*Ghiocei de Martie-Aprilie 2006* (35)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:


La multi ani Roxi! Daca te prind prin Timi te pup de nu te vezi! Darius ce mai face? Mai traiti? Tot pe la Valcea?

Simona, Tania voi i-ati mai reperat?

Ciufarino deci cu indienii te pui? Cred ca arata trasnet si mai era si detective or sergent 140 de parai...trebuia sa zambesti larg mama...e o economie importanta!

Va pup!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.dropshots.com/day.php?userid=173413&cdate=20060904&cimg=0 " target="_blank">Filmulete
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tcelen spune:

alinaalex,Ameera,ciuf,mihaser,gabi_fer,doina_cel,catrinutza,Polixeni,mariana_1976,kim,ANDREEA GEORGIANA,Catrinel_17,cameliada,multumesc din suflet ca sunteti alaturi de noi si va-ti interesat de noi,pupici multi ptr voiiii

am fost la doctor,e tot la fel,i-a schimbat tratamentul,dar nu i-a mai dat antibiotic,in schimb i-a dat alte 5 medicamente,siropele,picaturi,etc.
vad ca in continuare,tuseste,ii curge nasul foarte tare,e ragusita si cica are iar rosu in gat.........si cand ma gandesc ca totul a inceput de la vaccinul ala nenorocit,care ia afectat tot sistemul imunitar,acum cine stie cat mai avem de tras
si colac peste pupuza,miercuri cand am fost la spital cu fata ,mi-am luxat si piciorul,azi e prima zi cand pot sa cal pe el mai bine,fara sa tip de durere

va pupic pe toate si inca o data multumim pentru suportul moral


POZE ANA-MARIA
poze Iulian
POZE GRAVIDUTA,FAMILIE SI COPII

Ce au mai facut bebeii nostrii!!
CRISTINA&ANA-MARIA17.01.2006& IULIAN 22.11.1998



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

LA MULTI ANI, ROXI!




Ameera, daca veniti, da un semn...ca noi fugim azi din casa ca nu avem apaPup!
(super filmuletul cu Sara adormita)


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !!!


Noe si Anne-Bianca (14.03.2006)


Madness does not always howl. Sometimes, it is the quiet voice at the end of the day saying, "Hey, is there room in your head for one more?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tcelen spune:

ROXIVAN LA MULTI ANI SA FII FERICITA SI IUBITA ALATURI DE FAMILIA TA


POZE ANA-MARIA
poze Iulian
POZE GRAVIDUTA,FAMILIE SI COPII

Ce au mai facut bebeii nostrii!!
CRISTINA&ANA-MARIA17.01.2006& IULIAN 22.11.1998



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina71 spune:

Roxy, LA MULTI ANI !!
SA FII SANATOASA, IUBITA SI FERICITA !!

Vazut poze muuuulte cu Alicia scumpa si Matei de Tili in iarba cu floricele
Meyyy, Kim, da' chiar ca Alicia e fotomodel !
Tili, pe tine nu te ajuta chiar nimeni cu gospodaria si cu copiii ? Ia, mai deleaga din atributii, ca nu esti mama Leone sa le faci tu pe toate !
Ca o paranteza, acum 2 ani inainte de Pasti, am tinut post si apoi m-am dus sa ma spovedesc. Inaintea mea la spovedit, o baba surda. Zbiera de sub sutana popii "Si ma supara, parinteeeeee, toti din casa ma supara. Si eu ma manii si-i ocarasc, si uite asa imi fac pacate". La care popa stii ce i-a spus (de fapt, i-a zbierat, ca sa auda :" Uita-te si matale in alta parte si fa-te ca nu vezi, si nu mai pune la suflet" ) M-am amuzat copios, si ti-as recomanda sa urmezi sfatul popii, macar din cand in cand. Decat sa cazi in depresie, Doamne fereste !!

tcelen, si noi asteptam sa ne cheme pediatra la vaccinul ROR, si din cauza ta, mi s-a facut o fricaaaaa ! Ce sa-ti zic .... muuult curaj in continuare si multa sanatate Anei !

Catrinutza, de fapt am intrat azi pe forum sa-ti spun ca te-am visat azi-noapte. Eram in vizita la tine acasa si incercam fara folos sa ne ascundem de soacra ta, care ne urmarea prin toate camerele Si mi-ai soptit "nu mai scapam de asta, vrei sa mergi cu mine la doctor ?" Si am mers si te-am asteptat sa iesi de la doctor si cand ai iesit (erau niste usi galbene) mi-ai spus ca esti insarcinata !!! Aoleu, mi-a crescut tensiunea brusc, si te-am intrebat ce o sa faci. Ai zis ca oricum voiai bebe2, dar nu acum, ci mai incolo, dar daca s-a nimerit sa fie acum ... foarte bine !!

Adar, cand am citit ca iti plac laudele m-am gandit ca precis esti in zodia Leu. Si m-am dus si am verificat pe prima pagina si... asa e !! Si sotul meu e in zodia Leu, si nu contenesc sa ma minunez (dar ma si amuza, sincer !) cand vad ce efect au laudele asupra lui !! Si inca o faza : daca nu-l lauda nimeni, se lauda singur !! "Mai, dar ce ceas frumos mi-am luat ! Ce masina super am !!" etc etc
Eu sunt Capricorn, pe mine cand ma lauda cineva ma gandesc "Hmmmm ... asta precis are ceva sa-mi ceara".

Doina_cel, pupam mult pe Andreiutul Rostogol !! Saptamana viitoare mai pun si eu niste banuti in contul lui Andrei ... stiu ca nu sunt multi, dar ... gestul conteaza, nu ?

Aoleu, fetele care au copii fascinati de WC, bagati-ne si pe noi in club ! Andrei al meu numai acolo ar sta, are OBSESIE cu peria de WC, o ia si o taraste prin toata casa, o baga in WC, in cada .... baga mana in WC, nu mai pot sa am odorizant de WC, am avut unul din ala care albastrea apa, l-a luat si mi-a albastrit covorasele din baie .... of of

VREAU SI EU SA FIU IN FAN CLUB ANDREEA !!!

Irina, mami de Andrei (03.03.2006)

www.dropshots.com/Irina71
Multe poze cu mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinutza spune:

Alina2003...cum se joaca atomel in curte???!!!...interesaanta intrebare...deci: daca gasete usa deschisa la casa o zbugheste si desculta numai sa ajunga in curte, taraie si ea bidoane dupa ea, maturi, betze, ghivece, dar mai nou are niste telefoane vechi (marea ei pasiune, vorbitul la telefon), alearga amaratul ala de pisoi prin toate cotloanele din curte, sapa in pamant si uneori il mai si degusta, scurma si rupe flori si frunzeacum i-am pus si niste nisip intr-un lighean, asa ca are parte de noi senzatii si cum prinde poarta deschisa o zbugheste in strada si direct la vecina pe la care tot mergem...cat despre caine, s-ar pupa bucurosi unul pe latul in bot....
Cameliada...poate sa astepti un pic ininte sa te duci la doctor????!!! da-i ceva sa ii intareasca sistemul imunitar si daca vezi ca nu ii trece raceala treci pe antibiotice...stiu destule cazuri in care copiii au dezvoltat o rezitenta la antibiotice si aveau nevoie de unele tot mai puternice...
Catrinele...io i-am dat Imunobaby, parca asa se chema...cred ca e nemtesc...probabil ca atunci cand ii ies dintii, sistemul ei e mai slabit, desi nu am auzit varinata asta pana acum...nush ce sa zic...
Andreea...pai bine mai mama , tu la noi ceri meniuri zilnice pt bebei...si hai ca a mers mituirea a ai cu pupicul...nu mai anunt protectia copilului...dar sunt cu ochii pe tine...
Kim...chiar azi a trebui sa trag apa peste o mica ascutitoare pe care nu am observat-o cand am folosit wc-ul...ghici cine a pus-o acolo...
Mariana...din pcate e adevarat, dara am prins-o la timp de fiecare data...nu acelasi lucru pot sa zic de baltoacele din curte...
Ameera...felicitaciones pentru mersul singurica...am vazut-o din parc ca nu se lasa usor convinsa sa renunte....
Poli...felicitari pentru job....e un inceput plus ca poti sa stai pe net mai mul
Tili...te inteleg ca nu iti e usor si te sustin cu gandul...si parerea mea e ca daca simti ca un psiholog, psiholog nu psihiatru, te-ar putea ajuta, gasete unul bun (as putea sa te indrum chiar la cineva in Onesti)... ca sa te ajute sa iti regasesti calmul si echilibrul...daca vrei date depre psihologul de care vorbesc da-mi un pm...hai, curaj...
Irina...hai ca m-aim dat gata...am ras cu lacrimi....cred ca ceva se pregateste...io visez copii, sefa-mea m-a apelat acu vreo 2 saptamani sa imi spuna ca m-a visat ca ii zicea ca sunt iar gravida, fi-mea a depistat depozitul de anti-bebei si se juca cu ele de numa-numa, hazbantu ma intreaba cat mai asteptam...si acum tu...da' intrebarea mea e" ce naiba cauta socra in toata chestia asta????!!!"

Programul nostru zilnic:
6-6,30-7 desteptarea (daca nu am avut o niopate de cacao) - un bibe plin de lapte

10,30-11,11 - naneala


20,30-21,00 - laptic...depinde cand si cat a mancat ultima oara...undeva intre juma si 3/4 de bine

In rest e ceea ce numesc eu haos total....

Am fugit ca trebuie sa scot tornada din casa...mai are niste colturi ascunse de devastat prin curte...


------------------------------------------------------------------------
catrinutza - mamicutza ... de mariuci
varsta Mariucului (28 februarie 2006) Poz(n)e si www.dropshots.com/new.php?userid=122884&cdate=20060801&cimg=0" target="_blank"> filmuletze cu Mariuca
_

"Prostia este infinit mai fascinanta decit inteligenta. Inteligenta are limitele ei, prostia nu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loranda spune:

www.dropshots.com/day.php?userid=207216&cdate=20070413&ctime=142914" target="_blank">micuta mea dansatoare

Laura&www.dropshots.com/loranda" target="_blank">Anda(28.03.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tcelen spune:

da,ca sa fie asa si mai bine,azi trebuia sa ma duc cu baiatul la spital sa-i fac si lui niste analize,dar din cauza piciorului meu,nu am putut asa ca s-a dus soacra mea,si abia s-a intors acum vreo ora,ca sa-mi dea numai vesti "bune".......una se pare ca Iulian are mici probleme cu inima ,are o dereglare de ritm ,si la partea legata de ORL,sta tot prost avand amigadalitele foarte mari,el pana pe la 5 ani a facut mereu infectii in gat,si aceste amigdalite mari ii optureaza caile respiratorii,de aici si oboseste el mereu si respira greu :(
marti m-a chemat iar,sa-i mai fac un control la inima si sa-l vada in O.R.L.-IST,si sa luam si rezultatele la analize
nu mai stiu ce sa fac e o luna foarte prosta,copii amandoi bolnavi,la iulian mai rau,cine stie ce implica toate aceste noi descoperiri :(

eu cu piciorul asta bleg nu pot sa ma deplasez......

irina nu tre sa-ti fie frica daca e sanatoasa micuta,ceri sa-i faca un control atent


POZE ANA-MARIA
poze Iulian
POZE GRAVIDUTA,FAMILIE SI COPII

Ce au mai facut bebeii nostrii!!
CRISTINA&ANA-MARIA17.01.2006& IULIAN 22.11.1998



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tcelen spune:

loranda,vai da ce scuuumpaaaaa eeee!!!
tot in stilul asta danseaza si a mea


POZE ANA-MARIA
poze Iulian
POZE GRAVIDUTA,FAMILIE SI COPII

Ce au mai facut bebeii nostrii!!
CRISTINA&ANA-MARIA17.01.2006& IULIAN 22.11.1998



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nshiro spune:

Mariana multumesc pentru mail!

Dragele mele imi cer scuze ca nu am mai intrat sa va scriu macar cateva vorbe, mi-a scris Mariana ca va faceti griji pentru noi. Va pup si va imbratisez pe toate! Incerc din rasputeri cand am timp sa recuperez cu cititul si vizionatul pozelor din urma ca am ramas restanta cu tot ce s-a scris in luna respectiva.

Vesti noi nu am, urmatorul test papa nicolau va fi in iunie. Pana atunci nu pot fi decat sa sper si ma rog ca totul va fi ok si ca toate celulele cu pricina au fost indepartate.

Mariana imi spuneai ca testul pap nu e concludent in sarcina. Tot ce-i posibil, dar eu cred ca ar fi mai curand valabil in caz invers, adica totul sa fie in regula dar sa apara rezultate ciudate datorita schimbarilor care se produc in organism, si nu cum a fost la mine sa fie ceva in neregula dar sa apara totul ok. Cert e ca eu stiam de o rana pe col demult de cand aveam vreo 19 ani si am facut o anexita urata (am intrat noaptea imbracata in mare...) cred ca de la aia mi se trage, in Romania mi s-a spus sa o cauterizez insa in Japonia nu mi s-a spus nimic de nici o rana si culmea ca acum 4 ani dupa ce am facut un tratament cu ovule in Romania si urma sa o cauterizeze a trebuit sa ma intorc aici si am mers exact la aceeasi doctorita care m-a operat si mi-a spus ca nu am nimic, totul e ok, analizele bune, nici un motiv de ingrijorare... pe toata perioada sarcinii la fel, doctorii cu care am nascut nu au pomenit de nici o rana nimic ceea ce pe mine m-a facut sa cred ca s-o fi vindecat cu ovulele alea.... Ulterior, citind pe net am descoperit ca si in Romania sunt unii doctori care nu fac cauterizari din cauza ca se considera periculoase caci distrug tesutul afectat numai la suprafata iar celulele canceroase se pot dezvolta pe sub rana cauterizata in profunzime si am facut eu legatura ca or fi interzise in Japonia din moment ce nimeni nu practica asa ceva.... sau n-oi sti eu sa explic dar nu cred, caci din atatia doctori care m-au vazut, macar unul ar fi putut sa zica ca am o rana si ar trebui cauterizata.

Stau taaare prost cu timpul, dupa cum va spuneam ne-am mutat in casa noua si inca nu am terminat de aranjat si pus totul in ordine. Inca mai am o camera plina de saci si de cutii, ca sa nu mai spun ca si musafirii s-au tinut lant, am tinut-o numai in petreceri de casa noua, gatit strans dupa... la televizor nu cred sa fi apucat sa ma uit de cand ne-am mutat. Cum prind ceva timp, seara dupa ce adoarme Maria citesc din urma. Ea e ok slava Domnului! A invatat si stie o gramada de cuvinte. Si ca sa va aduceti aminte de noi va pun un link cu pozele de la petrecerea de un an ca am ramas restante http://family.webshots.com/album/558333140uAYBFz
Va pupic si sper sa va ajung din urma cat mai repede

rocsana si bebe maria (3 martie 2006)

Mergi la inceput