Mamici si gravidute de Cluj (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mioara2004 spune:

olim baby expo si-a schimbat data, va fi in 8-9-10 iunie.
Dar putem sa ne intalnim inainte, 28/29 mai (luni, marti).
Sa vedem ce zic si celelate fete..
Mioara 33+ Doru Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Am fost la doctor!!!Nu sunt contractii daca nu sunt dureroase!!!!E bebele care se misca!!!!Inca nu sunt obisnuita cu miscarile,si de aceea nu stiu ce e!Bine ca nu e nimic grav!Si deci il simt pe bebe.A inceput cu suturile.Acum mai rar,dar va incepe mai des.

poze
vine bebe

Ramonel15+ Alexia Beatrice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Gabriela , multumesc de adresa salonului. Am sa trec, chiar azi, cred! Trebuie sa-mi ocup timpul azi caci mi-e capul doar la rezultatul TT-ul de maine.Doamne ajuta!

Chiar asa, cand organizam o intalnire? Eu in iunie, perioada targului nu voi vi in Cluj. Daca totul e O.k. cu sarcina vom fi in concediu, la mare.

Ramona ai fost la dr?

Raluca 17+ si mami de Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Da Raluca,am fost,am scris mai sus.

poze
vine bebe

Ramonel15+ Alexia Beatrice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

pai atunci ajungem noi acasa, pe 28/29 mai, si m-am gandit ca ne putem intalni la baby expo pe 9/10 iunie.Ca mai repede nu cred ca pot eu, ca abia ajungem si trebuie sa ne instalam in apartament, mai ales ca e nou si ne trebuie cel putin o saptamana sa il finisam, mobilam, etc.
Deci pe 9/10 iunie, daca vreti sa ne intalnim la babay-expo.
Scuze ca nu am fost clara c data,
va pup

+12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Bine ca e bine...Ramona, ma gandeam eu ca asta trebuie sa fie dupa cum le-ai descris. Cred ca am postat in acelasi timp, de aceea n-am vazut mesajul tau!

Raluca 17+ si mami de Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

Ramona ma bucur ca totul este in regula,o sa te obisnuiesti cu miscarile BB si eu tare greu mi-am dat seama care sunt miscari.

Fetelor in legatura cu colul nu stiu ce sa zic,dr mea nu mia spus niciodata cat este ,e adevarat ca nu am intrebat ,dar am stat in pat deoarece am avut dureri destul de mari de burtica ca si la ciclu si pe langa asta ma dureau si ovarele....de aceea a zis dr sa stau cuminte in pat si sa iau no-spa.

oricum sunt linistita acum,fetiza e bine sanatoasa ,colul e lung ,dureri nu mai am in fiecare zi ,iar intensitatea a scazut destul de mult.

Acum am probleme cu picioarele de vreo 2 zile care mi se umfla destul de tare...cum stau putin in picioare cum se umfla.
MIOARA tu ai patit asa ceva?

Ripley ma bucur ca a iesit bine TT.
Raluca tin pumnii pe maine..dar totul o sa fie bine fii linistita...deobicei se vede la eco daca e ceva in neregula.

FETELOR daca va intalniti la sf lunii poate reusesc si eu sa ajung daca totul este bine.

LAVINIA 24+ Miruna Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Da Raluca cred ca am postat in acelasi timp.M-am speriat degeaba si am citit tot felul de prostii.Dar de unde sa stiu eu ca bebelina misca,daca n-am mai avut nicioadata senzatii dinastea???Ei acuma o sa ma bucur de fiecare sut pe care o sa-l primesc.
In legatura cu intalnirea,cred ca intalnirea sa se faca undeva si apoi sa megem pe o terasa sa bem o apa plata(ca suc nu vaem voie ) si sa luam ceva dulce,ce ziceti????

poze
vine bebe

Ramonel15+ Alexia Beatrice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Bravo, Ramonella, eu ma gandeam ca e bebe al tau! Ma bucur ca te-ai linistit si ca misca nazdravana!

Raluca, te inteleg. Nici eu nu suport asteptarea la analize! Hai k nu mai e mult! Si cu siguranta nu vor fi probleme.

Oana, hai ca in curand afli si tu culoarea caruciorului!

Eu cu intalnirea, vreau! Asa cum zicea Ramona, sa stam la o terasa si sa mancam inghetata. Si sa povestim toate cele.Mai greu cand e BabyExpo atunci e de mers cu sotul, de facut calcule, cumparat...
Sa va mai intreb ceva, unde mai sint carucioare? Ca tocmai ce am fost la Chico, si mi se par f scumpe alea. Eu 19 milioane nu o sa dau pe carucior. Parca ati scris odata de Graco…Din astea unde se gasesc? O prietena are si e f bun!

Gabriela, 22+ Sara Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

BUna seara burticilor :)
Ripley, tu te duci la DIculescu la Stanca? Ce parere ai despre el?


------------------------
Flory 14+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput