Bucurii de sept-oct 2006 (66)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Marina eu 3 zile ii dau iaurtul tinut la frigider, nu cred ca e vreo problema, eu il pap si dupa 3 zile si e fff bun.

Vazut Vladone si Ruxandra, doamne ce au mai crescut!

Andreea ce tupeu pe tipa aia! Cred ca ai reactionat normal, eu as fi facut la fel.

Pt. tatici de Vladut si Seby


*****************************************Mirabela, mamica fericita de DAVID STEFAN (21.09.2006),
www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank"> site-ul nostru si povestea nasterii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Pufy, sanatate pufisorilor!
Eloise, la multi ani sotului tau!
Lexi, multumesc pentru informatie, ma pun pe citit...
Gety, Maria a vrut doar sa-si ajute taticul, de aia a bagat manutele in planse...
Andreea, noaptea este pentru somn, nu pentru batut oamenii la cap cu comenzi pe care nici nu le onorezi! Iar voi aveti si copil mic, cu atat mai mult nu trebuie sa fiti deranjati! Bunul simt dicteaza ca nici macar telefon sa nu dai cuiva dupa ora 22 (maxim)... Discuta cu sotul tau, calm, poate rezolvati problema... si mie imi venea greu sa refuz pe cineva, dar am ajuns la concluzia ca cel care ajuta prea mult si prea des este luat de fraier si am inceput sa mai spun si NU, nu pot, imi pare rau... si am avut surpriza sa fiu lasata in pace. Ascult pe oricine vine la mine cu o problema, dar eu hotarasc cat si daca ma implic. Fiind totusi vorba de afaceri, o discutie diplomata se impune, daca are urechi de priceput clienta aceea, daca nu, nu cred ca e pierdere mare, mai ales ca nu plateste la timp; daca e sa fim rai... se poate spune mai departe ca e rau platnica, sa vedem cine o mai serveste...


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Eloise si Mexxa, la multi ani sotilor vostri! Petrecere frumoasa! Vreau si eu la restaurantul chinezeeesc Da' fii-mea sigur n-ar sta cuminte...

de Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Lilina, e grozav Vladut al tau, si imi place mult cum il imbraci . Ce mic a ramas Tweety!

Andra si www.babiesonline.com/babies/v/vladutz/" target="_blank">Vladut (14.10.2006)
Cum a venit pe lume Vladut
puiul meu creste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Inteleg ca la Bucuresti e acum mai racoare decat in Moldova. La noi in Iasi e macel. Fetelor, cum rezistati? Ieri cel putin... se intunecase pe la 6 seara, era innorat bine de tot, a inceput chiar sa tune, si tot era sufocant de cald. Cred ca erau vreo 35 de grade, si asta seara, pe la 7,8. Asa a si ramas, ca de plouat nici vorba. In casa avem 28 de grade, abia rasuflam de caldura. Pe copil il tin adesea numai in pampers, si stam cu geamurile deschise. Se mai face si un pic de curent de la deschisul usilor, si din cauza asta a facut ceva muci (sper sa nu se agraveze si sa raceasca de-a binelea) dar pur si simplu nu avem incotro, altfel e irespirabil!

Andra si www.babiesonline.com/babies/v/vladutz/" target="_blank">Vladut (14.10.2006)
Cum a venit pe lume Vladut
puiul meu creste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Eloise, ce cuminte statea Vladut la restaurant...

Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Salutare din nou...ce sa zic de impacat ne-am impacat noi dar culmea...exact azi a trebuit sa plece din Iasi...maine fiind ziua lui , insa nu stie daca vine maine...
Sunt suparata ca mie aceste evenimente imi place sa le petrec in familie...

O sa ii fac un tort sa fie acolo...o sa il gaseasca cand va veni...dar sunt atat de saturata de situatie asta.
Acusi e nunta si nu avem nimic pregatit...
De oboseala nu mai zic ca stau toata ziua cu Sebi, iar seara cad lata, si culmea tot mie mi se reproseaza ca nu mai sunt femeia care eram....

Ohh tare dezamagita sunt in ultimul timp.




^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
, mamica de Sebastian-Mihai ( 10.09.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Andreea, ce rau imi pare...
Ai cu cine sa-l lasi pe Sebicu vreo doua ore? Du-te la coafor, fa-te trasnet, pregateste niste hainute care-ti vin bine (sau...) si asteapta-ti sotul... Daca nu functioneaza... lasa-l o data pe el cu Sebicu, si tu fa-ti treaba prin oras, vreo doua ore, dar nu lasa prea multe pregatite pentru copil, sa le faca el... Eventual cand te intorci ii poti spune ca nu mai e barbatul care era
Sigur poti sa nu faci nimic din ce ti-am scris, dar astea mi-au trecut prin cap cand am citit mesajul tau...
Ar mai fi o alternativa, sa nu faci chiar nimic, "poate trece..." dar asta nu duce la nimic bun... Macar o discutie serioasa, argumentata, calma...
Tin pumnii!

Alexutzo, tu pe unde-mi esti?


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Sincer is satula de atatea discutii serioase in care se promite pt 2 ore..apoi se uita.
Nu pot sa merg nicaieri fara Sebi , nu avem pe nimeni care sa ne ajute nici macar juma de ora.
Pt nunta va trebui sa angajez pe cineva....

Revin k plangeee


^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
, mamica de Sebastian-Mihai ( 10.09.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Eloise, stii de ce ma gandeam la tuns? Ca a inceput perisorul sa creasca, dar in trepte. La spate e mai cheala stil dungulitza, cum s-a frecat capsorul de pat, motzul e mai mare, pe laterale e mai lung ca-n spate, dar mai scurt decat motzul si tot asa.
Si la noi e foarte cald in casa, dar eu ziua stau mai mult in camera mare, iar noaptea dorm in camera mica.
La multi ani sotzului tau! Si tu si Mexxa aveti sotzi nascuti in zodia Gemeni.


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput