Mamici de septembrie - octombrie 2007. (30)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

fetelor, eu sunt de-a dreptul nerabdatoare si tare ingrijorata.. de ce bebe al meu nu se agita inca sa il simt? sufar in tacere cand vad ca ai vostrii sunt tare activi...
la sfarsitul saptamanii facem 4 luni si jumatate....

OanaAlina

http://bd.lilypie.com/A2U0p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Simona, vad ca si tu ingrosi randurile mamicilor in zodia pestilor .

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=90570

Daca vreti si puteti sa ajutati.



Rox 25+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Si bv spune:

Multumesc, Tomasa! sunt si eu tot "pesti" si tot cu rh -. maine imni fac prima dozare de anticorpi. Am auzit ca trebuia din sapt. a16-a, dar am uitat si eu si dr.-ul de problema asta...

pup!

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Si bv spune:

OanaAlina, nu te ingrijora! Si eu l-am simtit pe bb abia la 20 de saptamani si trei zile si, teoretic, ar fi fost a doua sarcina la mine.
Ai rabdare si te vei bucura cat de curand de miscarile bb-lusului tau!

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Tomasa, Roxana. mersi mult! Chiar bine ca v-am auzit cu cercelusii, eu credem ca e mai bine la inceput!

OanaAlina, te inteleg ca esti nerabdatoare, asa eram si eu! Dar nu mai ai mult si il vei simti pe bebe! Sa vezi pe urma ce tumbe face!

Simona, bine ai venit! Sarcina usoara!

Gabriela, 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenita spune:

La multi ani tuturor sarbatoritelor si sarbatoritilor!
Apar si eu dupa ceva vreme. Am avut o gramada de treaba la birou, iar acasa suntem in reamenajari, pregatim camera lui mami si tati si lui bebe.
Am fost si eu la cumparaturi, a fost targul de haine in Mamaia, si mi-am luat cateva lucrusoare. Dar destul scumpe. Mi-am luat o rochita, un pantalon pana la genunchi de in si vreo trei bluzite.
In rest ma vait de dureri de spate, nu mai pot sa dorm noaptea, nu imi gasesc locul. Azi noapte bebe a fost tare suparat pe mine, cum imi schimbam pozitia, cum imi tragea una. Ma loveste foarte mult jos, ca simt asa ca niste vibratii inspre col.
Vreau sa fac eco morfologic si in Constanta, la o tipa priceputa. O sa fac si la medicul meu ginecolog, dar parca am mai mare incredere intr-un medic specializat pe asa ceva. Eu o sa am 20 sapt si jumatate cand merg la eco. E bine pentru eco morfologic? Asistenta mi-a spus ca se face intre 20 si 24 de saptamani.
M-am interesat si de vaccinul cu imunoglobulina anti-D, Rho Gam, il are la o farmacie pe stoc, dar costa, nici mai mult nici mai putin de 460 ron. Te rupe, mai ales ca e posibil sa mai faci inca unul si dupa nastere, dar ce sa faci, trebuie. Ma gandesc oare ce or face familiile care nu isi permit... Probabil ca nu il mai fac si risca. Si chiar e o mare tampenie ca nu se gaseste Rho Gam decat la 300 mg si noi folosim doar 50 mg. Adica cumparam de 6 ori mai mult decat ne foloseste. Nu ma mai mira nimic... din pacate.
Teodora multa bafta la amniocenteza! Sa dea Domnul sa fie bine!
Multa sanatate fetelor! Va pup!

Carmen maine facem 20 sapt Andrei



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Oana Alina, eu pe Tudor (prima sarcina) l-am simtit la 19 sapt. implinite. Bb oricum misca deja demult, doar ca nu-l simti tu. Depinde de multi factori, de pozitia placentei, de sensibilitatea ta, poate si de ce te astepti tu sa simti (de multe ori sunt miscari confundate cu gaze). Incearca seara, culcata in pata pe spate sa stai cu mana pe burtica, sau invers culcata pe burta. Si chiar daca nu simti inca, stai linistta ca mult nu mai dureaza.

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

afibebe,roxana,nana
iubitoiu,simona bine ati venit.sa aveti sarcini usoare si bebei sanatosi
tomasa mai am de luat antibiotic,cam ptr tot atatea zile,oare sa le termin de luat sau sau nu?mia trecut infectia si nu stiu daca trebe sa le mai iau sau nu.
voi ce ziceti???


danielle 22+ Ebonee
pozici
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Danielle, la multi ani pentru astazi, si cred ca cel mai bine ar fi sa iei tot tratamentul cu antibiotic pe care ti l-a prescris medicul.

Ana 23+ si Mirunica (16.05.2003)
Burticu'
Miruna
BB din burtica

Mergi la inceput