PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (47)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Lushk stai linistita ca nici Rebecca mea nu are nici un dintisor, la aproape 10 luni.Asteptam si noi cuminti ca apar ei, nu ramane copilul fara dinti.Hartie n-o las sa roada, ii roade masinutele lui Phillip in schimb.

Eu sunt trista, am pierdut o sarcinaAm aflat la medic, avusesem menstruatie si la 4 zile iarasi si asa am aflatBysko deci uite la mine a fost

-----------------------------

Gabriela, Rebecca si Phillip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARILLA spune:

quote:
Originally posted by miti2004

iata-l si pe Alex sambata, radea ca o cioara, ca asa face cand se prosteste :
http://www.dropshots.com/day.php?userid=194931&cdate=20070524&ctime=085507

Bysko ce sa patim ? scuze, dar nu mai stiu ce ai intrebat ?

miti, mamica de 20 iunie 2006
POZE_Alex
www.dropshots.com/mitilica" target="_blank">FILME_Alex




Chiar el face asa?Nu-mi vine sa cred..m-am uitat de vreo 3 ori...e tare dragalas..eu credeam prima data ca tu faci si el doar rade......e dulce foc!

SARILLA si RAZVAN, copilu' atomic
www.dropshots.com/SARILLA" target="_blank">FILME,POZE,COMENTARII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARILLA spune:

quote:
Originally posted by maryion


www.flickr.com/photos/8471782@N02/" target="_blank">Eu sunt Darius-Theodor si sunt un smecheras.
Uitati-va si voi.
Nu este asa?



VARSTA DARIUS-THEODOR

DIVERSE DARIUS MURDARICI POZE NOI CU DARIUS



Mary mamica lui Darius-Theodor (14.07.2006)




Parol!Smekeras cu acte-n regula!

SARILLA si RAZVAN, copilu' atomic
www.dropshots.com/SARILLA" target="_blank">FILME,POZE,COMENTARII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARILLA spune:

Babee imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat.....dar sunt sigura ca o sa mai fie ocazii si va fi bine pana la urma, daca va doriti si bebe 3. Pana atunci, succes la practica!


P.S. Va doriti si bebe 3? Bravo voua!

SARILLA si RAZVAN, copilu' atomic
www.dropshots.com/SARILLA" target="_blank">FILME,POZE,COMENTARII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eugcem spune:

miti2004 : exact asa rade si al nostru. Ma prapadesc de ras cand il aud. Da' ce m-am distrat ca ai zis ca rade ca o cioara :))))))))))))))))

Eugenia si Nicolae mic (18 iulie 2006)

http://new.photos.yahoo.com/eugeniacroitoru/album/576460762390905087

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami-mami spune:

Lushk nici noi nu ne putem lauda cu vre-un dintisor. Stiu ca dintii pot iesii chiar si la 1 an fara sa fie nimic in neregula. Dar noi nu ne prea putem lauda cu nimik, nu spune mama, nu spune tata, nu merge de-a busilea, nu s-a ridicat in picioare, si cand vad ca si dinti ioc, ma cam apuca disperarea. De-abia astept sa pot sa-i dau si mancare nepasata. Am incercat, dar bucatile (oricat de mici si de moi, de ex legume fierte, pasate cu furculitza)mi le scuipa, desi in restul timpului roade tot. Biscuitzi sau paine mi-e frica sa-i dau inca.
Oricum, sper sa fie rezistenti, daca pritoceste la ei atata

Bysko da,inseamna ca n-am patit asa ceva, altfel ti-as fi raspuns mai de mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miti2004 spune:

Babee imi pare tare rau.... Eu am inteles ca sarcinile astea care se elimina singure inseamna ca erau embrioni cu probleme, asta adica in cazul femeilor care au copii, adica nu a celor care pierd sarcina dupa sarcina...nu stiu daca e adevarat sau nu....

miti, mamica de 20 iunie 2006
POZE_Alex
www.dropshots.com/mitilica" target="_blank">FILME_Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miti2004 spune:

Sarilla da, asa face Alex cand rade fortat, adica e bagat prea mult in seama ! noi zicem ca rade de politete cand facem noi glume nesarate si sa nu ne faca sa ne simtim prost :)

miti, mamica de 20 iunie 2006
POZE_Alex
www.dropshots.com/mitilica" target="_blank">FILME_Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Babee si sa dea Dumnezeu sa te refaci repede si sa vina BB la fel de repede pe cat vi-l doriti voi.

Miruna + Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romaniaau spune:

Buna dimineata mamici si piersicute,

Noi am lipsit citeva luni de pe forum pentru ca am venit in Romania. Ne-am acomodat foarte bine la mamaie si tataie, dar nu prea am luat in greutate. Sintem printre cei mai mici bebei, la 9 luni avem doar 8kg si 70cm.
http://new.photos.yahoo.com/romaniaau/album/576460762402000732
Am facut citeva pozici in Romania, intre 5 si 8 luni.

Cind am venit acasa ne-au iesit doi dintisori jos, ne-am ridicat singurei in picioruse tinindu-ne de patut, dar pe jos inca cerem sprijin. Vorbim toata ziua, spunem mama, ta-ta-ta, baba, dada si altele pe limba lui, nu mergem deabuselea. Am inceput parca sa mancam mai cu pofta, adica nu mai aruncam chiar atit de multa mincare.

Asistenta de aici ne-a recomandat urmatorul meniu:
-dimineata cereale cu fructe
-la prinz mincare gatita
-dupa amiaza mincare gatita
-seara cereale

In plus bea cite 125ml lapte NAN2 dimineata, seara si de 2 ori pe zi, cind se culca. Cam 500ml lapte pe zi.

Va rog frumos sa imi scrieti si mie pe adresa romaniaau@yahoo.com parola cu care se intra pe adresa de email comuna, sa incarc melodii pentru copii pentru ca sintem in mare trebuinta.

Va multumim frumos si

Mergi la inceput