Mamici de Noiembrie - Decembrie 2007 (26)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

ANACAMI..multumesc frumso pt raspunsuri..nu mai sunt chiar asa speriata dar tot am ceva pe suflet ..de abia astept sa ajung sapt viitoare la dr sa-mi spuna excat daca este totul ok sau nu...cel mai frica imi este de o nastere prematura..adica vreau ca bebe sa nu sufere ..sa fie dezvolatat cum trebuie sa nu aibe probleme

ROXANA 18+ GEORGE IONUT
sa ne traiasca baiatul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

ALFA ANCA..inca nu stiu nimic..adica am facut sapt trecuta ecografia asta si DR IOSUP mi-a spus ca este totul ok..mi-am aruncat si eu ochii pe ecografie si mi s-a parut ca este in regula(la cat ma pricep eu)...si astazi m-am uitat mai atenta pe ecografie si am luat-o la rumegat bine si am cautat pe net si cat am inteles si eu mi s-a parut ca in artera stg valoarea este mai mare ...si am inteles ca nu prea e in regula dar nici nu ar trebui sa ma sperii f tare..chiar nu inteleg ..adica toata sarcina am stat acas, m-am odihnit mult, am incercat sa fac totul ca la carte..dar vad eu ca nu depinde numai de mine...

ROXANA 18+ GEORGE IONUT
sa ne traiasca baiatul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

mi-am adus aminte, Roxana, Tutunaru pt valori usor crescute ale IR putin peste 0.6 da tratament cu magneziu(mie mi-a zis sa iau numai 1 pliculet pe zi de la Aditiva ca am numai 0.64), putin mai mari de valoarea mea da 4Magne B6 pe zi, sau dc sunt mari (de genul peste 0.8) tratament cu pregnyl, dar nu stiu cat si cum. Dar oricum, dc ajungi sapt viitoare la medic iti va spune el ce tb sa faci. Dar cand ai facut ecografia asta ?

Anca 16+ Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

La mine pe eco scrie ca valoarea in artra uterina stanga e usor crescuta, 0.64, la tine pe eco nu scrie ca e crescuta? Si parca Iosup lu AncaD 8care avea un IR de 0.61 parca) i-a spus ceva de Magneziu. Cine sa ii mai inteleaga si pe dr astia..........

Anca 16+ Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

anacami - daaa ... nu suna rau ... da' nu am companie si nu-mi place sa colind singura magazinele ... deja am facut-o sambata pt. ca eram in cautare de cadouri pt. un prieten de fam. si pt. sot (sarbatoriti de C-tin si Elena) ....

Petronela

puiutul mult dorit !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catus76_ro spune:

salutare burtici si mamici!!!
tocmai am papat niste cartofi fierti cu branza rasa si gogosari in otet........mmmmsuper bun si aveam o pofta!!
felicitari pt fetele care au mai aflat sexul bebeului
eu maime merg la dr de fam sa-mi iau rezultatele analizelor...sper sa fie de bine...apoi tr sa le duc la dr ginecolog!!!
ieri am facut ordine in haine si cred ca aprope jumate din ele le-am eliminat...imi erau cam fixe si inainte!
fetelor eu am adunat capsuni din gradina soacrei, le-am pus zahar si nu prea pot sa le mananc...oare din cauza ca or fi prea reci???
catus76 9s+5z

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

eu am terminat papa, merg sa pap, apoi la nani apoi la plimbarica!!
pupici!!

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!


16+ mami de baietzel sau fetitza ???

poza eco bb si burtik


www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/96494.birthdue.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Felicitari Shery!
Unde l-ai facut, cat a durat? ti-a dat si calculul de risc (sau cum se numeste...)?

Petronela,o baie (nu fierbinte), urmata de un somnic? un film sau un desen animat? sau pune-ti muzica si danseaza nitel! sau fa parada modei; daca nu si nu ti-l trimit pe Sebi, te face imediat sa uiti de problemele tale, in schimb dai in altele (cum sa-l faci sa taca, sa mai stea si el 2 minute intr-un loc..)

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Catush, pune-le si un pic de frisca sau ineaca-le in iaurt
Cred ca oi sa imi fac si eu diseara cartofi copti (nici fierti nu sunt rai) cu putin unt si sare...
BB, pofta mare si somn usor!

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

ecografia am facut-o pe 16 mai...cred ca saptamana trecuta a fost asta..dr Iosup parea foarte multumit si din cauza asta nu am dat mare importanta masuratorilor...pe atunci la unele masuratori bebe avea 17 saptamani si la unele 16 ...mi-a spus ca este dezvolatat normal, are toate organele in regula..insa la 18 sapt gradul 2 de maturitate la placenta mi se pare mare eu stiu ca maxim este 3...plus valoarea crescuta la ir in artera stanga..aveti idee de la ce ar putea fi..am inteles ca una din cauze din ce am gasit pe net ar putea fi faptul ca eu nu prea dorm pe partea stanga ..o sa fac tot posibilul sa ajung zilele astea la dr nu sapt viitoare cum eram programata....

ROXANA 18+ GEORGE IONUT
sa ne traiasca baiatul!

Mergi la inceput