Colectia de toamna iarna 2005(134)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Feli, eu am citit ca practic nu e nevoie sa lasi copilul in pat normal decat atunci cand se va trezi sa mearga singurel la baie noaptea. Cale lunga... .
Asta evident nu raspunde la intrebarea ta. Probabil depinde de copil, cat de mult se foieste noaptea. Eu pe-al meu titirez cu siguranta nu l-as lasa inca fara grilaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Ola si de la noi, de fapt de la mine ca pe missa am dus-o la cresa.
Si tare rau cred ca am facut...Dar cum nu mai avea febra de cateva zile si cum a dormit bustean toata noaptea m-am gandit sa o duc in ciuda nasului infundat...Ei bine pe la ora 10 au culcat-o ca ii era somn ( desi ora oficiala de somn acolo e 12h30), e ora 13 ea tot doarme, io tot sun sa intreb ce si cum....si acelasi raspuns: doarme! Nu mi se pare normal somnul asta, nu ii sta in fire sa doarama atata la ora asta...stau ca pe jar si imi trec numai ganduri negre prin cap.







Alina si Amalia 17.11.2005

Vacanta Pasti Romania 2007

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ebf029650900ace688449&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Amalia in imagini aniversare

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Dordiasa-ti traiasca samburelul. La fel a aratat si testul la acutuala mea sarcina. Sa ai grija de tine!!!
La eco endovaginala ar trebui musai sa se vada.



Maria(29.11.2005) si Ioana 13+

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ea9815662d7c2a948441b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">1 an
Aprilie07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Feli, mandra mea doarme singura in patul nostru de mijloc de aproale 4 luni ! Ii pun niste perne mare (de la canapeaua din sufra) pentru protectie insa e suuuper ok, pentru ca nu am avut niciun incident, slava Domnului!
Deocamdata o voi lasa asa o perioada ca are spatiu "de manevre" berechet si pe parcurs vom lua un patut special pentru ea, patutul il tinem de decor si oricum mi-e teama sa o las pentru ca deja poate ridica piciorul pana la marginea superioara a patutului impingandu-se, si mi-e teama sa nu cada in cap!

Alinush, fii barbata! Sanatate infinita missei!



Cami mami & Daria (02.01.2006)
Poze ....
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04cfdc1cfe02b5824f0c&skin_id=7" target="_blank">Un an plin de amintiri minunate! (filmulet aniversar)
Dariuca creste si iar ... creste!

Daca cineva rade, razi impreuna cu el ! Daca cineva canta, canta impreuna cu el!
Daca cineva lucreaza - lasa-l sa lucreze!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Daaaaaa, clar e bb2.Testul meu a fost,deasemenea la fel.Felicitari DORDIA
Sanatate bolnaviorilor.Vad ca nu se mai termina
Gindacelun pupic de la noi pentru fiecare din voi,asa,de intarire.
Mada intrebai de somn.Mltzu la doamne-doamne ca cu somnul n-am probleme.Il pun in pat, 7 purici pe-un picior....si nani.
Hilde al meu nu zice nika.Deci nu esti singura careia nu i s-a spus " mama"
Dordia masa lui T : 8.30 - 200 lapte + cereale
12 - gris/fructe/ou moale
16 - supa sau mincarica cu carne+iaurt
20 - sunca cu paine si unt sau crema brinza
21 - lapte 100 ml cu cereale
* toate in cantitati infime
Cris condoleante.
Patul - fii-miu mai are citiva cm si nu mai incape in patutza.da nici in din ala obisnuit nu se poate.Ar cadea in 5 in 5 min.
Noki rrrrrrrrrrrusineeeeeeeee.Pana mea.Da' nu ti-e cumva pe la nas?L-ai monopolizat pe Mos Ene de tot? Azi T a dormit 20 de min.Alaltaieri Miruna...Ia la dezalcolizare cu el.

