Stelute de ianuarie februarie 2007 (24)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iza29 spune:

'nseara fetele
Am terminat si noi de facut baie,mancat,ca fara asta nu mai doarme nimeni in bloc,si acum doame de rupe salteaua.

marinar statul lui pe burtica e ceva temporar,adica 2 minute si gata ca daca nu...
aelita io sunt mai din provincie asa, de unde mamico ce spui tu acolo ca eu habar nu am.
In legatura cu copii abandonati, eu daca cunosc unul cred ca as fi in stare sa iau tot orfelinatul acasa si apoi ies cu toti la plimbare ca in filmele americane cum ies aia cu catelusii de hamuri. Glumesc evident dar i-as lua acasa ca asa mila imi e de ei. Eu stiu cum m-am chinuit sa fac unul si ei ii abandoneaza.
catalina ma bucur mult pt tine ca esti mai linistita. Ai grija si de tine si odihneste-te putin ca Mateiutzu are nevoie de tine fresh.
mariana_1976 sanatate multa la copilasi. Acolo nu prea se dau medicamente la copii. Pana la urma e rau si sa ii dai de mic dar si sa stea asa.
Liuda fata, printesa ta e speciala,ea nu vrea lapte ca toti copii,asta e prea comun pt ea,ea vrea banane,cereale,etc. Acum eu zic bine ca ii place ceva si papa si ea. Ai sa vezi cand va fi mare ce donsoara model va fi.
Cleo vazut fetita frumoasa. pt Dariutza mica
Messa esti de belea fata. Sa postezi mai des ca e o relaxare a neuronului meu obosit sa citesc.
cristiana70 si piciul meu a dormit cu mine in pat prima luna din viata si apoi l-am pus la el in patutz si mi-era teama ca va vrea numai cu mine dar nu a fost asa. Din prima noapte a dormit f bine singurel si acum e la fel. Ne mai dragalim noi la mami in pat dar dimineata dupa ce pleaca tati.
Shine nu ppot vedea filmuletul
alinuk foarte tare faza cu invatatul gupilului viata amara.

Fetelor va pup pe toate, pe rand, si mai vb



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Trece ziua si eu n-am apucat sa felicit puiutii sarbatoriti azi.Asa ca Marina,Monu si celelalte fete care-si serbeaza bb-ii,sa va traiasca si sa va bucurati de ei!

Megbeng,te tzuc fata ca tot am intrebat de tine si n-ai mai dat nici un semn.Cum mai stai ci kilele?

Liudo,Cristinutzo,Cristiana nu ne bagati in seama ca al meu seamana pe mine ca si eu mancam de numa.Erau disperate educatoarele la cresa ca le mancam mancarea colegilor.Ce sa fac daca a mea nu-mi ajungea.

Alinuk si eu spun sa alaptezi mai departe si vezi ce zice bb,dar eu cred ca nu-i problema.

Marina,sa ne tii la curent cu electrostimularea,daca ajuta ca si eu tanjesc dupa ea,dar aici n-am sanse.

Catalina,ma bucur ca te-ai mai linistit.De acum se va face si Matei bine.

Laura,m-a impresionat povestea baietelului.Pacat ca esti asa departe ca si eu i-as fi trimis niste lucrusoare!

Eli,ce bine de tine,cu atatea ajutoare.Mi-ar place si mie,dar trebuie sa ma multumesc doar cu ajutorul de la tati.

Aelita,si eu am chestia aia de care spui in care am cantitatea de lapte gata pregatita.O folosesc cind suntem pe drum,dar si dimineata cind sunt chiauna de cap si nu pot numara masurile.Pregatesc de seara tot si dimineata fac laptele in 2 min.

Azi am fost la baie,o sa va pun maine niste pozici,desi nu am asa multe ca tati a filmat mai mult cu camera.A fost rau ca l-am luat cu noi ca acum vrea el sa intre in apa cu bb si-mi ia mie bucuria asta.
Asta e,vom face cu randul,sa ne facem damblalele.


