Stelute de ianuarie februarie 2007 (23)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Daca va zic ca si sotul s-a stricat la stomac ... ce mai ziceti. Cred ca e vreun blestem ... Ne-a lovit leuca in weekend-ul asta. Iar eu sunt zombie de somn.

Am vorbit iar cu asistenta pediatrei,cea cu care am tinut legatura in tot acest timp. Azi Matei a avut un singur scaun mai maricel (asa cam cat palma fara degete) si in rest de 4 ori a murdarit scutecul cam asa, de diametrul unei prune sa zic. Din pacate tot mai aduce cu verde la culoare dar nu are deloc miros.
Asistenta insista sa tinem masa de morcovi ca o vom transforma in cea de supa si maine la 3 ma duc sa ne vada pediatra. Asta daca totul ramane macar asa. Ce sa zic, stiu ca multe fete au multe pareri si ca nu fac bine dandu-i morcovi si apa de orez etc. Dar ... raman la ideea ca daca a zis medicul asa ... la medicul asta ma duc si daca ceva nu e in regula ... asa ca incerc sa urmez ce zic ei ...

Sa dea Dumnezeu sa fie din ce in ce mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

Salutare de la mare!

Nu prea e activitate pe forum, nici nu-i de mirare, caci la cat de cald e afara mi se pare firesc.
Catalina - imi pare rau ca puiul tau nu se simte bine, si oricat de multe sfaturi ti-am da e bine sa faci asa cum te indruma pe tine sufletul. Sper sa se face bine inainte sa fie nevoie sa ajungeti la spital. tiganus mic si dragalas!

Si pana la urma nu m-ati lamurit...din ce tara era femeia-barbat? Ca de vazut am vazut tot pana la votare, apoi am urmarit putin cursa "in picaj liber" a Romaniei si am plecat la nani.

Si noi ne pregatim sa iesim afara, asa ca nu va grabiti cu scrisul (acum daca tot va adunati pe la "cashile voastre"...

Alinuk - semnele de intrebare? pai sunt si am fost intr-o lipsa de inspiratie asa ca nu stiu cum sa-i spun, caci desi foamea a fost singurul lucru simtit intens, parca nici asa nu imi place. Astept sugestii!


Colectia de stelute!



Nasterea 1 - un puzzle cu flori de liliac - Luca Matei - 05.11.2004
Nasterea 2 - ???????????? ! - www.onetruemedia.com/my_shared?z=15c3fccea103d6e25e31e4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Adam Cristian- 15.01.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinush spune:

Lilicule nu stiu cata lume a fost in parc pt ca a fost ingrozitor de cald aici.Noi am iesit de la 10 la 12 si mi se facuse rau.Asa ca am stat in casa amandoua in curul gol




de Ayleen-Alexandra *09.01.2007*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adela2006 spune:

noul meu look
eu la 4 luni si jucariile mele
iau masa
asa stau eu

adela de alexia maria ( 13.01.2007 )
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2734e3fcabe32b214a07ba" target="_blank">alexia copilul meu atomic
invitatie botez
sunt fetita mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenita spune:

Buna, fetelor!
Chiar daca nu mai suntem pe listuta, sper ca ne primiti sa mai scriem si noi!
De citit, va citesc in fiecare zi si admir pozicile Stelutelor!
Gemenutele mele sunt bine, au 4 luni si jumatate, acum dorm toata noaptea, de la 8 seara la 6 dimineata, ganguresc, rad si ne fac fericiti. Am inceput si noi diversificarea, primul aliment a fost rice cereal si nu le-a placut, asa ca am renuntat si am trecut la piureurile de legume(morcov, dovlecel si cartof dulce) si de fructe(mar si banana). Mi-a zis pediatra sa nu le dau mancarea cu biberonul, doar cu lingurita, iar de la 8 luni sa introduc sucul de fructe, baut cu canuta. Daca intereseaza pe cineva cum arata schema de diversificare in USA, am trimis-o in mailul comun.
Lilimic, ca "m-ai tras de urechi" sa vin sa mai scriu pe forum.
Salut mamicile de gemenuti, Flavia si Levi!
Multa, multa sanatate le doresc bebelusilor bolnaviori, sa dea Dumnezeu sa se faca bine cat mai repede!
Va pupic pe toate,
Elena, cu gemenele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli1977 spune:

buna , fete,

ne-am intors acasica, gata

e bine si in deplasari, dar tooot acasa e mai bine

Cata, imi pare tare rau pt voi..acum si tu, si sotul,of, mai..dar daca zici ca a facut azi mai putin, poate s-a dus..poate isi revine..va pup si va tin pumnii

Adela, sa-ti traiasca printesica..e o frumoasa, in poza cu ursuletii e mortala..
si tu arati f misto

Dana, azi imi luam niste inghetata...si ma gandeam ca am trisat dieta..sa-ti zic, sa nu-ti zic...cand am intrat si-am vazut aruncatura ta in Nutella, gata, m-am linistit..hai, mai, o data si noi, nu?

va pup, fug sa invat, maine am epsamen grrreuu greu..

Eli si bb Andrei -27.01.2007
pisoiul meu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rali spune:

Buna scriicioaselor !

La multi ani sarbatoritilor zilei! Sa cresteti mari si sanatosi!

Elenita- multumim pentru schema... si ma bucur ca sunteti bine!

Cata - multa sanatate piticului si tinem pumnii sa nu fie nevoie sa ajungeti la spital

Mai fetelor eu observ cand lipseste cineva... dar nu strig catalogul de teama sa nu omit vreo mamica... de ex. Gabriela_s, Levi, amaya, Salina, Oana, Chriss, Megbeng si multe altele nu au mai intrat de ceva timp...

Adela - frumoasa si freza dar mai ales fetita.. pt. o clipa ma intrebam care e Alexia in pozele cu papusa?

Fetelor ia uitati aici cata gratie... Marybell tie cu siguranta o sa-ti placa si poate Eli1977 furi si tu ceva pasi de dans - bafta maine la examen!

Multumesc fetelor pentru gandurile bune si urarile de sanatate! transmise tatalui meu
O seara placuta!

(31.01.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

acuma .. ce sa va zic, parca ma simt mai barbata (sper sa nu vb intr-un ceas rau). matei s-a culcat, azi i-am dat mai devreme de mancare ca asa a vrut el. dar il astept sa se trezeasca in noaptea asta de foame. asa cred eu.
ce sa zic, ca numar nu a fost mare schimbare la scaune. acuma, nu stiu nici cum numar eu ... ca unele erau f putin cand ma uitam in pampers (ca acu ma uit din juma in juma de ora ca nebuna ca imi e frica sa nu se opareasca), il schimbam si dupa ce il schimbam iar facea. tind sa cred ca de fapt nu termina ... asa au fost vreo 2,3 din cele 7 pe care le-am numarat pana la 6 jumate. ultimul l-am prins "live" era aproape tare (clar de la morcov). of, sper ca maine sa fie mai bine.
el a fost in continuare tare vesel, a mancat binisor, nu asa bine ca ieri dar binisor (795 ml de diverse lichide) si s-a jucat mult, n-a dormit asa mult. acum doarme. daca l-ati vedea, nu ati zice ca are vreo suferinta.
ma rog la Dumnezeu sa nu ia si raceala si ... cu Dumnezeu inainte. sper sa pot dormi ca maine ma asteapta o zi destul de grea. mergem la doctor sa vedem ce si cum.
mentionez ca am ramas pe aceeasi doza de antibiotic fara sa maresc cum mi-a zis dra de la salvare (adica sa o dublez) si pe aceeasi dieta. sper din tot sufletul sa fi facut bine ca pur si simplu mi se invarte capul de cate sfaturi am primit si nu mai stiu pe care sa il respect. asa cum ziceam, am decis sa respect ce mi-a zis pediatra ... ca la ea ma duc maine.

va pup si va doresc o noapte usoara ... si mie la fel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Am ajuns si noi pe acasa si am facut baita si culcat gupilu.Deci am vreme si de net.


Catalina,ma bucur ca e spre bine.Mi se pare normal sa asculti de pediatra,asistenta ta,sunt de specialitate,pina la urma si nu trebuie sa te justifici fata de noi ce faci.E puiutul tau si deciziile iti apartin.Noi ne dam cu parerea,ca babele.Tu poti sa alegi cite ceva din ce spunem sau nu.dar in momentele alea de disperare stiu ca orice vorba buna de la cine va face minuni.


Hihihi,Eli,inghetata e mai soft deci nu se pune,ca am halit si eu una saptamana asta.
Eu m-am simtit vinovata cu Nutella mea si am bagat o tura cu rolele si caruciorul.Tare bine a fost,sper macar sa nu ma ingras saptamana asta ca de slabit...nu prea cred.
Cind aveti botezul?Ca n-am retinut.Bafta la examen,tinem pumnii si picioarele.

Adela,imi place cum te prinde culoarea si tunsoarea.Eu nu am curaj sa ma tund asa scurt.
Ce ma mananca si pe mine cu borcanelele cind vad cum papa bb-ii vostri,dar mai am putintica rabdarea,ca am vreme sa ma satur si de ele.Am gasit la oferta borcanasele Hipp si am facut ceva provizii.

Elenita,eu m-as bucura sa scrii mai des la noi,dar banuiesc ca nu prea ai timp.Poate mai pui pozele cu gemanutele tale!

Hai ca am facut si eu poze noi,sepia si alb negru.Mi se par mai deosebite.
Una alb negru,alta cum ma uit curios si cum ma joc eu.

Dana si Lucas Paul(18.01.07)
www.youtube.com/watch?v=hGuP7KWi9o8" target="_blank">filmulet1,www.youtube.com/watch?v=GDc26U48Cb0" target="_blank">filmulet2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

sa stii Dana ca orice vorba buna face minuni. azi noapte cel putin eram disperata si cred ca v-ati putut da seama ca eram in panica si de aia va multumesc ca ati stat cu mine si mi-ati raspuns.

pupici

Mergi la inceput