Am fost azi la un psihologo-clar vazator.Mama ei de treaba ,de ce m-oi fi dus?Numa magarii.Am o gramada de boli,mai fac o fetitza,o sa ramin singura,nemaritata adica (ceea ce imi recomnada)T va fi un copil incapatinat cu inclinatii oculte.Nu-l va interesa de ta-su(ca-i natural,ca-i cel cu care eventual voi convietui).Parintii sint f bolnavi.Tata moare primul....Deci jale.Declar ca nu ma mai duc la din astia cit oi fi si-oi trai.

Amalia? s-a trezit?A schimbat aerul si de-aia

Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

FELI pai eu cred ca depinde de la copil la copil. victor al Ilenutei doarme de pe acum in patutul lui pe cand eu pe fimiu nu-l vad nici la 3-4 ani dormind singur in patut, fara aparatori pe toate laturile patului.

CAMELIA pai si eu l-am lasat pe vlad cu plapumi si perne in jurul lui - cand am fost in vizite ca acasa il pun musai in patutul lui - si l-am gasit dormind pe cea mai inalta dintre aparatori. daca se mai impingea odata, venea direct in cap. si ce era patul inalt, dar si cu o plapuma indoita...
ca sa numai zic de cate ori l-am cules noaptea de la picioarele mele, ca tot asa venea in freza.

ALINUSH sanatate misei.

HILDE si vlad doarme pe la 10.00...doar ca eu o sa-i schimb programul.
vine caldura si cand ies cu el afara, la 14.00?
azi de ex: trezit la 05:00, la 07:30 s-a culcat, s-a trezit la 10:15, mancat iesit afara, am intrat l3:45, mancat, si la 14:40 s-a culcat iara.
eu as vrea sa doarma pana la 07:00 macar, sa iesim afara pana pe la 11:30, apoi nani si mai iesim afara dupa 17;00.
dar ce stiu eu ce program o sa-si faca el.

mai, dar ANDA a intrat sa ne zica ca apreciaza mai bine forumul cand intra mai rar..si ce acum o sa intre la jumate de an???
ANDO ce faci?


bag si eu un sondaj: ai vostrii copilasi adorm leganati pe picioare???
ca vlad asa adoarme. ne-am asezat in pat la 14:25. a sta pe perna sis-a foit vreo 10 minute, apoi s-a ridicat sa se dea jos din pat.
era frant de oboseala. l-am pus pe picioare si in 2 minute - dupa ceas - era in lumea viselor.
cum il dezvat???

fetele ma duc sa ma cuuuuuuuulc ca sunt cheauna.

Joy 21+ & bobuletu mic (dpn 21.09.2007) & Vlad Andrei (1 decembrie 2005)
foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Mey, e ora 14 si un sfert, acu' am sunat la cresa, missa tot doarme, nu s-a trezit nici cand i-a pus pe ceilalti copii la somn ceea cept mine e de neconceput. Deci doarme de 4 ore si un sfert...iar io fac ture prin casa cu ochii pe ceas da' de ma suna aia de la cresa sa imi zica ca s-a trezit...Si vroiam de azi sa reiau invatatul la olandeza...insa nu am fost buna de nimic!

Hai ca ma duc sa o iau ca nu are rost sa o mai las!

Scuze, as fi vrut sa mai si raspund dar nu am starea necesara!


Alina si Amalia 17.11.2005

Vacanta Pasti Romania 2007

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ebf029650900ace688449&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Amalia in imagini aniversare

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

ALINA mai bine fugi tu la cresa.

sa ne dai de stire cand ajungi acasa

Joy 21+ & bobuletu mic (dpn 21.09.2007) & Vlad Andrei (1 decembrie 2005)
foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Leea, sa sti ca stefan a zis mama, tata, bubu, mumu, mimi,si canta pe limba lui

de-ale gurii


Stefan Peter(1 an si 6 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

iaca ce fecior mare am

de-ale gurii


Stefan Peter(1 an si 6 luni)

Mergi la inceput