Mamici de Noiembrie - Decembrie 2007 (27)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxxi spune:

Multumesc alfa_anca!
Am activat...cred:)

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Ce mancare ai facut?

anca 16+

Maria
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Offfff, sper sa nu am ceva pb-e, si acuma stau sa ma gandesc ca luni plec din tara pt 11 zile si parca a inceput sa imi fie teama.....

Anca 17+ Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ancaD, ciulama de pui cu smantana si usturoi si cu mamaligutza!! (sper sa nu va fac pofta.....)!!!
eu de cand sunt gravi toata ziua as manca ciorbitza, iar inainte nu mancam ciorbita cate o sapt....

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!


16+ mami de baietzel sau fetitza ???

poza eco bb si burtik


www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/96494.birthdue.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

BB suna bine,dar pofta nu am avut decat odata de cand sunt gravi,la niste cartofi taranesti
Ma duc si eu acum acasa sa vad ce improvizez

anca 16+

Maria
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Ciaoooooo !!!!!

ancaD - condoleante .. imi pare rau sa aud astfel de vesti triste. Sper sa treci si tu peste durerea asta (desi e greu), ca sa nu il afectezi pe bb ...

bb - pai pofta ne cam faci ... si de obicei eu ma pun sa execut ce tot scrieti voi pe-aici ... doar ca acum nu stiu cum sa gatesc mai repede, retete cat mai rapide din cauza caldurii ... sa nu cocaiesc prea mult. La pranz am mancat friptura la gratar cu salata verde ... lejer si rapid.

Felicitari pt. vacanta si pregateste-te pt. niste calduri de cuptor ... bine, la mare e altfel ... nu simti asa tare caldura asa nesuferita...

Aaaa si sunt fff fericita ... o prietena de-a mea a nascut aseara un baietel pe care in seara asta sau maine merg sa il vad si eu ... trebuia sa nasca mai tarziu, prin iunie, dar se vede ca s-a saturat sa mai stea in burtica . Am fost azi sa-i iau cateva hainute ... mamaaaa ce chef m-a luat de cumparaturi pt. bb-ei ... sunt asa de dragute lucrusoarele !!!! Am evitat pana acum sa colind magazinele pt. copii tocmai pt. ca sotul nu vrea sa luam nimic inainte ... dar acum mi s-a deschis "apetitul" ....

Petronela

puiutul mult dorit !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

BB, "egzista" mai multe variante:
- cu taxiul- dar te ard astia la buzunar, mai ales daca nu esti din Bucuresti (eventual suni la o companie, ii intrebi de la inceputul cursei cat costa sa nu ai surprize la sfarsit...)
- exista un autobuz "expres"- 783, stiu ca are capat de linie la Unirii, dar trece si pe la Romana, Victoriei.
Daca alegi sa iei expresul de la Victoriei, poti merge cateva statii (sau chiar una) cu metroul intre Gara de Nord-Victoriei.De aici iei acest autobuz. Mai bine intra pe www.ratb.ro, au si harta cu liniile
- nu stiu daca nu exista si microbuze, ca de la Gara sunt o multime -atat pentru oras cat si spre alte localitati.
-cel mai simplu ar fi sa ai o cunostinta care sa te duca pana acolo

Se spune ca vor sa faca o linie de metrou directa spre Baneasa/ Otopeni, dar asta cred ca se va intampla peste vreun deceniu/doua .
Calatorie usoara si distractie placuta!

Gata, ma pregatesc sa plec, trebuie sa merg la un hipermarchet sa cumpar ceva pentru sambata- ii facem o mica petrecere lui Sebi. Initial am vrut la un loc de joaca, acum ma bucur ca am ajuns prea tarziu si nu am mai gasit liber. Este EPIDEMIE de varicela (varsat de vant) prin gradinite si scoli! Aveti mare grija (in special la comunitatile de copilasi..). O colega tocmai a fost sunata de la gradinita ca sa mearga sa-si ia fata acasa ca deja i-au aparut bubitele; cu exceptia a 3 copilasi, toti ceilalti colegi de clasa sunt acasa in covalescenta.Noroc ca eu am facut deja varsatul asta de vant (prin facultate ), ca acum stateam cu grija!

Va pupam si va dorim o seara placuta!

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

cami,m mersi de explicatii, nu am inteles prea multe....., decat ce era important: sa avem grija la taxiuri...... cunostinte nu avem in Bucuresti. oricum ami e pana mergem.ms. spor la shoping!!

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!


16+ mami de baietzel sau fetitza ???

poza eco bb si burtik


www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/96494.birthdue.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

cu exploziile calmati-va! A anuntat si la TV o mina in Siberia a explodat cu 39 de morti si 170 de raniti!

BBde ce nu pleci de pe TM, e mult mai simplu! Ai 2 variante de pe Buc. sau taxi care te costa ceva, sau 2 autobuze, se schimba in piata cu Sofitelul!



PUSSI 11+ din care unul

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

bb varianta cu 783 este cea mai buna, exact cum ti-a explicat si anacami, de la gara iei metroul pana la P-ta Victoriei, o singura statie de metrou, si de acolo acest 783, dar vezi sa fie in timpul zilei nu noaptea, ca circula numai pana la ora 9 parca. Si la P-ta Victoriei sa aveti grija unde iesiti, ca sunt mai multe iesiri, mai intrebati si voi lumea, eventual persoanele de la ghiseul de cartele de la metrou. Sau mai e varianta sa iei de la Gara (este vizavi de Gara, iesirea de la casele de bilete) autobuzul 205 pana la Piata Presei Libere si de acolo autobuzul 783.

Anca 17+ Elena

Mergi la inceput