Miresele anului 2005 (32)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

uliu uliu ce de conversatii!!!!
Pai deh voi aveti timp....eu oha!
M-am apucat si de munca la domiciliu. Fimiu ma alearga prin casa toata ziua. MERGE SINGUR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Asta da realizare ca eu nu mai puteam de spate. Afara imi e frica sa il las ca fuge si cade. Asta e diliu rau!!! Seamana cu masa. Vrem sa mergem la mare si noi la sf lui august.
Olguttza deja??????? Pai vezi ca fetele cam au dreptate cu nervii astia si cu bigudiurile. CAt despre par cat mai scurt ca sa nu aiba de ce sa traga fieta. La mine zilnic e un smoc printre de degetele micului print tipator.
Va pup si o sa mai intru cand o sa mai pot

Ioana de Andrei Vladimir(24.07.2006)
nunta Vladimir Botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Wow, Nusha, ce de si bebei in jurul tau, sigur te vei "molipsi" curand

Noi am tuns-o pe Maria. Imi vine sa plang, mi se parea asa de frumoasa inainte, mai ales ca incepuse sa faca buclite pe la urechiuse...(iata o poza spre exemplificare) Dar era necesar pentru ca e plina de bubite de la transpiratie si am zis ca daca o tundem poate nu mai transpira asa de rau la cap.

de Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

Buna ziua miresici!

Nu dati cu rosii da` bebelina imi ocupa cam tot timpul si cind mai intru pe forum stau mai mult pe la scutece.

Sa ma laud si io un pic: bebelina mea are aproape 5 kg la sase saptamini, iar duminica pe 3 iunie avem botezul si aniversarea a doi ani de la nunta.
In general suntem bine , ne luptam cu colicii din cind in cind...si mami cu diverse dureri de burta si de spate....da` mergem inainte si speram sa revenim la forma initiala.

Avem si noi pozici in link


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Roxygeo, ce frumoasa e fetita ta! Sa va traiasca! Si petrecere frumoasa la botez!

de Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rally spune:


Olguttza, esti o scumpa; mi-au placut pozele tale la nebunie. N-am mai vazut o graviduta asa simpatica. Iti doresc muuuuulllta rabdare..
Ioana 81, bravo pentru primii pasi; e extraordinar.
La noi, deocamdata nici o veste de genul asta , mai copilarim putin; mergem la petreceri, la gratare, mai afcem niste scoli in plus peste ce avem....o gramada de treaba si ziceti si voi, cand sa avem timp de facut copii?
va pup dulce dragutzelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

quote:
Originally posted by rally


Olguttza, esti o scumpa; mi-au placut pozele tale la nebunie. N-am mai vazut o graviduta asa simpatica. Iti doresc muuuuulllta rabdare..
Ioana 81, bravo pentru primii pasi; e extraordinar.
La noi, deocamdata nici o veste de genul asta , mai copilarim putin; mergem la petreceri, la gratare, mai afcem niste scoli in plus peste ce avem....o gramada de treaba si ziceti si voi, cand sa avem timp de facut copii?
va pup dulce dragutzelor



Aa, deci nu esti tu...Era o graviduta, raly, la mamici de noiembrie-decembrie 2007 parca, si ma gandeam ca a fost numele scris gresit acolo, cu un singur l Crdeeam ca tu esti. Pai atunci spor la treburi!

Editez: e la mamicile de ianuarie-februarie 2008

de Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

am vesti noi: ne iese primul dintisor. bineinteles cu maraielile de rigoare.

de duminca am inceput si noi diversificarea. deocamdata suntem la mar, dar nimic nu se compara cu tzitzica.

Andrei (16.12.2006)
poze
botezul lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Wow, Monique, felicitari pentru iepuras! Inarmeaza-te cu muuulta rabdare!

de Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rally spune:


Sa va traiasca copilasii si sa va bucurati de ei! Sa aveti o zi frumoasa azi si sa le faceti toate poftele. Sa nu uitati de voi ca pana la urma si voi sunteti niste copii, dar ceva mai mari(pe mine deja m-a sunat mama).....
Va pup dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

quote:
Originally posted by anangel_lexi

Wow, Monique, felicitari pentru iepuras! Inarmeaza-te cu muuulta rabdare!

de Maria Cornelia (20.09.2006)




merci. dinainte sa nasc m-am inarmat cu rabdare. recunosc ca am avut si cateva momente in care mi-am pierdut rabdarea. dar mi-am revenit.

azi mergem la o nunta, cu tot cu copil. mi-am cumparat si rochie de seara in care sa pot alapta, ca eu tot vacuta milka. nu vom tine prea mult copilul la nunta.
sper sa fie tot asa de sociabil ca si pana acum.

Andrei (16.12.2006)
poze
botezul lui Andrei

Mergi la inceput