e sigur bebe. La mine, testul cel mai sigur era cu periuta de dinti. Cum ma spalam, imi venea sa dau la boboci. Poate e si la tine acelasi simptom .

Sanse, m-am obisnuit sa mananc fulgi de ovaz simpli. La inceput, nu erau tocmai gustosi. Mancam mai mult fulgi de grau. Acum, numai de ovaz mananc. De obicei, imi fac clatita din ei si o mananc cu gem fara zahar. Dar mai mananc si cu lapte. Sigur dau rezultate la constipatie. Imi amintesc ca era furtuna in burta mea la inceput. Ma durea burta la servici, aveam o gramada de gaze pe care normal, n-aveam cum sa le scot . Acum e totul ok. Sunt convinsa ca de la cereale. Daca nu mananc vreo saptamana, ma constip.

Pupici
Andreea si Teo (26.08.2005)
Cat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_mihnea spune:

Sanse, esti mortala! Cum sa-l cheme dom'le Monty??

Inuta, eu am facut 2 teste si ambele au avut liniuta a doua abia vizibila...Eu zic ca-i cu ochi!
Felicitari!!

Adriana si Mihnea Stefan (11.11.03)

Creatii culinare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

Buna dimineata fetelor..
aveti dreptate..e cu ochi..SUNT INSARCINATA !!

sunt atat de fericita..si totusi nu ma pot manifesta..sotul nu e acasa...a primit vestea prin telefon.."buna dimineata tati"...si suntem amandoi putin socati..incercam de mai bine de un an sa raman..si nu am reusit...si tocmai acum..iata..
nici nu stiu ce sa spun...chiar nici nu ma mai asteptam ..ma resemnasem ca nu vom avea bebe decat prin inseminari sau chiar fiv...
Ma rog la Dumnezeu sa fie bebe sanatos.. si eu sa fiu lipsita de pofte..Mamicilor..la voi cum a fost cu sarcina? cand ati luat in greutate? de multe ori..aud ceva de genul.."o tipa s-a ingrasat 20 de kg..si nu manca nimic.." e posibil asa ceva? sau fiecare femeie gaseste o scuza ca e insarcinata..si atunci papa tot... ..sper sa fie totul ok..si sa-mi pastrez silueta..nu vreau sa sune egoist..

Meniul de azi:
d: 2 rosii +60 g branza
g: 2mere
p: carnita de porc la cuptor cu dovlecei..(Sanse...deja ma bufneste rasul)..

Inca sunt aeriana..nu stiu ce mi se intampla..
va pupic pe toate apasat..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Vai Inuta, ce fericire! Bravo! Felicitari!
Stai linistita, nu iti face probleme ca te vei ingrasa, oricum, chiar si asa, conteaza ca bebe si tu sa fiti sanatosi!
Si ca sa te linistesc: eu nu am luat in sarcina decat 12 kg., dar nu ma ingrasasem; atat cantarea bebe cu toate ale lui! Chiar se mirau toti ce bine aratam! Problema la mine a fost dupa: atunci am pus 6 kg in cam 3-4 luni!
Iti doresc sarina usoara si un bebe sanatos!

Nu mai scriu meniurile de ieri si alaltaieri; am tinut monti, iar ieri seara am papat dovlecei!
Pupici la toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

Multumesc Laura ...
sunt atat de fericita..si totusi pe fata mea nu se citeste nimic..imi vine si sa plang si sa rad..cred ca e normal ce simt...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Buna dimineata fetelor!

Felicitari InutaAvem si noi un bebe Monti.
Cum i-am spus si Aillei eu ambele fete le-am facut in timpul si dupa cura de slabire.Prietena mea la fel dupa 2-3 ani de asteptari.Eu la nici una nu am tinut nici un fel de cura si m-am ingrasat enorm de mult.Asta pentru ca mancam ca purcica.I-mi pare rau ca nu stiam de Monti ATUNCI.....Parca a-si mai face un copil doar sa vad daca tine si in timpul sarcinii.Cand le vedeam pe alte gravidutze cu pantaloni,burice pe afara....iar eu in sacul meu de blugi . Daca nu chiulesti sigur vei arata superrrrr!!!

Acusor acum mananc fulgi de ovaz.....Nu pot sa-ti explic sentimentul.... Cred ca am pus prea multi ca s-au ingrosat rau si a trebuit sa adaug lapte mai mult.Groaznic.....da-i mananc...Daca stiam ai faceam si eu clatite dar nu mi-am dat seama....
Mananci calule ovaz.............

PS.M-am gandit eu mai bine si cred ca de la DOVLECEI ti se trage Inuta12.....

Mamica de 2 zuze ANA-MARIA SI ANDREEA
POZICI
POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Meniu ieri:

MD:mezeluri cu rosii
P:gratar la padure cu salata
C:fructe:caise,struguri.

Va pup

Mamica de 2 zuze ANA-MARIA SI ANDREEA
POZICI
POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Oooo,Inuta ce veste buna!Felicitari!
Dupa ce ieri am avut o zi buna,am mancat cirese,saramura de peste si spanac cu un ou ochi,asta la pranz,aseara m-am porcit si am mancat pizza!Ca atare,azi nu mananc decat cirse!Am zis!


"La vita e bella"
poze
marea inghetata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

Multumesc fetelor...
aici raman pe baricade, o sa continui Monti pana in ultima clipa..sper sa ma tina..chiar daca o sa ma mai scap la ceva dulce....asta e o promisiune pentru mine in primul rand...
plus fetelor ca in octombrie suntem nasi de cununie...trebuie sa arat bine..nu? sper sa fie asa..
Sanse..e normal sa am niste intepaturi in burtica?

Mergi la inceput