Stelute de ianuarie februarie 2007 (23)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eli1977 spune:

Dana, cam care soft ca am luat, nene, ditai cutia, sa-mia junga...dar e drept, n-am bagat multa..dar daca ma gandesc bine, mai e acolo in frigi..buna taaare, cu iaurt si toping de fructe de padure..mmmm, un vis o minune..
botezul il avem de ziua lui pISOI, PE 27 MAI,

sar'na de pumni si picioare tinute, ca am nevoie

Rali, sa fie, mercic de gand bun pt maine
tocmai mi-ai amintit ca iar am tras chiulul la dansuri o saptamana, rusine maare, iar ma urecheste antrenorul

Eli si bb Andrei -27.01.2007
pisoiul meu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

catalina

adela in poza esti bruneta. mai ce dulcica e bebelina printre ursuleti!

elenita ce bijuterii ai, sunt superbe!

rali ff frumos filmulet.

dana e un dulce lucas...si alb negru.

emmi tocmai a papat si doarme pe umarul meu.

va spun si eu noapte buna.

Marina mami de Emma Ioana(16.01.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marybell spune:

catalina

quote:
Marybell, multumesc pt detalii. Nu stiu cum as face cu adusul biberonului, deci va trebui si tati sa isi ia concediu medical. Ca altcineva nu are cum sa vina. Ms. de sugestia cu saltelutele happy. Banuiesc ca pampersi, serv umede, astea, iti da voie nu?
Si pt tine? Iti da mancare, sau tre sa iti aduca tot de acasa? Si ai unde sa dormi sau macar sa te asezi?


abia am intrat si eu pe forum, si am vazut draga Catalina ca situatia la tine e spre bine, ma bucur foarte mult ca si-a revenit dragutzul de Mateuz, vad ca in continuare ca sotul tau nu se simte inca prea bine, ii doresc multa sanatate.
totusi ca sa raspund la intrebarile tale, ai voie sa iei cu tine pampersi, servetele umede, sampon, creme... orice crezi tu ca ai nevoie pentru bebe. pupici tie si lui Matei din partea noastra.

rali sa stii ca mi-ai incantat sufletul cu filmuletul acela. te pup dulce si inca o data mersic mult. superb...

Marybell si bb Erik (23 dec 2006)
poze bb
poze Botez

varsta Erik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kateryna spune:

Salutare la toata lumea. Hai ca eu azi mi-am facut de cap. M-a luat barbatul de-o manutza si m-a dus la teatru.

Aa..am incercat sa va pun material didactic cu gingia inflamata. Am pus o poza www.dropshots.com/day.php?userid=239028&cdate=20070512&ctime=082914" target="_blank">aici. Dati si voi click pe poza ca sa o mai mariti. Am pus 2 chenare care incadreaza zona inflamata . La noi gingia e inflamata in dreptul caninilor. La cel din stanga este mai rau inflamat (e cel la care se simte un varf de coltisor) decat la cel din dreapta. La cei de sus nu am cum sa fac poza ca nu ma lasa. Si poza asta e facuta atunci cand plange asa ca...scuzati calitatea va rog. Sper sa intelegeti ceva din poza.

www.dropshots.com/day.php?userid=239028&cdate=20070512&ctime=191641" target="_blank"> Cu prietenul broscoi
www.dropshots.com/day.php?userid=239028&cdate=20070512&ctime=191757" target="_blank">Oare ce e mai gustos...broscoiul sau mana?
www.dropshots.com/day.php?userid=239028&cdate=20070512&ctime=191902" target="_blank">hei catel! ce cauti acolo?
www.dropshots.com/day.php?userid=239028&cdate=20070512&ctime=192059" target="_blank">tinuta mea de birou




Kateryna si Anelin-George (7 ian 2007)

www.dropshots.com/extazis" target="_blank">Poze Anelin-George
Ne dati si noua un vot? Acesta este linkul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kateryna spune:

MArybell, sa stii ca tot nu a mers. Incearca sa-mi dai linkul ala cu o pauza pusa pe undeva prin link.



Kateryna si Anelin-George (7 ian 2007)

www.dropshots.com/extazis" target="_blank">Poze Anelin-George
Ne dati si noua un vot? Acesta este linkul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marybell spune:

dana am vazut pozele artistice cu Lucas, dragutzul de el, sunt reusite, imi plac foarte mult. el are ochii mari, expresivi si parca pozele de genul asta ii pun ochisorii si mai mult in valoare. vroiam sa te intreb de ceva timp dar am tot uitat, si acum ca tot mi-am adus aminte...ati cumparat pana la urma camera video? si daca da ce model si ce marca. poti sa dai un pm eventual sa nu fim acuzate ca facem reclama. sunt curioasa ce ai ales pana la urma. eu nu mai sunt multumita de cea pe care o am de vreo 3 ani si vreau sa imi i-au si eu alta. deocamdata fac sondaje de teren

Marybell si bb Erik (23 dec 2006)
poze bb
poze Botez

varsta Erik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Buna seara

Noi tot la Breaza.E superb.Stau cu copii numai afara.Iarina doarme numai afara in landou.O tin in maieu, de se crucesc astia din breaza, ca e infofolesc copii si acum...desi afara sunt 28.
Nu am avut timp sa va citesc..ca ma ocup sa imi pun flori in gradina..o sa pun poze.

Am ramas datoare si cu pozele de la botez, dar nici eu nu le-am vazut inca pe toate..

Asa, Iarina a inceput sa faca kaka la 2 zile..traiasca lepicolul.Face de 10zile asa.sper s-o tina tot asa.In rest papa NUMAi lapte de la tzatica...diversificarea o incep la 6 luni.Aproo la sanul la care am avut probleme, mi-a ramas sfarcul un pic muscatt,ciupit..nu se vede..da sti eu...ee asta e..dar o alaptez..si suntf fericita ca am ajuns aici.

Ce sa zic..o sa raman cu fetele cat mai mult pe aici, fiindca le merge tare bine.Trebuie sa dau o fuga totusi pt vaccin si pasaportul Iarinei, ca in iulie o taiem la greci.

Asa ca cine are drum spre munte sa dea o fuga si pe la breaza..va stept..sa nu veniti toate odata



*** AniS ***
Iarina-Elisa *** inimioara mea mica*** (11 ianuarie 2007)***
Ingrid-Alexia *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005) ***INGRID
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marybell spune:

katy
1. am vazut pozele cu dintisorii lui Anelin. au crescut binisor nu gluma . pana la urma la noi vad ca tot baga tot ce prinde in guritza si la fel baleste mult, ma musca de sfarculetz, dar nimic inca...
2. uite link-ul, poate reusim de data asta sa vrea sa il deschida bebelusultau.ro/detalii.php?cod=BC08. (pui tu ce trebuie in fata )

eli ce examen ai maine? daca nu sunt prea curioasa...si din partea mea succes, sa-l treci cu brio.

Marybell si bb Erik (23 dec 2006)
poze bb
poze Botez

varsta Erik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Pentru fetele care au inceput diversificarea..un mic sfat daca pot spune asa..oricum fiecare decide ce ii da copilului.
Cand se incepe cu legume, dati-i copilului legumele mai puternice, mai aromate..si pe uruma cele soft.Cele puternice fiind, telina, pastarnacul, gulia, dovlecelul,patrunjelul radacina...in felul asta va fi mai usor sa le accepte.Cele soft sunt mai dulci , gen cartof,morcov.si o sa le prefere f repede, din cauza asta daca se incepe cu cele mai grele si se alterneaza cu cele soft dupa aia, sunt mai mari sansele ca sa accepte orice leguma.




*** AniS ***
Iarina-Elisa *** inimioara mea mica*** (11 ianuarie 2007)***
Ingrid-Alexia *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005) ***INGRID
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Asa...in alta ordine de ideei..e o mare dragoste intre fetele mele..Ingrid o iubeste la nebunie pe Iarina.Iarina isi freaca non stop gingiile si Ignrid se duce si ii face semnul cu mana ca *nu*..e nebunie..sunt haioase de mor.E f greu cu 2 copii asa mici dar cand e vad pe ele imi trece orice oboseala.



*** AniS ***
Iarina-Elisa *** inimioara mea mica*** (11 ianuarie 2007)***
Ingrid-Alexia *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005) ***INGRID
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput