Ai nostri, ca brazii ! - ian-feb 05 (45)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

Patricia, de data asta inca nu sunt prea curioasa ce o fi (la Codrin ne-am dorit f mult baiat)... insa daca visezi ceva zi-mi
acum imi doresc inca un sufletel cu care sa se joace Codrin frumos si noi sa fim tare fericiti de cei 2 pui. oricum mai am pana la morfo in aug cred.. sa ma progr la iosup. sper doar sa nu imi zica pe invers ca incepem si ne obijnuim cu acea idee si nu mi-ar placea sa imi zica altceva la urmat, cum a patit Liviana, scumpa.

multumesc frumos pt urari!

Mamica lui Codrin din 21.02.2005 si in 5 sapt (DPN 18 febr)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

shobo,felicitari!sarcina usoara si un bebe sanatos!amaya,ai de ce sa te consideri fericita!intr adevar,dumnezeu te iubeste,ti a daruit niste comori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Crinuta, eu pot oricand, dupa-amiaza, mai putin joi si sambata (am examene). Hai sa stabilim ceva pentru vineri. Ok?

Liviana, nu mai alaptez. Am pierdut laptele dupa un tratament cu antibiotic, cand puiuta avea 3 saptamani. Intr-o saptamana am secat ca o fantana in desert .

Mona, multumesc mult.

Dana, cand ai timp, daca poti, te rog trimite-mi si mie ce informatii mai ai referitoare la alimentatie. Ai cumva si retete? Multumesc mult.

Am vazut ca discutati despre alimentatia sanatoasa. Si eu sunt considerata freak de catre rudele mele fiindca nu-i dau ciocolata, bomboane si alte prostii. Singurele dulciuri pe care le mananca Andrei sunt Kinder Milch Schnitte si Pingui, de 3-4 ori pe saptamana. Mai nou a descoperit ca-i place dulceata. Pufuleti mai mananca din cand in cand fiindca nu se poate abtine taica'su sa manance, insa ii taiem noi si pe aia. La mancare este foarte mofturos, mananca numai oua de tara (daca ii fierb un ou cumparat de la magazin va jur ca nu il mananca....n-am idee cum face diferenta) si in general ii place mancarea in stare cat mai naturala, adica negatite, mananca multi castraveti, rosii, ardei gras, morcovi, ii place carnea la cuptor (insa mananca destul de putina, ca atare avem mari probleme cu fierul), cartofii ii mananca decat in supa, nu-i plac in mancarica, prajiti sau piure. Ii plac insa pastele foarte mult Mancarea lui este o problema permanenta pentru mine si nu intrevad sa-si revina prea curand cu mofturile. Eu pun problemele pe care le intampin cu mancarea pe seama faptului ca am inceput diversificarea cu fructe. La Cristina nu voi mai face greseala asta si voi incepe cu legumele si supa.

Oana, nazdravanul Andrei (18.02.2005) si Cristina (8.02.2007)

Comorile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Amaya draga, ti-am vazut comorile, sunt niste scumpi.

In rest, mi s-a parut mie ca Rayan are putin platfuss, iar asta mi-a confirmat si sotul, prin urmare ii voi cauta incaltari cu chestie din aia ( cum se numeste), ca o ridicatura.
Cica de multe ori e genetic, dar nici unul dintre noi nu avem.
Nu e total, are o usoara curbura, dar totusi, nu e suficienta.

Mai este cineva in situatia noastra?

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ubi spune:

Crinuta - super tare pozele cu Rayan.
Amaya - am vazut pozele cu puiutii tai. Sa-ti traiasca!
Liviana - am vazut si pozele voastre. Foarte frumoase.

Noi suntem cu apartamentul in stadiu de aproape gata. Desi am comandat gresia si faianta de 2 luni, cand a fost sa o aduca a incurcat comanda. Asa ca stau cu jumatate de faianta pusa in bucatarie si astept jumatea cealalta. Cele din bai au fost incurcate (?????)dar noroc ca balcoanele sunt ok. Cam cu astea ne distram.

Alexandra e bine, toata ziua povesteste din carti, de prin parc. Am fost placut surprinsa sa vad ca stie fraze intregi din cartile de povesti. De exemplu, am fost sa-i cumpar pantofiori si cum stateam aplecata sa o incalt ea zice: toate fetele din regat trebuie sa probeze acest pantofior (cuvant cu cuvant din Cenusereasa).
Ii place sa se uite pe geam la stopul din intersectie si sa strige: e rosu, atentiune e rosu. Masino, nu trece. Verde... acum trec pietonii.. Si in masina noastra face la fel: verde tati!; rosu, atentiune tati, e rosu; hai masino mai repede sa vina si tati dupa tine (asta zice la masina din fata noastra).



www.ubi.ro
http://pg.photos.yahoo.com/ph/criszaman/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Shobo felicitari!!! sa ai o sarcina usopara si un bebe sanatos!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Shobo, felicitari pentru bb2! Sarcina usoara si bb sanatos!

Andreea, mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia345 spune:

Crinutza,talonet se numeste ridicatura aia in pantof.Eu am avut cand eram mica platfus,mostenit de la tata.Dar cu pantofiorii,s-a corectat destul de bine.Inainte se comandau astfel de pantofi,cu talonet si partea de la glezna foarte ridicata,sa-i tina bine piciorusul.

Ubi,tare haioasa e Alexandra!Atentiune masini,e rosu!Super tare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Asa,asa talonet. Deci zici ca se corecteaza? Sper, ca vreau sa fie ok.

Ubi, felicitari pentru apartament. Hai ca mai aveti putin si terminati.

Lavinia, ce mai e prin Liban?

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Amaya, retete speciale nu folosesc, desi am o carte (se mai gaseste in unele magazine naturiste, contine atat info f. interesante despre alimentatie cat si retete, daca vrei, zi si-ti trimit pe PM detalii despre cum/de unde poti s-o obtii). Ceea ce conteaza sunt ingredientele folosite, orice ai gati.

Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput