Ai nostri, ca brazii ! - ian-feb 05 (45)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Shobo, subscriu la ce ti-a scris Erica. Si eu l-am ridicat pe M pana cu o luna inainte de a naste. Asta se intampla f des cand ma duceam cu M la cresa sau il aduceam de la cresa cu masina. Inevitabil trebuia sa-l urc/cobor pe M din masina si acasa in scaunul de bucatarie. Cu grija insa vei trece si peste aceste greutati.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007) -poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Mama ce liniste pe aici.
Toata lumea a plecat in vacanta???
Noi plecam in cateva zile, abia astept.


Liviana, mai pune poze cu Bogdanel, daca poti.

Patricia, where are you?

Erica mama, cum merge masajul?

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Crinuta, cand plecati?
Cu masajul... aaa... n-am cobai. Te oferi?

Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

quote:
Originally posted by V. Erica

Crinuta, cand plecati?
Cu masajul... aaa... n-am cobai. Te oferi?

Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)







Daaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, mai si intrebi?


De plecat plecam miercuri.


Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Buna fetelor!
Mi-a fost tare dor de voi!

Shobo, ce surpriza extraordinara ! Felicitari din toata inima, sarcina usoara si bb sanatos! Ma bucur mult pt. voi!

Liviana, l-am admirat pe Bogdanel, e un dulce! Ma bucur ca e cumintel!

Crinuta unde plecati in vacanta?


Fetelor, am petrecut o vacanta extraordinara, cam scurta ce-i drept...Ne-am intors joi la pranz, de atunci spal si calc intr-una 3 geamantane de haine ...
Cu avionul am mers foarte bine, Vlad a fost cuminte foc, a colorat si s-a jucat cu niste soldatei, a papat tot si a dat salut cu pilotul , asta cand ne-am intors (pilotul era chiar Adrian Iovan). Am avut o vreme super la mare, ne-am relaxat, ne-am bronzat putin. Vlad a fost foarte incantat de mini clubul de acolo, de parculet si de piscine. In mare tot ii e frica sa intre, se sperie de valuri. Cum se trezea imi spunea : "Veau sa sap si sa ne baiacim!"

POZEEEEE

Sa va mai zic o faza haioasa de ieri: m-am imbracat cu o pijama verde si Vlad a venit la mine si mi-a zis: " Mami, parca esti un jeleu! imi vine sa te pap! mmm, ce gustoasa esti!" si a inceput sa ma pupe



Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Bubu, bine ai revenit.
Noi am amanant Grecia pentru la anul, din cauza faptului ca sotul trebuia sa participe in Germania la o conferinta si un curs, asa ca mergem la Neptun, la cel mai fain hotel.
Abia astept!

Sper prin toamna sa mai organizez o excursie ceva, eventual in Tunisia, daca nu ceva romantic in 2 in Europa. Mai vedem.

Super faine pozele voastre, super fain hotel, piscine ( la mine piscina e criteriul nr 1 in alegerea hotelului) si tot ce vrei.
Daca ar fi dupa mine as pleca non stop in vacante.


Las-o mai moale cu spalatul si calcatul, ca doar nu vine nimeni in control.
Si eu am tona de calcat, dar azi nu fac nimic ca e duminica, Eventual mai pun ceva rufe la masina, ca doar nu spal eu, si eventual mai fac niste eclere ca maine vine tati din Germania, in rest, de maine sunt in concediu si vreau sa ma relaxez cat pot, ca am adunat foarte multa oboseala in mine.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Crinuta, pozele de la baita lui Bogdanel le-ai vazut? Sunt in acelasi album din semnatura. Altele n-am mai facut deocamdata.
Wow, Bubu, da' prin ce locuri frumoase v-ati petrecut vacanta! Ma bucur ca si Vladut a fost cuminte si s-a distrat! Unde
mai exact v-ati petrecut vacanta? Sa va fie de bine! Spune-mi te rog, pt Vladut cat % a avut biletul reducere?
Chiar Crinuta, voi unde plecati in vacanta? Ai gasit ceva sa-ti placa?

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007) -poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

Oana, frumoase poze. se descurca Vladut sa manance cu betisoarele?
Dana, despre ce masaj vorbeste Crinuta, ca eu am pierdut faza asta?

mamica de patru copilasi : Stefan (18 ian. 2007) , Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Liviana, uite aici mergem:http://www.hotelcocor.ro/ro/.

Nu am vazut pozele despre care vorbesti. Ma uit chiar acum.


Din cauza caldurilor care sunt si care se anunta pt. tot restul verii am cumparat ieri 2 AC, ca nu se mai poate.
Bine, le vor instala la inceput de iulie, dar oricum vom fi plecati.
Ideea este ca Rayan transpira groaznic noaptea, fiind nevoita sa il schimb de vreo 2 ori pe putin, deoarece, cu toate ca dormim cu geamul deschis, bluza lui de pijama este uda rau.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Bubuleeee, ce mishtooo!!! Unde ati umblat?

Liviana acum am vazut si eu pozele, e un scump Bogdanel, sa va traiasca!

Adita, fac niste cursuri de masaj de relaxare si anticelulitic in speranta ca-mi voi deschide o sala fitnes + masaj + sauna.

Crinuta, poate vii intr-o zi pana pleci. Dar te previn ca acum stiu doar spatele.

Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput