Mamici de ianuarie-februarie 2008 (5)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Gina, felicitari!!!! Cred ca esti foarte fericita!!! Ce bine ca s-a prins puiutul unde trebuie si ca-i bate inimioara!!!
Ma bucur pentru tine!

Adina 9+1


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

quote:
Originally posted by alinushca

Buna tutror,
Ma alatur si eu bucuroasa mamicilor de Ianuarie.
Sa incep cu esentialul:
DN: 26.12.1982 UM: 7.04.2007 DPN: 12.01.2008.
Acum ce as vrea sa impartasesc cu voi cu aceasta prima ocazie este ca in saptamana a 7-a fiind inca nu am gretzuri. Sa mai astept o leaca, nu? Apoi... eu nu am facut teste ca voi pana acum si abia peste o saptamana doua ma duc la prima ecografie si la primele teste specifice (sange,urina si ce-o mai fi). Nu incep prea tarziu cu ele, nu?
Si mai am o intrebare: voi aveti asa "din senin" tot felul de temeri inexplicabile ca ceva ar putea sa nu fie in regula? Ca mi se pare ca e prea liniste la mine in burtica, daca ma intelege cineva...

:) Sanatate!



Alinushca, bine ai venit!!! Bucura-te ca nu ai greturi, poate vin, dar poate nu! Eu nu am greturi, am noroc... am numai pofte!
Si da, temeri sunt normale, toate le avem!
In ce priveste analizele, nu cred ca esti deloc prea tarziu, dar sa te lamureasca fetele care stau in tara, ca eu nu stiu cum e acolo!

Adina 9+1


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

quote:
Originally posted by Carmilia

Irlandeza,am citit pe nerasuflate articolul postat de tine.Mi-l si imaginez pe bebe...de-abia astept sa merg din nou la eco.Va fi la sfarsitul sapt.8.Va fi eco normala,sau tot transvaginala?Mai astept cu vopsitul,desi am niste radacini albe...Voiam sa ma fac mumoasa si sa zic la toata lumea la servici ca voi avea un bebeBafta la scoala!Am gasit un site,nu stiu daca am voie sa-l scriu aici,scuze daca nu,"pic.xhost.ro" care calculeaza sexul lui bebe.Am verificat pe toti cunoscutii mei si e ok.Eu voi avea o fetitaAsa ma gandeam si eu!Tati nu prea...


Carmilia, desi nu cred in miturile acelea a aflarii sexului copilului in functie de data nasterii a mamei etc,am intrat insa si l-am facut si eu si mi-a iesit inca o fetita!
Acum, sunt curioasa in ce masura va fi adevarat!Mai ramane de vazut!

Poze & My Baby Development!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Alinushca - felicitari pentru sarcina si bine ai venit printre noi!

Poze & My Baby Development!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Carmilia, la 8 sapt.ar trebui sa-ti faca eco abdominal, eu asa voi face joi.
Mersi de site, imi iese fetita, la cat de rau imi e si eu cred ca v-a fi fetita.

Gina, felicitari, probabil ovulatia a fost mai tarzie , de aceea bebe e mai mic. Bine ca e sanatos.

Noi 2 singurei

Cum creste pisoiul nostru

7+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

Ginutza: Bravo mami!!! Felicitari pt bebe puternic si luptator!! Eu cred ca o sa ai baiat ca ei cresc mai incet dar si cand cresc

alinushca: bine ai venit printre zuze! griji ne facem cu toatele si cred ca de-aici incolo asa va fi pentru toata viata

carmi: multumim pt site! Mie mi-a iesit fetita

bubuleana
7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Fetele, am mancat un sandwich , mmmmmm, o bagheta , maioneza putina, ham, rosii, salata verde amestecata cu vrza rosie si cascaval cedar. O nebunie. Merg sa-mi mai faca unul, e prea delicios, si cand ma gandesc ca de abia am vrut sa-l iau.

Noi 2 singurei

Cum creste pisoiul nostru

7+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

quote:
Originally posted by bubuleana

Ginutza: Bravo mami!!! Felicitari pt bebe puternic si luptator!! Eu cred ca o sa ai baiat ca ei cresc mai incet dar si cand cresc!

Bubuleano - aurita sa-ti fie gura!Sotul dragul de el, in adancul inimii isi doreste tare mult un baietel si m-as bucura sa aive si el pereche.Insa,daca om avea trei fete sunt sigura ca, nu ne va sade rau.Sanatos/sanatoasa sa fie.

Poze & My Baby Development!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Bubu, noi astea cu stomacul afara,si buda in brate o sa avem fetite.

Noi 2 singurei

Cum creste pisoiul nostru

7+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

quote:
Originally posted by irlandeza

Bubu, noi astea cu stomacul afara,si buda in brate o sa avem fetite.

Noi 2 singurei

Cum creste pisoiul nostru

7+

Hehehhhh...Irlandeza!Nu cred ca-i valabila/credibila teoria.Eu parca te vad ca ai sa ai baiat!


Poze & My Baby Development!

Mergi la inceput