PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (47)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramoon spune:

'neata fetele!
m-am lamurit cu zvonul ala si pana la urma am iesit ieri spre seara un pic...
Babee imi pare rau!
super haiose piersicutele!
eu am incept de ieri sa-i dau bucatele de painica in ciorbita si in pireul de fructe bucatele de biscuiti dar ori igneste ori ii scoate si papa doar pireul...si papa cam rau nici nush ce sa fac...ma gandeam sa-i dau siropel din ala pt pofta de mancare Liv 52 (parca) mai da cineva la bbi liv 52?dar papa rau cred k mai mult de lene sa mestece frate, n-am vazut asa ceva e asa de smechera...mama-mama! dar parca m-am saturat sa-i tot pasez...
voi ce ati mai facut de papa pt bbi?

www.dropshots.com/ramoon" target="_blank">poze Timeea

Ramona si Timeea (04.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARILLA spune:

quote:
Originally posted by miti2004

Sarilla da, asa face Alex cand rade fortat, adica e bagat prea mult in seama ! noi zicem ca rade de politete cand facem noi glume nesarate si sa nu ne faca sa ne simtim prost :)

miti, mamica de 20 iunie 2006
POZE_Alex
www.dropshots.com/mitilica" target="_blank">FILME_Alex



...misto..si Razv are un zambet de complezenta..asa...cat sa nu zici ca nu te baga in seama..

SARILLA si RAZVAN, copilu' atomic
www.dropshots.com/SARILLA" target="_blank">FILME,POZE,COMENTARII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

neata fetele...
nu am avut timp nici sa respir zilele astea ...imi pare rau ca nu am apucat sa pun pozele...mishi iarta-ma pls...nici azi nu am cum ca nu le am aici...e haos general
babee imi pare tare rau ...dar sa DEie Domnul sa vina bb3 cat mai repede
miti sanatate mult puiului
ramoon cand nu papa rares nimic mi-au dat si mie sa ii dau liv 52 si ia-m dat o luna 10 zile

referitor la constipatie...e jale mare...luni dimineata mergem la spital la emilia irza sa ii facem irigografie...ceva cu bariu nu stiu exact ce inseamna dar sunt tare suparata...stie cineva ce inseamna asta?
va pup


bulinuta mamica de bulinel dragutel

www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Of...e destul de greu.Ne mai dorim un copil, eu mai mult creddar nu inteleg de ce a fost asa.Eu n-am mai avut probleme, singurele dati cand am ramas insarcinata a decurs totul bine.Medicul ar fi spus ieri ceva de rani pe col, eu mai am experienta dupa prima nastere cu multe rani si cauterizari la fel de multe, cu un Pap prost chiar foarte prost si apoi totul bine...luni sa merg sa imi fac analize pentru tot ca simt eu ca e ceva -o carenta pe undeva.Multumesc frumos de incurajari Cand va fi va fi, sanatosi sa fim.

Rebecca mananca asa:
la 6-310 ml lapte
la 11-cam 250 grame mancare gatita
la 13 bea ceai ca e setea mare si cere(am probat cu mancare si nu vroia)
la 15 cam 300 grame fructe sau branza cu fructe sau iaurt cu fructe(iaurt simplu facut cu fructe pasate)
la 20 iarasi 310 ml lapte

Intre mese mai rontaie cate un bicuitel, putina painica asta daca il si vede pe Phillip.Astazi am facut fasole verde sa vedem daca o sa ii placa.Nu a mai luat mult in greutate, de-abia are 9 kg dar ma consolez ca fetele sunt mai suple si ca nu trebuie sa o compar cu Phillip care a fost urias.

Zi frumoasa tuturor si Bulinuta voua si mai multa.Si Phillip a avut probleme cu constipatia dar nu asa

-----------------------------

Gabriela, Rebecca si Phillip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

fetele eu stiu ca mierea se da dupa un an...dar el are 10 luni...credeti ca e prea devreme sa ii dau? ca cica ajuta mult la constipatie...nu stiu ce sa mai fac

bulinuta mamica de bulinel dragutel

www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena24 spune:

BULINUTA27 Eu stiu ca irogografie inseamna ca trebuie sa-i bage prin putulica o sonda vezicala si o substanta de contraxt( nu e bariu) ca sa-i vada toate vezica urinara si toate caile ........dar nu trebuie sa te sperii ca am auzit ca nu doare dar nici placut nu este ci doar ustura !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryion spune:

Offf ce greu merge netu' ... de bine ce am platit ieri factura.

Sarilla si pt voi!

Romaniaau mai sunt bebelusi silueti. Tu stai mai bine, al meu Darius, la 9 luni avea 7700 gr si 72 cm.
Azi mergem iar la masuratori.

Babee ce de lapte papa papusica ta!

Buli mai asteapta un pic cu mierea. Zic si eu, parerea mea!

As vrea sa scriu mai multe, dar stau foarte prost cu timpul si nici netu' nu merge bine.


VARSTA DARIUS-THEODOR

DIVERSE DARIUS MURDARICI POZE NOI CU DARIUS



Mary mamica lui Darius-Theodor (14.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryion spune:




10 lunisoare

Antonia, fetita lui Genie

Ioan Alexandru, baietelul lui Rucx




VARSTA DARIUS-THEODOR

DIVERSE DARIUS MURDARICI POZE NOI CU DARIUS



Mary mamica lui Darius-Theodor (14.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

elena poate nu am inteles eu bine cum se cheama exact dar nu are de ce sa umble la puta ca nu la vezica e problema...ci la intestinul gros...vad io luni
maryion si eu as mai sta dar zau ca nu mai stiu ce sa ii mai fac

bulinuta mamica de bulinel dragutel

www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryion spune:

Buli sanatate multa lui Bulinel.
Te cred, stiu cum este sa te apuce disperarea.
Tu ai trecut prin mai multe. Dar eu cred esti puternica si vei trece peste toate impreuna cu Bulinel dragutel.


VARSTA DARIUS-THEODOR

DIVERSE DARIUS MURDARICI POZE NOI CU DARIUS


www.flickr.com/photos/8471782@N02/" target="_blank">DARIUS SMECHERAS


Mary mamica lui Darius-Theodor (14.07.2006)


Mergi la inceput