Miresele anului 2005 (32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

hauliu, tre sa-mi intorc chilotzii pa dos, la cat de "oachesha" sunt! multzam mult de aprecieri, la toate!

sa stiti ca, la modu cel mai serios, ma gandesc cum o sa fie dupa aia, cum, vorba Monicai, o sa-mi puna fii'mea paru pa moatze, desi am doar trei fire, si-alea scurte! am niste vecini care au un bebelush (nu'sh daca e in blocu meu sau vis-a-vis, ca doar il aud), care urla din toti rarunchii aproape toata ziulica, cam de o saptamana (cre'ca e proaspat adus de la maternitate). rasuna cvartalu de blocuri! da numa ziua! il aud pe el si ma gandesc la mine... si simt ca intru deja in depresia postnatala!

Ioana, sper ca la anu pe vreme asta sa-ti facem o vizita pe la gradi, a?

Alexandra, presimt ca tu o sa ti-o mariti inaintea mea!

Zozelo, tu ne mai tii mult in sah?

apropo, fetele: de Nusha mai stiti ceva? ca n-am mai zarit-o si stiu ca nu-i a buna cand dispare asa, subit...

www.youtube.com/watch?v=wsTVfwWlfy4" target="_blank">32+ www.youtube.com/watch?v=9vNE-mRdkBk" target="_blank">

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

De la nunta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Chiar, si eu m-am gandit azi la Nusha, oare ce-o face? Nushooooo, mai da si tu un semn de viata!
Olguttzo, bine ai facut ca te-ai tuns! fii-mea m-a chelit de tot de cat ma trage de par. Si cand ma vede ca-mi desfac parul, intinde manutele, deschide gura ca un pestisor si tremura toata de nerabdare sa ma insface!

de Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

io n-am avut paru (mai) mare decat la nunta. pt. un scop nobil, deh!
cand m-am cunoscut cu sotu, eram tunsa 2. el era 3! compatibilitate din prima, ce sa mai vorbim...
dupa aia, el era ala cu plete in familie. mereu ne zicea lumea ca o sa ne confunde cupilu. acu s-a tuns si el, cre'ca de nervi!


www.youtube.com/watch?v=wsTVfwWlfy4" target="_blank">32+ www.youtube.com/watch?v=9vNE-mRdkBk" target="_blank">

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

De la nunta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

o gasii pe Nusha la un topic pe generale. cre'ca ne ignoreaza doar...

www.youtube.com/watch?v=wsTVfwWlfy4" target="_blank">32+ www.youtube.com/watch?v=9vNE-mRdkBk" target="_blank">

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

De la nunta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

quote:
Originally posted by olguttza

o gasii pe Nusha la un topic pe generale. cre'ca ne ignoreaza doar...

www.youtube.com/watch?v=wsTVfwWlfy4" target="_blank">32+ www.youtube.com/watch?v=9vNE-mRdkBk" target="_blank">

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

De la nunta...




fetele stiu ca n-am scuze dar chiar nu am mai intrat ca n-am nicio noutatede burtica nici nu vine vorba nush cand s-o mai intampla si la noi minunea...

chiar acum realizez ca e urat din partea mea ca n-am mai intrat deloc...scuze tuturor...dau cate o floricica la fete sau la mamici mai bine zis

olguttza ti-am admirat pozele cu burtica chiar esti o gravidutza frumoasa sa stii te-am si scuipat

uitam sa va zic....intre timp familionu a crescut a nascut sora mea in aprilie(nu mai stiu pe cat) pe erica de 3.1kg....acum se chinuie cu colicii dar este o scumpete oricum

va pun si niste poze cu erica http://new.photos.yahoo.com/nushulica/album/576460762398198858

scuze inca o data pentru absenta si promit ca nu mai fac


INGRID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Olguttza, te asteptam!
Nushulica, sa-ti traiasca nepotica! Frumusica foc!

Ioana

bebe?! - decembrie 2006



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

azi am fost cu andrei la control. se pare ca inca nu-i ies dintii.
bineinteles ca azi a fost cuminte, mai ales cand am mers la medic, ca doar trebuia sa faca impresie buna.
are 68 cm si tot 8400g.

Andrei (16.12.2006)
poze
botezul lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

quote:
Originally posted by m_monique

azi am fost cu andrei la control. se pare ca inca nu-i ies dintii.
bineinteles ca azi a fost cuminte, mai ales cand am mers la medic, ca doar trebuia sa faca impresie buna.
are 68 cm si tot 8400g.

Andrei (16.12.2006)
poze
botezul lui Andrei



monica nu te ingrijora prea tare cu dintisorii ...nepoatei mele ingrid care are acum 1an si 5 luni i-a iesit primul dintisor acum o luna abia iti dai seama ca toti stateam calare pe saracul copil si ne holbam zilnic sa vedem daca-i iese vreun dinte am dus-o si la dr si a facut saraca niste serii de vaccinuri la cate 2 saptamani timp de 2 luni parca...nu mai stiu exact si tot degeaba

abia acum i-au iesit si deja se spala pe dinti...pardon dinte ii place la nebunie


INGRID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Nushulica, sa-ti traiasca nepotelele, tare dulce e mezina! Nu ca cea mare n-ar fi! Si pe cea mica tot voi o s-o botezati?

de Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

quote:
Originally posted by anangel_lexi

Nushulica, sa-ti traiasca nepotelele, tare dulce e mezina! Nu ca cea mare n-ar fi! Si pe cea mica tot voi o s-o botezati?

de Maria Cornelia (20.09.2006)




alex din pacate nu va fi si erica finutza mea ca deja are nasi dinainte sa se nasca daaar...am o alta veste buna finutza mea de cununie e si deci botezam sigur dar ea naste abia in decembrie...mai este

mariutza ce face??ce progrese a mai facut?


INGRID

Mergi la inceput