Bucurii de sept-oct 2006 (66)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Neata tuturor.

La multi ani Bucuriilor de 24!
Fetelor, ati citit subiectul de la Generale, "Explozie la Rusi"? Am primit si eu mailul acela ieri dupa-masa la servici. Sper totusi sa nu fie adevarat

Pufy, imi pare rau de Pufisori, uite un sa se faca repede bine!

de Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Marina, Lexi !
Adevarul e ca de vreo 5 luni n-au mai fost raciti....nu ca-mi era dor de muci.....
Eu il suspectez pe Alesio ca a racit in week-end la tara.....dar nu stiu sigur.....oricum nu mai conteaza, important e sa le treaca repede!

.....fug la treburi.....

Eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

salutare bucurii

iaca si eu la apel; nu mai apuc nici sa respir, desi mi-e un dor de voi de nu mai pot. Patricia nu mai sta nici un minut fara mine, se ridica direct in picioare si trebuie sa ne plimbam toata casa.

pufymic multa sanatate la puiuti. si aici multe prietene au copii bolnaviori, cu rosu in gat si puroi

microbu, ai o gargarita frumoasa foc!

Marina, LA MULTI ANI PT. ANA! Sa creasca mare, sanatoasa si sa va aduca multe bucurii! (scuze pt intarziere)
pupici





***************************************************
mami fericita de PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Un pic n-am fost atenta ca si-a bagat Maria manutzele in plansele lui taica-su. Noi deja am fost afara, am plecat pe la vreo 8 si un pic.

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Salutare!

Sandra -ici pentru o gargaritza frumusica si dulce! Tare bine ii sta in natura . Si chiar ca avem carucioare la fel

Sephora, doamne fereste, cum sa ma supar in legatura cu ochelarii... Dar sa stii ca la Chicco exista si 0+ (nou nascut pana la 1 an), 12+ si 24+ cum spui ca aveti voi. Nici eu nu ii pun ochelarii decat pt scurt timp, cand lumina e f f puternica si ma dor si pe mine ochii, ca adult. Nu vad de ce ni se recomanda noua, oamenilor mari, sa ne protejam ochii vara cand soarele e extrem de puternic, dar copilul trebuie sa se adapteze la mediu. Oricum nu il plimb pe afara la orele nerecomandate. Ochelarii sunt doar in caz de forta majora , si pt durate scurte (dupa aceea ii ia si-i musca )

Lexi, ce explozie ? Ma duc acum sa citesc...

Andreea, esti de un calm absolut. Eu as fi spintecat clenta. La multi ani anticipat pt sotul tau !(in caz ca uit sau nu intru maine). Al meu se aniverseaza astazi


Andra si www.babiesonline.com/babies/v/vladutz/" target="_blank">Vladut (14.10.2006)
Cum a venit pe lume Vladut
puiul meu creste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Sanatate pufishorilor mititei.
Mexxutza, sa se rezolve totul bine. Daca este geaman, ca si noi, ii trece repede supararea (in caz ca s-a suparat). Oricum, e de stat de vorba, dar nu la suparare.
Voiam sa va intreb: intentionati sa tundeti odorul (marimea 0 cu aparatul de tuns) pana la varsta de 1 an (cand se taie motzul)?


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

eloise, La multi ani sotului tau! si sa traiti fericiti pana la adanci batraneti




***************************************************
mami fericita de PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Andra, multi ani "lui al tau" Asa, cred ca am pus tot ce era de sarbatoare.

Andreea, idem si pentru "al tau"

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Multumesc fetelor pentru urari! Le voi transmite!

Mergem sa sarbatorim la restaurantul nostru chinezesc preferat (unde am mai mers cu Vladut si alta data, si a fost foarte cuminte), dar de sarbatorit cu adevarat vom sarbatori sambata, cand vine sora lui, cumnata mea adica, cu fetita de 1 an si 3 luni (pentru prima data se vor intalni micutii verisori ), atunci vom merge la un mega picnic in natura si sper ca va fi foarte frumos!


Andra si www.babiesonline.com/babies/v/vladutz/" target="_blank">Vladut (14.10.2006)
Cum a venit pe lume Vladut
puiul meu creste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Gety mie parca mi-e mila sa-l tund. Desi mi-e mila si acum, cand are parul prea lung, transpira, ii intra in ochi, ii sta ciufulit... si totusi arata foarte dragut asa. Nu din superstitie... dar parca nu as putea sa ii tai perisorul. Abia i-am taiat o suvitza mica pt albumul bebelusului....

Am si eu o intrebare: Cat fierbeti legumele? Ca am citit ceva ce m-a pus pe ganduri: cica dupa 20 de minute nu mai ramane nimic din ele decat un terci fara pic de substante nutritive. Eu le fierbeam o ora fix, acum am scazut la 40 min.


Andra si www.babiesonline.com/babies/v/vladutz/" target="_blank">Vladut (14.10.2006)
Cum a venit pe lume Vladut
puiul meu creste...

Mergi la inceput