Bucurii de sept-oct 2006 (64)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Ciccio, Maria mea cand a inceput sa serveasca din biberoane, asa bine si le tinea singurica, am si o poza in album. Acum noi ii tinem biberoanele si ea ne tine pe noi de degete, sau isi aseaza mainile relaxata lateral.
Azi, surpriza. Maria a adormit pe burta pentru prima oara. S-a intors pe burta si asa a ramas. A mai incercat o data, dar nu i-a iesit, eu am crezut ca nu s-a putut intoarce inapoi pe spate, cum doarme ea de obicei.


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

LA MULTE LUNITZE COSMINA, TEODORA MARIA si VANESSA. Sa cresteti mari, frumoase, sanatoase, destepte si sa bucuratzi parintzii in fiecare zi!

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lakioana spune:

Am reusit si noi in sfarsit sa incarcam un filmulet...daca vreti sa ne vedeti

Reby in miscare

Pupici voua

_

Lakioana mami lui Reby, o minune de fetitza (16.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Am inceput sa umblu in sertarul cu hainutze de vara. Azi i-am dat un body cu manecutza scurta si i-e prea mare. I-am luat 2 aceeasi marime. Trebuie sa merg sa-i iau o marime mai mica.
Nu sunt hotarata daca sa-i iau crema pt. protectie solara. Se gaseste si pentru varsta asa de frageda? Sau stam mai mult la umbra si iesim dimineata cand e soarele mai bland. Ca a mea are pielea alba "ca ccc casul".


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lakioana spune:

Si niscaiva poze recente...pentru cei interesati

Poze Reby



_

Lakioana mami lui Reby, o minune de fetitza (16.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciccio15 spune:

Gety,noi am intrebat pediatru care ne-a recomandat pentru varsta lor crem de protectie de la chicco.inca nu am cumparat-o dar am inteles ca ar fi cea mai indicata.Si vanessica are pielea alba,seamana cu mine.maine merg sa cumpar crema si iti dau mai multe detalii.

Eu nu reusesc sa pun pozici.de ce oare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:



Andra, presupun ca intrati in Bucuresti prin Colentina...in timpul saptamanii e cumplit, cum ziceau si fetele, se fac 2 ore pana-n centru fiindca se lucreaza la calea de rulare a tramvaiului, iar daca alegi varianta prin Ploiesti, pe DN 1, e la fel, se lucreaza si pe-acolo la niste pasarele. Sfatul meu e sa-ti alegi o zi de week end pentru a strapunge capitala, sambata sau duminica spre exemplu. Noi am mers sambata trecuta la Bucuresti si-am facut doar o jumatate de ora din Colentina la Mall Vitan, apoi tot o jumatate de ora pana la aeroport.

Sandra, ce bine c-ai rearanjat listuta!

Gety, eu l-am dat pe Mathias cu spray pentru protectie solara de la Nivea, ptr copii, factor de protectie 30. E foarte fain. Pulverizez in palma mea si-l ung pe M peste tot.


**************************************************
Lili, mami fericita a lui Mathias (17.10.2006)
Mathias' site ... coming soon!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

lakioanadoamne ce de par are Reby mor dupa ea. As fi vrut sa aibe si Cosmi asa dar fiind blonduta mai asteptam

Legat de creme eu i-am cumparat ieri de la Elmiplant o crema cu factor de protectie 30 pt copii. Este cu pulverizator. Cosmi nu are tenul chiar asa alb si oricum nu o tin in soare cind este periculos.Sper sa ajunga 30.

In seara asta i-am facut orez cu lapte. A luat citeva lingurite si gata. A preferat iaurtul cu biscuiti. Ai vostri papa orez cu lapte ???

www.totsites.com/tot/cosminutza" target="_blank">Pagina mea
POZE COSMINUTA
www.dropshots.com/day.php?userid=233103&cdate=20070121" target="_blank">Filmulet

Monica si bebe Cosmina (13 septembrie 2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Monique_new, asta m-a mirat si pe mine la Reby. Daca are asa un perisor de are si de breton si de prins in coditze...
Eu am vazut la Avon o crema pentru copii FP 60. Dar nu stiu daca atunci cand se refera la "pentru copii" intra si astia pana la 1 an.
Eu i-am pus orez azi, cam o lingurita, dar cu legume. Orez simplu cu lapte formula inca nu i-am facut.


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Ciccio, eu am creat un album foto pe Yahoo, prima si prima oara.

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput