Nou stil de viata (141)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns justasmallkiss spune:


Neatza dragelor.Am trimis azi o pacienta in spital si am acum 3 ore pauza,asa ca intru repede sa va raspund,sa nu spuneti ca sunt neserioasa.

Carmen,intr-adevar conteaza f mult cand te ajuta sotzul.Vad la mine,daca nu m-ar ajuta cu pitica sa o mai duca la gradi,sa o ia...merge cu ea la doctor...in parc...nu m-as descurca nici eu.Eu nu prea pot intra pe net pt ca de obicei in timpul scurt cand sunt acasa ori e sotzul la calculator...ori Delia se uita la desene si oricum am intotdeauna ceva de facut.Acum am sortat hainele pt calcat si m-a luat cu transiratzii cand am vazut cate mi s-au strans.
Deci inca mai alaptezi,e bine pt puisor dar draga de tine...de 6-7 ori pe noapte te trezesti?Aia nu mai e odihna!!!
Am concediu ultima saptamana din iulie si prima din august.Sper sa plecam si noi undeva.
Acasa vreau sa ajung,dar sincer nu stiu cand.Poate candva in toamna.Ma costa acum f mult scoala de soferi(peste 2000 de euro),apoi vrem sa luam ceva o masina ieftina pt inceput,dar ceva tot o sa coste si aia.In concediu sotzul nu vrea sa mearga in Romania,asa ca probabil o sa ii aduc pe ai mei in viitorul apropiat o saptamana,doua aici sa ii vedem si eu o sa ajung acasa cand imi permite timpul si bugetul.
Si eu iti doresc succes in tot ceea ce ti-ai propus si sanatate multa tie si piticilor si bineinteles si lui "tati".
61,5 kg?Woooow.Grosul l-ai dat deja ...acum mai ai doar de "retusat".Felicitari!!!


Dordia2000,merci mult.Pitica e mai bine,nu a mai facut febra dar tuseste ca un magarus,e prost dispusa si nu vrea sa mearga nici in ruptul capului la gradinitza.In fiecare dimineatza urla de o aude toata cladirea.
Pupici la burtica.:-)

Ruxandra,imi place tare mult sa conduc,abia astept sa treaca zilele si sa merg din nou la scoala.Ma descurajeaza ametzitul ala de instructor pt ca imi spune ca nu conduc destul de bine si ca nu reactionez destul de repede pt cate ore de conducere am..Am facut pana acum 7 sedintze de cate o ora jumate,dar pana acum 2 saptamani cand am inceput conducerea chiar nu stiam "cu ce se mananca",deci nu ma mai urcasem in viatza mea la volan.Sper sa reusesc si eu sa ma coordonez in curand.
A trecut roseatza?
Felicitari si tie pt kg pierdute.

Delia,merci mult.Felicitari pt kg pierdut.Nu "mori" de cald? Tot timpul cand dârdâi de frig ma gandesc la tine si imi spun in gand...ce n-as da sa traiesc si eu acolo unde sa fie mai tot timpul cald.

Doina,spui ca s-a cumintzit Onitza,deci pot sa sper si eu ca o sa se mai linisteasca maimutzica mea.Ieri dupa masa am luat-o de la gradi si am plecat in afara Vienei intr-un centru comercial sa isi ia sotul ceva de incaltzat.Nu-ti spun cum am ajuns amandoi acasa...transpirati si cu dureri de cap.Am intrat si eu intr-o garderoba sa probez un sutien si bineinteles cand eram drezbracata vine Delia mea si trage de perdeaua aia sa vada ce fac de m-au vazut toti barbatzii care erau prin apropiere.Mi-a fost o rusine de am zis ca mor!!!
Hahaha,dar la tine vad ca s-a lasat Onitza de prostii si a inceput Doruletz.
Pup mamica frumoasa si tânara si prichindeii nazdravani.

Roxa,sa treaca perioada turbulenta si sa iti revi la normal.

Cristinutza,ce fericita trebuie sa fi pt ca iti vin parintzii.Stau mult?Ce face printzesa frumoasa?A mai fost bolnavioara?Ii place la gradi?Delia nu mai merge deloc cu placere de cand au mutat-o in grupa mai mare.Zi de zi am acelasi circ.Joaca teatru,spune ca e bolnava,ca ii e somn,numai sa o lase in pace si asa se uita alea la mine de parca tin eu copilul bolnav sau joc noaptea fotbal cu el de il duc asa obosit la gradinitza.Condusul...sper si imi doresc din toata inima sa mearga pt ca m-ar ajuta f mult.
Pup dulce si sper sa ne vedem cat de curand pe messeng.

Tzuni ma bucur ca te mai si distrezi.Ce mai faci?Pisicutza?

Mamicadulce,spor la daneza.

Felicitari si celorlalte fete pt kg pierdute.Va urez o saptamana frumoasa si spor la slabit.
Pup dulce fetele frumoase.





IOANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Eu am zis ca vreau la concurs mai ales ca va fi ultimul pt o perioada luuunga. Asa ca...propun ziua inceperii sa fie Marti 29.05.2007 pana pe 26.06 sau...05.07 iar echipele sa fie de cate trei daca ramanem 9 fete in concurs





Diana 6+ mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz



Albastrele ambitioase, maine nu vor mai fi ...GRASE
Dordia, Violeta,Bfly si InaC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimi_dumy spune:

Hello,
Andre_ea, cum ai calculat tu totalul lamaitelor?
Ca mie mi-a iesit alt rezultat: 14,6 kg si 81,1 %
Andre_ea : 1,5 kg pierdute
Diana : 6,5 kg
Adameasca : 2,3 kg
Mimi : 4,3 kg

Va pup.

Andre_ea -DianaMirela - Adameasca - Mimi

Mimi & Daria (4 nov 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

Bun, pentru urmatorul concurs care din partea mea poate sa inceapa si de maine dar... majoritatea hotaraste imi pun un target de 5 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bfly spune:

Buna fetele!

Miiiiiii de scuuuuze dordia, ca n-am putut intra ieri!

Astia ne-au tot intrerupt curentul, plus ca am avut musafiri gramada pentru ca am sarbatorit ziua mea onomastica. Nu-mi place sa recunosc, dar ma cheama si Elena.

Zilele astea am avut rusii pe cap (inca ii mai am vreo 2 zile), asa ca n-am mai putut face prea multa miscare, iar cantarul s-a suparat pe mine: tot 73 de kg imi arata.
Asadar, pentru raport: stagnare. Sper sa castigam chiar si asa fetelor. N-am avut timp sa vad cat ati raportat voi...ma uit acum dupa ce postez. Totusi sper sa nu ne traga in jos stagnarea mea.

Eu vreau sa raman pentru urmatorul concurs. Daca am inteles eu bine, acesta va incepe saptamana viitoare, nu? As vrea sa raman in aceeasi echipa daca se poate. Daca nu, nu-i problema.

Apropo, dordia FELICITARI!!! pentru bebe mic din burtica. Ma bucur ca ti s-a implinit dorinta! Sa va dea Dumnezeu sanatate la amandoi si sa va pazeasca de rele pana la nastere! Sa ai parte de o sarcina usoara draga mea! Desi urarile din partea mea vin cam cu intarziere, sper sa nu te superi!

Sper ca la urmatorul concurs sa pot fi si eu mai "prezenta" decat la asta. Pana acum de cate ori gaseam 5 minute sa ma pun un pic la calculator, sotul meu drag si iubit venea cu cate o chestie importanta ce trebuia sa o faca la calculator chiar in momentul ala. Ar trebui sa-l pun la respect un pic! Nu fetelor?

Hai ca vreau sa profit acum sa mai citesc si eu din urma, ca tare rau e sa te simti pe dinafara si sa nu mai stii despre ce e vorba in propozitie!

Poate revin! Nu promit!

Va pe toate si Felicitari tuturor celor care si-au atins targetul concursul asta (eu am fost pe aproape )!

Albastrele ambitioase, maine nu vor mai fi ...GRASE
Dordia, Violeta,Bfly si InaC




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Bfly ms mult de urari si...normal ca te primim la urmatorul concurs dar....sa vedem cate ne strangem sa putem face echipe de cate 4. Ar tb sa fim macar 12 deci....

Haide-ti fetelor la concurs!!!

Sa calculam.....saptamana asta am avut un total de +300gr iat per total concurs...15.200 kg => un procent de....101.33%

Gata inapoi la muncaaaa!!!



Diana 6+ mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz



Albastrele ambitioase, maine nu vor mai fi ...GRASE
Dordia, Violeta,Bfly si InaC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroty spune:

Buna ziua!

Calcule pentru echipa maro:

Cornelia -2kg
Cristina -2kg
Anky -2,4
Doroty -3,5
Total -9,9Kg adica 49,5%

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroty spune:

Bfly, de ce nu iti place sa recunosti ca te cheama si Elena,e un nume urat sau nu-ti place sa faci cinste?

Dordia, care-i problema daca procentele sunt calculate a doua zi dimineata?

Nu mai vreau sa fiu intr-o echipa maro ca urasc culoarea asta.E delicat spus ca iti inspira o ciocolata.

Target: -2kg.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroty spune:

Mercedes, n-am vazut eu bine sau tu nu esti in lista cu zilele de nastere?
E ambitios targetul tau dar nu crezi ca e mult sa dai jos doua luni la rand cate 5 kg?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

doroty- ai vazut bine (12 iunie), vreau sa slabesc pana de ziua mea sa arat mai normal.... Pe langa superdieta care o tin de vinerea trecuta mai fac si masaj anticelulitic. Sa vedem ...

Apropo stie careva dupa cate masaje anticelulitice se vad ceva rezultate?

Mergi la inceput