Mirese de 2008

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anacornelia spune:

BUNA FETELOR SI EU SUNT O MIRESICA A ANULUI 2008 SI VREA SI EU SA APAR LA MIRESICI 2008EU AM TOTU PREGATIT MUZICA SALA FOTOGRAF MAI AM DE LUAT COSTUMATIILE INVITATIILE SI RESTU DE MARUNTIS NU MAI RAMANE DECAT SA ASTEP 26 IULIE CAND E NUNTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Adry, felicitari ca ati rezolvati cu biserica!
Aprilie si Ana, bine ati venit!

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

Aprilie, Ana welcome!

Wow anacornelia chiar ai totul pregatit! Eu inca nu mi-am cautat restaurant. Stau linistita ca va fi duminica asa ca ceva ceva oi gasi eu. Si daca nu gasesc nu ma supar, gasesc eu o alternativa.

Intre timp insa mi-am facut bugetul! Si apropos de buget, cam cat costa verighetele? Le vreau simple, cat mai simple. Si apropos de verighete, cred ca o sa avem modele diferite. Adica, eu vreau verigheta subtire, rotunda de aur galben iar sotul vrea de aur alb, mai mare spre masiva( are maini foarte mari) si spre patratoasa. Asa ca vom fi fiecare cu a lui O sa le inscriptionez cu acelasi font insa, sa aiba si ceva in comun!

PS ma mutati va rog pe data dde 14.09 in loc de 19.09? Merci mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Si eu vreau o verigheta subtire, simpla, din aur alb. Ma astept sa ma coste o suta si ceva de dolari (luata de aici, dar nu din magazin 'de marca').

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uta_ciun spune:

noi ne-am luat amindoi verighete de aur alb 14K, simple, "comfort-fit" adica au interiorul concav, se spune ca pe termen lung e mai comod de purtat pe deget

a mea e lata de 3mm iar a sotului de 4mm

le-am inscriptionat, a sotului e 3 numere mai mare ca a mea asa ca a intrat la alt pret, in total am platit 300$

au fost luate online, daca va intereseaza site-ul dati PM

uta


The most beautiful thing in life is LIFE itself ! http://www.help-ema.puls-il.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

mda, deci eu sunt dusa rau, se confirma iarasi. Eu imi bugetasem 40 mil pt verighete. Am fost insa intrun magazin unde am vazut exact cum vroiam si costa doar 150 euro, adica mult sub suma bugetata. Ceea ce nu poate decat sa ma bucure!

Sper ca luna asta sa-mi caut si eu restaurant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radoana spune:

fiana in functie de in ce cartier stai ar trebui sa iti alegi si localul, sau sa fie accesibil, daca esti din bucuresti si nu ai mai mult de 80-100 de persoane invitate eu iti recomand cu caldura Hanul Veseliei, este langa Marriot si nici nu e scump, servirea e impecabila si au si formatie care canta cam toata gama de muzica.

Mie mi-a placut e destul de dragutz si rustic. Daca in schimb cauti ceva mai mare, atunci cred ca frumos este si la Restaurant Mythos, e pe str. Costache Negri, aproape de biserica de la Eroilor.

Pupici, oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

URSULOI scuze ca nu ti-am raspuns pana acum!! is dusa rau cu capul, e clar!!! imi cereai poze cu rochita pe care o vand si am uitat sa ti-o arat......m-am gandit sa iti dau tie, dar si fetelor interesate de o rochita de mireasa de la casa de moda Ioanin, purtata de mine in ziua nuntii (evident )si care mi-a adus noroc, clar!
Iata ROCHITA DE MIREASA!!

Daca mai vreti si alte poze, ii pot face, o am in dulap.

Va doresC o nunta ca in povesti, pe sufletul vostru ..si CASA DE PIATRA fetelor care mai au un pic pana la marele pas!

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

radoana, multam de sugestii!
Pe mine insa ma intereseaza o terasa/gradina/livada. Stiu cateva locuri si mai am o lista cu altele de vizitat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaddr spune:

Buna! Sunt Cristina, sunt din Bucuresti si sper sa reusesc sa devin si eu o miresica 2008. M-am gandit la data de 13 septembrie, Biserica Domnita Balasa dar marea mea problema este restaurantul. Am maxim 50 de invitati si nu stiu nici un local care sa accepte atat de putini invitati . Sper sa primesc ceva sugestii din partea voastra. Multumesc mult.

Mergi la inceput