Mamici de Noiembrie - Decembrie 2007 (25)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gianina spune:

Multumesc fetelor! la fel va doresc si eu voua!

Anacami, da..Simo este super incantata ca va avea o surioara..in fiecare seara imi mangaie/pupa burtica.. este tare grijulie sa nu loveasca burtica..de anul trecut imi tot spune ca vrea o surioara..mai are la gradinita colegi ce au frati/surori mai mici si mereu imi povesteste de ei. Sebi, cum se pregateste sa isi intampine surioara?
Sotul a fost putin dezamagit ca este tot fetita..el isi dorea un baietel...mi-a zis ca se va simti stingher cu 3 fete in casa...insa Iosup i-a spus ca se va simti ca un pasa...si ca oricum ne asteapta peste vreo 2 ani si cu un baietel!
Anca, te rog imi trimiti si mie pe PM parola...multumesc!



Gianina si Simona Andreea(24.07.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

RGE eu te inteleg perfect. Si al meu e la fel.
Bine, noi am discutat de mult subiectul bb, si el vede atributia de tata in primul rand ca pe o responsabilitate de a aduce bani in casa. Asa simte el ca poate contribui.
Si eu am mai avut tendinta sa ma iau de el ca nu e entuziasmat cat as fi vrut eu, ca eu mai stiu ce imi trecea prin cap. Dar dupa mi-am dat seama ca el prin faptul ca aduce bani in casa, si e tot timpul stresat sa aduca mai multi,isi exprima dragostea fata de bb.
Si ca atare, de fiecare data cand ii zic ca ma duc sa mai fac niste teste, nu cracneste, oricati bani as da pe ele...pot sa dau si 100 mil ca nu zice nici pas.
Si mai cred ca e o treaba...barbatii au imaginatia mai inceata, nu poti sa le explici lor cum o sa fie cu bb in brate....pune-i-l si sa vezi atunci ce se inmoaie. Pana atunci lasa-l sa stranga banuti ca nu e rau

Gianina felicitari pentru !!!

In alta ordine de idei, ori sunt eu nebuna ori nu mai stiu ce sa cred, dar eu zic ca Herghe s-a inselat si eu am ...pai azi am iesit pe acolo pe la serviciu unde erau cursele de masini si in zgomotul ala de turatii am simtit asa ca doua lovituri in partea stanga. Cred ca era bb caruia ii placeau masinutele. Voi ce ziceti? Am innebunit de tot?

15+

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

ANCA, merci de incurajari, dar tot nu am reusit sa scad si sa stabilizez tensiunea; am incredere in Tutu si speram sa-i fie bine lui BB;drum bun si sa va intoarceti cu bine!

Referitor la discutia despre soti si eu i-am reprosat ca e rece si ca nu ma sustine, dar la noi era si de inteles dupa 4 sarciri pierdute in ultimii doi ani, el saracul vroia sa fie mai retinut spre binele meu; a fost cu mine la toate controalele si echo, mai putin la ultima cand a ajuns dupa ce eu intrasem si a stat lipit de usa sa auda ce imi zice despre BB si abia astepta pozele. Cat despre munca, asa isi inteleg ei responsabilitatile acum...

pupici
Ellis12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

DARLEENA..multumesc frumos ca m-ai inteles ..suntem cam in aceeasi situatie,,cat despre masini..nu ma intreba...ca eu am baiat si am inceput sa-i arat sotului BMW-uri si Ferari pe strada..a zis ca am luat-o razna..nu se uita el si ma uit eu....la un moment dat eram la o spalatorie si era un tip cu un Subaru impresa(scuze scrisul dar nu le am) si m-am dus sa ma uit la motor si am facut un wowwww....de cursa aia nici nu-ti spun ca m-as muta acolo sa dorm in zgomotul ala de "viteza maxima"..nu-ti mai spun cum ma simt de ceva timp la volan si cum "ma joc cu schimbatorul"..eu le-am spus de la inceput ca am BAIAT..de cand cu "iesirile" mele

ROXANA 17+ GEORGE IONUT
sa ne traiasca baiatul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

noi nu suntem prea bine! de aseara greturi si ..cand ma asteptam sa se temine...daca nu ma listinesc intru iar in perfuziiiiii

va scriu si citesc cand sunt mai bine

adalia eu am facut Fiv la Szeged! Asa ca nu stiu detaliiii despre Debrecen....



PUSSI 10+

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

PUSSI..imi pare sincer rau pt starile tale..sper sa nu dureze mult

ROXANA 17+ GEORGE IONUT
sa ne traiasca baiatul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Buna, fetelor.

Gianina, felicitari pt fetita!!!Ai fost la Polisano? Ca vinerea Iosup se afla la Polisano... Eu am programare la el vinerea viitoare si as vrea sa stiu ce fel de eco e: daca e 4D si daca se face intravaginal sau abdominal, etc. Ti-a inregistrat eco pe DVD? Te rog, povesteste-mi sunt si eu curioasa cum o sa fie peste o saptamina, ca deja nu mai pot!

Roxana, despre sotul tau: e normal sa fie un pic socat de faptul ca va fi tatic, pentru ei este intotdeauna mai ciudat decit pentru noi, caci daca natura noastra este aceea de a fi mame, lor le e un pic mai greu sa se obisnuiasca si fiecare are felul lui de a reactiona in astfel de cazuri. Eu acum citeva zile tipam pe-aici ca barbatul meu a-nnebunit, ca isi cumpara flori in ghiveci si ca le ingrijeste ca pe ochiii din cap, dar m-a linistit Pussi, spunindu-mi ca si sotul ei face la fel. Daca omuletul meu reactioneaza asa, al tau face tot posibilul ca voua sa nu va lipseasca nimic... E laudabil, sa stii. Fii blinda, se va obisnui incet incet si explica-i tot cu blindete exact ce ne-ai zis si noua: ca ai nevoie de prezenta lui mai mult decit de bani, si o sa-nteleaga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

oh..pussi..
faza e ca cica sapt 10-12 sunt cele mai crunte...nu ca vreau sa te sperii, ci doar sa te pregatesc, plus ca la mine s-a si adeverit chestia asta.
eu si acum, cu sarcina "batrana" vomit in fiecarea dimineata si abia pot rontai niste sticksuri pe la 10-11..de mancat mananc pe la 1.
am mai scapat de vomitaturile de seara..desi azi nu prea ma simt in apele mele, si tare mi/e ca.....
e minunat ca s/a racorit in Bucuresti...numar zilele pana termin anul univ. adica pana in 9 iulie...hai ca mai e doar o luna juma..
ma dispera netul asta la culme ca merge f greu..sunt zile cd nu pot intra deloc pe DC.
acum mai intru sa vad ce ati mai scris si in urma.:)

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Pussi, , imi pare rau ca iarasi ai stari de voma. Dar or sa mai dispara, totusi e cam devreme. Cred ca prin saptaminile 12-13, incep sa dispara. Hai, curaj.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

oh..pussi..
faza e ca cica sapt 10-12 sunt cele mai crunte...nu ca vreau sa te sperii, ci doar sa te pregatesc, plus ca la mine s-a si adeverit chestia asta.
eu si acum, cu sarcina "batrana" vomit in fiecarea dimineata si abia pot rontai niste sticksuri pe la 10-11..de mancat mananc pe la 1.
am mai scapat de vomitaturile de seara..desi azi nu prea ma simt in apele mele, si tare mi/e ca.....
e minunat ca s/a racorit in Bucuresti...numar zilele pana termin anul univ. adica pana in 9 iulie...hai ca mai e doar o luna juma..
ma dispera netul asta la culme ca merge f greu..sunt zile cd nu pot intra deloc pe DC.
acum mai intru sa vad ce ati mai scris si in urma.:)

16+

Mergi la inceput