*** LA REDOUTE (26)***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Neata!
Nushulica ceea ce ai scris tu aici e "ghidul redoutistului incepator", tocmai bun de pus pe prima pagina, pentru toti cei care vor sa se avante pe LR

Denisabia mie si sotului meu ni s-au potrivit masurile pe care le purtam aici, mai ales in cazul adidasilor Nike. Ar fi mai bine sa probezi o pereche aici, ca sa nu te pacalesti. Eu n-am incredere in tabelul pus de ei pe site, cel putin in cazul meu n-au nimerit masurile

vl-ad ce bine, ai scapat de stres! Dar cum ti-a venit avizul seara? La mine nu vine postarita decat o data pe zi, iar sambata nu prea serveste.. Bleah, in luni mi-a ramas speranta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Eu am pierdut speranta si pt luni si de ce sa nu recunosc, de tot de fapt. Am fost la posta si bineinteles nu e nimic. Pt ca era mai liber am vorbit cu una din fete si i-am explicat, ca sutn colete cu cumparaturi facute pe un site si ca aia trimit unele colete, iar altele, cu greutate mai mica, ca scrisoare neinregistrata. A zis ca nu ma poate ajuta cu nimic dar sa vin sa vorbesc cu diriginta. M-a intrebat pe ce strada stau si a avut asa, o figura cand a auzit. Acum, eu m-am uitat de 3-4 ori pe hartiile lor si trimiterea chiar nu apare, deci ca si cum la oficiu nu s-a primit. Dar daca sa presupunem, postasul e mana in mana cu persoana care primeste efectiv aceste scrisori? Stiu, e de nedemonstrat, dar ma gandeam acum ca practic se poaet si sa dispara de aici, nu de la vama. Nu mai stiu ce sa cred. Oricum, cand il vad pe postas o sa ii zic, asa ca din intamplare, ca depun reclamatie la posta pt coletele disparute. Dar vreau sa intru si in Sabine pt ca desi am avut atatea belele ea niciodata nu mi-a demonstrat cu vreun act faptul ca au trimis efectiv coletele. E cuvantul meu contra al ei. Eu stiu si cred ca le-au trimis, nu contest asta, Doamne fereste, dar in aia 10% cat platim transport sa faca bine si sa le trimita pe toate colet inregistrat si sa ne dea o dovada scrisa a expeditiei cu care sa pot strange de gat posta.

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

feli incerc si eu sa ajut cum am fost si eu ajutata la inceput de voi(claudia in special...i-am facut capul patrat pe mess pana am priceput)


aissa mai asteapta pana luni totusi si pe urma vorbeste si cu sabine si fa-o sa inteleaga ca daca nu te ajuta un pic tu nu poti demonstra aici ca este plecat coletul de la ei...plus ca din cate stiu eu aici nu poti face nicio reclamatie...expeditorul e cel care face


INGRID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Neata fetili

Io-s treaza de la 2.30 ca naste versioara mea si am fost cu ea la spital pana acum, i-au montat epidurala si acum am fugit si eu acasa sa-i dau sa pape piticei. Apoi fug inapoi.

M-am dus asa intr-o doara la cutie, avand in vedere ca am comanda din 9 mai si ce sa vezi...AM AVIZ!!!!!. Dar abia luni il iau ca la 12.30 a inchis la mesagerie

Sper sa ajung si la votare azi, chiar..pot vota cu pasaportul nu?

N-am apucat sa citesc nimic din urma, ma duc sa-mi pun ceva de mancare si sper sa apuc sa recuperez

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

votati mica dansatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

mada nastere usoara verisoarei tale

din cate stiu eu nu se poate vota cu pasaportul


INGRID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vl-ad spune:

Buna , fetelor!
Am fost de dimineata la posta si era inchis.Oficiul postal de care apartin eu nu are program sambata.Acum trebuie sa astept pana luni si nu mai am rabdare.


quote:
Originally posted by felicia74

vl-ad ce bine, ai scapat de stres! Dar cum ti-a venit avizul seara? La mine nu vine postarita decat o data pe zi, iar sambata nu prea serveste.. Bleah, in luni mi-a ramas speranta!


Feli , nu stiu cum de a venit seara , am impresia ca postarita noastra isi face program cum vrea ea pt ca primul aviz a venit dimineata si acesta a venit seara.Mi-a venit ieri (18) iar pe aviz scrie ca pot ridica coletul incepand cu data de 17.Acum ce sa cred ?Ca a uitat sa il aduca in 17 sau ca a fost scris in 17 dupa ce postasul si-a ridicat corespondenta?
Apropos de avize:primul a venit scris pe formularul acela micut care il au ei la posta si acesta a venit sub forma unei "fituici" scoasa la imprimanta.

------------------------
ADINA SI VLAD (17-11-2004)

VLAD
POZE CU PUIUTUL MEU
www.dropshots.com/vl-ad" target="_blank">filmulete Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Salutare,am fost si eu la vot sa zic ca NU sunt de acord cu matrasirea lu' Base.

Comanda mea din 4 aprilie n-a aparut nici pana acum.Am fost si pe la posta sa returnez ceva de la Quelle si mi-au zis tipele alea ca nu e nici un colet cu buline verzi.Culmea e ca intre timp mi-am dat seama ca pantalonii pe care i-am comandat pt sotul meu sunt mult prea mari,asa ca va trebui sa-i vand.Da' macar sa-i vad ca au ajuns la mine.

Gata,am fugit la treaba.Fac o salata orientala si am de plantat o multime de petunii superbe pe care le-am luat din piata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Fetelor,la prima comanda fiind (caci pina acu nu mi-a acceptat cardul), sint cu totul in ceata. Dupa ce introduc datele de pe card,vine urmatoarea pagina unde se repeta comanda,ce si cum,iar cind validez pt a o suta oara comanda,imi apare undeva sus,scris cu rosu ca "datele pe care le-am trimis sunt incorecte.Adica nr meu de SMS trebuie sa aiba 10 cifre iar eu am pus doar 6".Ce pana mea e asta?Ca am incercat sa intru la profilul meu si nicaieri nu mi s-a cerut vreun SMS.
HELP ME PLEASE! Ca imi prind urechile.Si de asemenea nici nu (prea) stiu franceza.
Sarumina.(cardul e Visa Electron ,deci ar tb sa-l accepte)

EDIT: si bineintele ca nu imi accepta nici un cod din cele specificate de voi pe prima pagina
Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

leea, du-te la profilul personal si la nr de telefon mobil, in loc de 00722/0744 cat ai tu... scrie 0622/0644 Deci schimbi 7-le de la nr de mobil cu cifra 6 si merge.

Si eu am patit la fel, nushulica m-a ajutat si imediat dupa ce am facut schimbarea am dat comnada.

Cat despre coduri, intra pe ma-reduc si gaseste macar unul de cadou...e pacat sa dai comanda fara sa aplici un cod.



Claudia, mamica de Matei (15.12.2003) si Mara (30.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Claujro iti multumesc foaaarte tare pt instructiuni.Mai suporti inca o intrebare de om dus cu pluta? Nu gasesc nici sa ma tai "ma-reduc". Nu te supa.De ai vreme mai consiliaza-ma inca o data.Adeca sa-mi zici ca la prosti unde gasesc chestia aia.


Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput