Informatii utile Constanta (5)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mav spune:

quote:
Originally posted by AngeliquedeS

Neata


Sambata am confirmarea telefonica pt programarea la dna Lutzescu.





Adica, am facut programarea de acum doua saptamani, pt sfarsitul lunii februarie abia si trebuie sa mai sun inca o data pt confirmare?! Cu cate zile inainte?
Merci!



Mami de Sebi (04.02.2004)

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Mav, mie mi-a spus o fata ca a auzit ca saptamana asta dna dr. nu ar fi la cabinet. Pentru linistea ta, ca sa nu mergi degeaba pana acolo, cu o zi sau doua inainte de data la care esti programata, mai da un telefon, fiindca in programul oricui mai poate interveni ceva neprevazut, de obicei dna mai e chemata la Bucuresti, mai apare o urgenta medicala, sau mai stiu eu ce altceva, in fond oameni suntem si cum programarile se fac dupa cum vezi cu o luna inainte nu ai de unde sa stii ce se mai intampla pana atunci.

Pupici
Angelique
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madlen spune:

Va multumesc fetelor pentru cuvintele frumoase.
maria08, da, voi continua sa merg la T. Astept invazia si apoi il sun pentru a ne hotari cum sa continuam. Probabil laparo si apoi FIV. Deocamdata vreau cateva zile sa ma detasez de tot dupa tot stresul prin care am trecut de la IUI.
Va pe toate, fara exceptie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

..Eu cred k ar tebui sa trecem ca o informatie utila, la inceput si adresa salonului lui Lulu. Sper k nu are nimeni nimic impotriva... Nu i-am cerut parerea ei, dar cred k nu o deranjeaza...Daca da, sa ne spui...

Madalina +Darius Cristian ( 14.12.2006 )

poze Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Ioana: erai cumva in seara asta la stomatolog? Mi s-a parut k te-am zarit pe scaun. Am venit sa ma programez si eu..dar nu am avut rabdare sa iasa cineva de acolo si am plecat. Spune-mi , te rog, se merge pe programare , sau se ia in ordinea sosirii?

Madalina +Darius Cristian ( 14.12.2006 )

poze Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

quote:
Originally posted by madaluta

..Eu cred k ar tebui sa trecem ca o informatie utila, la inceput si adresa salonului lui Lulu. Sper k nu are nimeni nimic impotriva... http://www.alyssalon.ro/
Nu i-am cerut parerea ei, dar cred k nu o deranjeaza...Daca da, sa ne spui...

Madalina +Darius Cristian ( 14.12.2006 )

poze Darius



fara nici o suparare, subiectul se refera la informatii utile referitoare la aspirante si infertilitate...nu la saloane de coafura. multumesc pentru intelegere.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Buna seara ,

Nu am scris de foarteeee mult timp ,dar va asigur ca v-am citit zilnic si ca va tin mereu pumnii !
As vrea ca toata lista de viitoare mamici sa se transforme in lista gravidutzelor ......si asa va fii in curand ,sunt sigura ,Dumnezeu face minuni .

Nu am nimik impotriva ca adresa de site a salonului sa fie trecuta la informatii utile (cu toate ca aici este nevoie de cu totul alte informatii , multtt mai utile ) iar daca pe moderatori nu ii deranjeaza ,este ok , dar as prefera sa avem discutii despre salon pe PM .
Daca aveti intrebari ,nelamuriri in legatura cu serviciile oferite de salon ( care sunt mai multe decat cele mentionate pe site !) va stau la dispozitie cu draga inima .

Despre noi ...eu si samburelul meu ...suntem bine multumim lui Dumnezeu ,este un el sau o ea tare mofturoasa (seamana cu tatal )pentru ca in ultima saptamana nu am pofta deloc de mancare ,imi este greata mereu ,la orice ora din zii si noapte .
Cusomnul am inceput sa mai imi revin ,reusesc sa ma culc putin mai tarziu , iar de ingrasat .....inca sunt fericita , nu m-am ingrasat absolut deloc !
Saptamana viitoare vom merge din nou invizita la medic (Dr. Cristurean), iar in aprilie imediat dupa Paste ne-am programat la Dr. Iosup la morfologie fetala .

Mav (Alina ) , cum ti s-a parut Cristurean ?

madaluta ,madlen ,angelique ,cornalia , maria 08 . mav si toate celelalte ( nu am omis pe nimeni intentionat ) ma rog pentru voi si va doresc ca visele voastre sa devina realitate cat mai curand !


Milioane de ptr. voi .

Alina 10 +



"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Am sters situl lui Lulu dupa ce am primit observatiile....mea culpa...

Madalina +Darius Cristian ( 14.12.2006 )

poze Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

quote:
Originally posted by a_deju
despre trusa de epidurala, nu mai stiu cine scria: si eu am venit cu ea pregatita, satea mama pe hol cu cateteru-n dinti :) ideea e ca nu am stiut prea bine ce si cum, nici cine si cum va fi la anestezie (s-a dovedit a fi tura dr. fustanela in ziua respectiva). oricum, sincer, nu e nevoie de ea, trusa cu care venise mama nici nu a fost folosita, din cate am inteles ce s-a folosit a fost o trusa mai buna, un ac mai bun, nu stiu sa dau detalii, ca eram in ceata rau la momentul respectiv, iar acum cu atat mai mult s-au sters multe din amintirea zilei respective...
mamacita, pe bune ca nu m-am dat la fund, am lasat lucrurile asa cum erau, nu am insistat nici de-o parte nici de cealalta, si asta poate a fost vina mea, ca daca discutam in detaliu despre aspectul anestezie, eram si eu mai in tema la momentul actiunii, si poate eram mai pregatita psihic pt noaptea crunta de dupa...
ma rog, ultima luna de sarcina a fost la fel de "hei-rup" ca si nasterea, f multe de facut la munci, colul deja nu mai exista, nu stiam unde si cum sa ma mai impart, si in acelasi timp trebuia sa fiu linistita si relaxata.. in fine, trecura :) suntem bine acum, si cel putin pot spune cu mana pe inima ca in caz de vreo "data viitoare" o sa stiu cu exactitate ce am de facut si mai ales, la ce sa ma astept. eu sper totusi ca n-am suparat pe nimeni, departe de mine gandul asta... incerc sa ma abtin sa intru in f multe detalii, banuiesc ca ai observat, ca oricum nu-si mai au rostul :) ideea e, repet, a trecut, si am luat si o doza mare de realitate pe langa cele din 3 in 3 ore de epidurala :) pupici tie, si tuturor fetelor :)



Tot ce am incercat a fost sa te pregatesc cat mai bine ptr.momentul cel mare,in cunostinta de cauza;te-a luat valulBine ca te-ai linistit,ma bucur sa aud de voi si mai ales pentru pupicii pe care vi-i intorc!

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Buna dimineata!

Lulu, dr Cristurean este ok. Nu pot spune ca mi-a placut in mod special, dar m-a linistit . Mi-a explicat tot ce-am vrut sa stiu, mi-a oferit si "dovezi" (chestia asta cu dovezile e deja defect profesional la mine).
Oricum voi merge si la programarea pe care o am la dr Lutescu si apoi voi hotari la cine raman!
Insa i-a placut sotului meu (i s-a parut "de gasca") + ca face chiar el echo si mi-a placut ca mi-a dat multe detalii (spre deosebire de nevasta stim noi cui, care nici dupa atata timp "nu face fatza").
Oricum, organizarea de la cabinetul dr Cristurean este f. buna (esti tratata cu mai mult respect!!!) in comparatie cu cea de la cabinetul dr Rusa (unde nu gasesti sapun si hartie igienica la toaleta -nu prea curata-, unde asistenta te acuza ca "n-ai venit si tu cu un botz de vata", desi chiuretajul costa destul de mult si normal este sa fie si ei dotati c-un amarat de pachet de vata -printre altele-, nu?!... etc.)
Apoi, la dr Cristurean, am asteptat doar juma de ora in plus fata de programare (au intrat printre programari gravidute, ca tine, cu rezultatele analizelor), pe cand la dr Rusa.... as fi pierdut cateva ore "la rand", indiferent de problema pt care m-as fi dus acolo....
Eu cred ca este important ca medicul tau sa-ti castige (si sa-ti merite) increderea! ...Si sunt atatea aspecte... pe care nu trebuie sa le neglijeze... Acu, depinde si de pretentiile fiecareia!
In incheiere, trebuie sa subliniez faptul ca dr Rusa s-a purtat f frumos cu mine cat timp am fost gravida cu Sebi (da' aveam recomandari serioase de care probabil ca a uitat intre timp), a venit intr-un suflet la maternitate, cand am nascut -in toiul noptii- pt mine, iar acum, cand am pierdut sarcina, m-a curatat bine (dovada este ca mi-am revenit f repede -vedeti mesajul meu de mai inainte, cu rezultatul la echo) si nu am capatat alte probleme (de genul infectii, scurgeri, etc). Sunt "ca noua"!

Mamacita ai mai dat pe la noi! Esti bine?

O zi frumoasa tuturor!




Mami de Sebi (04.02.2004)

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

Mergi la inceput