Dana si Lucas Paul(18.01.07)
www.youtube.com/watch?v=hGuP7KWi9o8" target="_blank">filmulet1,www.youtube.com/watch?v=GDc26U48Cb0" target="_blank">filmulet2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iza29 spune:

rali da si eu zic la fel, Dari cred ca e la categoria "greilor". La 2 luni avea 59 cm si 6 kg,acum astept ziua de luni sa mergem la dr sa vedem cat avem la 3 luni ca mi-a rupt salele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marybell spune:

shine nici eu nu am reusit sa vad filmuletul.

megbeng

quote:
eu parca sunt din alta odisee...voi vorbiti de dintisori, de diversificare...
pai cam asa ar fi, numai ca eu mai stiam cate ceva despre tine si Matei, fiindca intr-o seara cand nu aveam ce face si am colindat pe forum, am dat de un thread "Suceava" unde megbeng a nostra era super activa. am vrut sa te intreb de ce nu mai intri si pe la noi, si mi-a picat netu tocmai cand m-am hotarat sa iti scriu, asa ca imi pare foarte bine ca ai revenit si pe la noi, draga noastra

aelita sorry nu am vrut sa deconspir secretul tau. s-ar putea sa ajung la sfarsitul lui iulie in Palma de mallorca, si cred ca stam vreo 2 saptamani la sora mea. sa-mi trimiti un pm cu locatia, poate ne intalnim sa bem o cafea.

laura, aelita emotionante povestile voastre cu saracii copilashi. eu stau cate odata asa...il privesc pe Erik si ma gandesc cat de iubit este, cat de mangaiat, pupicit de toti din casa, are tot ce ii trebuie si apoi ma gandesc Doamne oare cati bebelushi in momentul asta in lume? sunt flamanzi, batuti, batjocoriti, violati, taiati, omorati...numai la televizor vezi o multime de cazuri in care se practica tot mai des cruzimea si barbaria fata de bebelushi, dar in realitate? cate cazuri or fi pe zi in lume? si totusi ce am putea face sa ii ajutam? credeti ca avem cum?

mariana sanatate multa copilasilor, imi dau seama ce-o fi pe capul tau saracutza.


Marybell si bb Erik (23 dec 2006)
poze bb
poze Botez

varsta Erik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacarm2002 spune:

Cristiana, legat de salariu pe CM. Azi m-a sunat secretara si mi-a spus ca ma dreptate, ca pe 2 luni mi-a gresit si ca trebuie sa imi dea 250 lei luna urmatoare. M-a cam surprins ca m-a sunat pe toate telefoanele pana am raspuns pe mobil ca dormeam la ora aceea.
Cu ocazia asta iti multumesc inca o data Marybell, ca daca nu erai tu, ramaneam pagubita! Cand vii la mare, trebuie neaparat sa va cinstesc cu ceva! Succes la teze lui Edy!
Messa, daca tu ii dai la gupil ceai de coarne pentru strans burta, sa beie si dumneaei ceai de pelin pentru acreala... esti mortala!
iza,piciul urla verde la fatza,iar ta-su' doarme de bubuie.
cleo, Daria e frumusica tare! Ce mai rade! Directoarea mea decretase ca rasul bebelusului e semn de inteligenta. Si a mea de cate ori a vazut-o (pe dir) tot ca speriata de bombe se uita, asa ca sa imi faca in ciuda!
rali, iza frumosi feciori aveti! Sa va traiasca si sa ii educati bine (vorbeste o mama de fata)!

Alinuk, sa stii ca ai dreptate cu suptul la san. Cred ca si Eva se incalzeste la san si se arcuieste. Totusi, ar mai vrea sa suga insa discomfortul e prea mare. Sa vad ce masuri pot sa iau!

Mihaela si Eva Florina (9 feb. 2007)
Eva~Florina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marybell spune:

alinuk daca nu ma insel parca tu intrebai de elancyl? eu mi-am luat acum 1 an si ceva un fel de gel anticelulitic elancyl de la galenic. costa destul de multicel din pacate, dar face toti banii. cand am terminat un tub, am avut parte si de ceva rezultate bune. acum vreau sa imi cumpar un alt tub dar nu mai gasesc. si nu cred ca ar dauna ceva lapticului nostru fiindca au mai mult elemente naturale in compozitie. si apoi cat de mult folosim? sa-mi spui si mie tu de care ai luat? si ce parere ai despre produs?

liuda eu te intrebam de banane, daca ii dai Dianei fiindca am tot citit de tot felul de alergii, asa mi-a zis si pediatra si uite si ce scrie aici plsss nu te supi pe mine

Sucul si piureul de fructe
Ca prim aliment, in general se introduce sucul de fructe, apoi piureul de fructe. Marul este alimentul indicat si, in lipsa lui, piersica. La varsta de 6-6 luni si jumatate mai pot fi date si caise decojite, ca si mancaruri comerciale pentru copii (piureurile de fructe), la care este intotdeauna bine venita adaugarea de suc de fructe preparat in casa. Pana la 9-10 luni, banana si kiwi nu au ce cauta in alimentatia copilului, pentru ca sunt alergizante. Una din bolile secolului XX a fost alergia (alimentara, respiratorie etc.) care isi gaseste originile in timpul copilariei, inclusiv in alimentele oferite precoce, inainte ca organismul sa fie pregatit pentru aceasta.
sursa: www.reclama mascata//avertizare/copilul-tau/sugar/cand-ii-dai-primele-alimente-solide.html" target="_blank">mami ro

catalina imi pare bine ca Matei isi revine. cum te simti tu? ca spuneai dimineata ca nu iti era prea bine.

eli pai ce sa zic? spor la treaba atunci ...ce bine de tine ca ai cu cine lasa copilul, adica ma refer la faptul ca e cineva din familie, si mai ales cu buni. o sa fie un rasfatat pisoiasul tau

mediterana Sofia a racit cumva la botez? ii doresc micutzei crestine sa ii binecuvanteze Dzeu viata cu zile pline de soare si fericire alaturi de voi cei care o iubiti.

marinar electrostimulare am facut si eu in vara anului 2005, la un aparat destul de performat, la un salon de fitze, fiindca aveam o colega de master a carei parinti erau proprietarii salonului de intretinere corporala. nu am dat bani, plata am facut-o cu proiectele pe care i le-am muncit si tipei in semestrul acela. in fine multumita prea tare nu am fost. astept sa vad ce parere vei avea tu dupa cateva sedinte. sa imi spui si mie te rog.

Marybell si bb Erik (23 dec 2006)
poze bb
poze Botez

varsta Erik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marybell spune:

mihacarm te pup dulce imi pare bine ca ai reusit sa iti recuperezi banutii, mai ales ca i-ai muncit si sunt ai tai, nu? .

fetelor ma bag la somn, vad ca sunt singurica la ora asta pe forum. vise placute in continuare si voua si -lor vostri. va pup si vorbim dimineata la o cafea

Marybell si bb Erik (23 dec 2006)
poze bb
poze Botez

varsta Erik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacarm2002 spune:

Alinuk, asa de repede au venit cubanezii? Ma mir pt ca stiu ca tu alaptezi exclusiv. Poate ca bb Teo nu va face mofturi la laptik.

Noi raportam o dimineata super (somn pana la orele 13), o amiaza buna, cu unele maraieli, o seara nashpa (cu urlete in toata regula) si o noapte buna, mancau-ar mama pe ea de fata! Cred ca nesimtitii de colici nu au auzit ca la 3 luni 1/2 trebuie sa plece in cautare de alt prunc.
Cu laptele, sa nu imi fie de deochi stau binisor, iar imi simt sanii tari. Sa fie de la somn, sa fie de la ceaiul de lactatie de la Hipp?
Noapte buna!

Mihaela si Eva Florina (9 feb. 2007)
Eva~Florina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monu spune:

La multe luni bb-ilor
Marc Alexandru, Delia Ioana,Mihnea .

Antonia nu mai vrea sa doarma. De ieri de cand a facut 4 luni nu mai doarme imediat dupa masa cum facea pana acum. sta si roade degetele de la mana. Plus ca iar fornaie pe nas. bine ca macar a inceput sa faca kk singura. nu stiu cum de pentru ca eu nu i-am dat nimik pentru asa ceva. moorrrr de somnnnnnn!!!!!!!!!

mami de Alexia Ioana
si Iulia Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Neata, am reusit sa dorm si eu toata noaptea. De fapt toti am dormit. Desi am emotii cu ziua de azi (am decis sa nu re-introduc laptele Humana 1 de azi, mai astept o zi sa vad daca se intremeaza), sper sa vad semne de imbunatatire.
Monu, mama are maaaare experienta cu diaree ca fratii mei au avut timp de doi ani. Si zice ca kk ala cu morcov e ok. Parca si Emi a Marinei tot asa il scoate. Mai papa cineva morcov, cum iese?

Cristiana, da mai, asa mi-a zis ca de ce nu il scot de cap din cada. Eu il ridic de gat pana in fund dar nu de tot.

Iza pupici.

Mary, ma simt putin mai bine. Inca am ameteli si niste calduri asa dar sper sa imi revin ca am dormit.


Vedeti ca azi e sarbatoare mare, Hristos s-a Inaltat!

Pupici

Mergi la inceput